dwa koty z PNN jednoczesnie!!! BARDZO PILNE!!!

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto lut 28, 2017 14:36 dwa koty z PNN jednoczesnie!!! BARDZO PILNE!!!

Witam,
Tydzień temu trafiłam z moją kotką do weta - niespełna 7 letni ragdoll, który nigdy nie chorowal- nagla utrata wagi, wzmożone pragnienie, ospalosc i problemy neurologiczne.
kreatynina 16, mocznik 300. obie nerki powiększone z licznymi zmianami (guzy, kamienie?), powiększone serce. morfologia w normie.
antybiotyki. nawadnianie. niestety kotka z dnia na dzień czuła się coraz gorzej. praktycznie nie było z nia kontaktu. zanikał odruch polykania (karmiłam ja strzykawką). w piątek (5dni) - kreatynina 20, mocznik 600, niewydolność krazeniowa i odmocznikowe zapalenie pluc. podjelismy decyzje o eutanazji :(. wczoraj pojechałam na badania z naszą druga kotką - jej córką- 5,5l. - wzmozmone pragnienie, utrata wagi i wielomocz (praktycznie sama woda). wyniki : niski hematokryt, hemoglobina, liczne leukocyty, kreatynina 7, mocznik 300!!!, do tego w moczu liczne leukocyty i dużo bialka. Od jutra antybiotyk, nawadnianie dożylne, do tego usg i za tydzień kontrola. Jestem załamana!!! Kotki były do tej pory zdrowe! wszystko przyszlo tak nagle!!! Mamy jeszcze jednego kocurka i psa - one nie maja zadnych objawow, choć strasznie się martwię o nie (kocurek 12 letni z ogromnym chłoniakiem jamy nosowej - choć odpukać bez objawow na razie).
Proszę o pomoc. nakierujcie mnie jakie badania mogę wykonać, które wskazalyby przyczyne takiego obrotu sprawy. tak abym mogla przynajmniej ochronić pozostale zwierzaki!!! czy to w ogole może być wirusowe? zatrucie raczej nie wchodzi w gre, gdyż koty wychodzą tylko na swoje podwórko. co robic? w jakim kierunku isc?
Ostatnio edytowano Wto lut 28, 2017 19:45 przez kaczeknerkowy, łącznie edytowano 2 razy

kaczeknerkowy

 
Posty: 1
Od: Wto lut 28, 2017 14:18

Post » Wto lut 28, 2017 17:25 Re: dwa koty z PNN jednoczesnie!!!

Przykre. Kciuki
Podniose
Napisz w tytule że pilne.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie mar 05, 2017 14:53 Re: dwa koty z PNN jednoczesnie!!! BARDZO PILNE!!!

Jak sytuacja ze zwierzaczkami ?

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24


Post » Wto mar 21, 2017 9:33 Re: dwa koty z PNN jednoczesnie!!! BARDZO PILNE!!!

Koty wychodzą na samo podwórko - ale czy sąsiad nie używa jakiejś chemii? Nie ma w pobliżu pól uprawnych albo sadów? Wystarczył oprysk u sąsiada jakimś herbicydem by nerki załatwić :(
Możliwe że starsza kotka miała nerki już wcześniej chore, opis usg wygląda jak torbielowatość nerek, i dlatego u niej objawy wystąpiły wcześniej oraz mocniej :( Może już wcześniej coś się działo, ale bezobjawowo.
Takie nagłe objawy silnej niewydolności nerek naraz u dwóch kotów w domu to praktycznie zawsze zatrucie :(
Tym bardziej że wygląda to na ostrą niewydolność.
Koniecznie zbadałabym krew kocurka - może mieć nerki zdrowsze, może miał mniejszy kontakt z trucizną - ale mógł jednak też oberwać :(

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości