Szukam dobrego weta w rzeszowie PILNE KOTEK BARDZO CHORY

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon sty 02, 2017 8:53 Szukam dobrego weta w rzeszowie PILNE KOTEK BARDZO CHORY

Witam,
MAM PILNY PROBLEM.
moja 13,5 letnia zdrowa kotka (tak myslalam bo wyszlo ze ma polipy)po odrobaczrniu zachorowala. MOCZNIK 162 KREATYNINA 3,14 szok. Od 20 12 brala antybiotyk i przeciwzapalne bo sie na 10 dni zazatkala.
JEST TERAZ STRASZNIE OSLABIONA strasznie, siusia i pije wiecej, ma problem z zaparci. Wet mowi ze oslabienie jest po chorobie i minie. Za 10 dni bavdania, dlugo. CO ROBIC, CZY TO OSLABIENIE CZY NERKI
Mialam zdrowego kota, jestem w szoku zwykle odrobaczenie, beztroska bylego weta mnie powala. Doprowadzil do choroby koty. CO TERAZ CZEKAC? A jesli to nerki.
Ostatnio edytowano Pon sty 02, 2017 19:59 przez Kotekfuf, łącznie edytowano 1 raz

Kotekfuf

 
Posty: 9
Od: Pon sty 02, 2017 8:16

Post » Pon sty 02, 2017 11:00 Re: PILNY PROBLEM CHORY KOTEK

A jakie ma inne parametry krwi? Sam mocznik i kreatynina to za mało, by coś powiedzieć. Mogą być podwyższone z różnych przyczyn. Jaki jonogram, fosfor, wapń, żelazo?
Nie powinno się odrobaczać osłabionego chorobą kota.
Czy przy antybiotyku dostawała osłonowo probiotyk?
Napisz, skąd jesteś, może ktoś Ci lepszego weta podpowie.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14681
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon sty 02, 2017 11:57 Re: PILNY PROBLEM CHORY KOTEK

Dobry wet z rzeszowa blagam bo sie boje o kotka. Odrobaczalam u weta nie sama.
Morfologia
WBC 16,45
RBC 8,28
HGB 13,3
HTC 43,8
MCV 52,9
MCH 16,1
MCHC 30,4
RDW 22,2
PLT 56
MPV -


BIOCHEMIA
MOCZNIK 162,4
KREATYNINA 3,14
ASPAT 45
ALAT 37
Jest na laktulozie 5 ml 2 razy dzienni, probiotyk , pasta.
To byl zdrowy zadbany kot, zalecxona niewydolnosc watroby i zapalenie dolnych d. moczowych. Po ropomaciczu ze swietnymi wynikami a teraz szok.

Jonogramu i tych pierw. Wet nie zlecil, mowi ze teraz wyniki beda zle przez chorobe wiec czekamy 2 tygodnie . Ja sie boje to strasznie dlugo.

Te wyniki byly robione gdy kotka byla juz oslabiona i chora. Wet nie panikowal a kot sie zatykal. I jest jak jest ... DOBRY WET KONIECZNY kot je wolowe. Wczesniej kot byl chory wet olal to. W czasie choroby wiotowal. Poprzedni wet to byl koszmar.

Czy mozna zbadac poziom mocznika i kreatyniny w moczu?

Przepraszam ale jeszcze jedno pytanie. Kivia ma super apetyt ale boje sie o nerki, ze to oslabienie to przez nereczki nie vhorobe. MOZNA BADANIEM MOVZU SPRAWDZIC CZY KOT MA PROBLEM Z NERKAMI? Sprawa pilna bo kivia patrzy przed siebie jak zawieszona i wavha wszystko. MAM STRAVHA, DO 13 r super zdrowie pomimo vhorob a teraz ... chce ja wyleczyc.
Ostatnio edytowano Pon sty 02, 2017 17:12 przez aassiiaa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączyłam posty.

Kotekfuf

 
Posty: 9
Od: Pon sty 02, 2017 8:16

Post » Pon sty 02, 2017 18:42 Re: PILNY PROBLEM CHORY KOTEK

Jak oceniacie te wyniki, co moge zrobic KOTEK SIE SLANIA

Kotekfuf

 
Posty: 9
Od: Pon sty 02, 2017 8:16

Post » Pon sty 02, 2017 18:58 Re: PILNY PROBLEM CHORY KOTEK

Mocz pokaże stan nerek, więc koniecznie złap i daj do badania. Ważny jest najpierw ciężar właściwy, bo zmniejszony oznacza, że nerki działają nieprawidłowo i nie zagęszczają moczu, dlatego kot się wtedy odwadnia. Ponadto ewentualne kryształy i wałeczki (też na nerki wskazują). Kreatyninę można badać, ale z tego, co moja wetka mówiła, to musi być mocz całodobowy, więc raczej trudno to osiągnąć.
Jonogram teraz jest ważny, bo pozwala zorientować się, czego kot ma za mało czy za dużo i działać. Od tego zależy jego samopoczucie.
Zmień tytuł wątku, że szukasz dobrego weta w Rzeszowie.
Tu trochę opinii
viewtopic.php?f=22&t=78229
http://www.dogomania.com/forum/topic/29 ... rzeszowie/
https://weterynarz.pl/rzeszow
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14681
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon sty 02, 2017 19:25 Re: PILNY PROBLEM CHORY KOTEK

W moczu bada się stosunek białka do kreatyniny (można to samemu policzyć jeśli jest oznaczony poziom kreatyniny w moczu, o to oznaczenie trzeba poprosić osobno bo rutynowo nie robią.)
Ten stosunek białka do kreatyniny powinien być poniżej określonej liczby, (nie pamiętam ile ale wet będzie wiedział) i robi się to z pojedynczej próbki moczu, nie z całego dnia.
Kreatyniny w moczu powinno być jak najwięcej, bo ona jest z moczem wydalana (w przeciwieństwie do krwi, gdzie powinno jej być mało)

Badanie moczu, takie zwykle z tą dodatkowa kreatyniną, jest bardzo ważne też ze względu na ilość białka, w moczu białka nie powinno być najlepiej wcale, ew ślad. Jeśli jest dużo białka w moczu, to znaczy, że nerki je "przepuszczają", im więcej tym mniej wydolne są nerki.
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Kazia

 
Posty: 13721
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon sty 02, 2017 19:57 Re: PILNY PROBLEM CHORY KOTEK

Radzicie nie czekac jak mowi wet tylko robic badania
Dzieki

Kotekfuf

 
Posty: 9
Od: Pon sty 02, 2017 8:16

Post » Wto sty 03, 2017 9:01 Re: Szukam dobrego weta w rzeszowie PILNE KOTEK BARDZO CHORY

Skoro kot się źle czuje, to nie ma na co czekać.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14681
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto sty 03, 2017 9:19 Re: Szukam dobrego weta w rzeszowie PILNE KOTEK BARDZO CHORY

Dzialamy jak tylko zlapie mocz

Kotekfuf

 
Posty: 9
Od: Pon sty 02, 2017 8:16

Post » Wto sty 03, 2017 9:44 Re: Szukam dobrego weta w rzeszowie PILNE KOTEK BARDZO CHORY

Dziekuje za odpowiedzi, sa b. pomocne.
Dzis jade do veta o 15.
Chce wiedziec o co spytac. Dlatego prosze powiedzcie czego objawem jest platanie sie tylnich lapek. Kotek je chetnie ale majac 4kg. 5/6 lyzeczek miesa. Musze wiedziec o jakie badania pytac. Poza nogami wszystko o.k. poranny buziaknoskiem i dobre samopoczucie. Moze panikuje ale raz nie panikowalam i mam co mam. Mysle ze to rozumiecie. Pozdrawiam.

Kotekfuf

 
Posty: 9
Od: Pon sty 02, 2017 8:16

Post » Wto sty 03, 2017 10:30 Re: Szukam dobrego weta w rzeszowie PILNE KOTEK BARDZO CHORY

Plątanie tylnych łapek może mieć wiele przyczyn. Osłabienie, neurologiczne, kulawizna przy kocim katarze. Na pewno nie przy nerkach - chyba że kot byłby już w bardzo kiepskim stanie, ale wtedy raczej by już leżał.
Wetowi trzeba wszystkie objawy przedstawić, dotychczasowe leczenie (chyba do innego idziesz?) i zażądać badań krwi z jonogramem itd. Test na białaczkę i FiV, jeśli dotąd nie miała. Sprawdzenie wszystkich węzłów chłonnych.

Pisałaś o zatkaniu na początku. Jak teraz z kupami? Dziwne, że wet dał na to antybiotyk i przeciwzapalny, gdy trzeba głównie pozbyć się zatoru z kłaków - parafiną, laktulozą, pastą lewatywą - a jak nie pomoże to operacją. A potem osłabionemu kotu zafundował odrobaczanie.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14681
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Wto sty 03, 2017 11:11 Re: Szukam dobrego weta w rzeszowie PILNE KOTEK BARDZO CHORY

Nie od odrobaczenia sie zaczelo. Porem wakacje weta i wyslanie mnie do innego na dalsze odrobaczenie... tamten nie odrobaczyl i kazal zrobic badanie krwi. Pierwszy zrobil i uznal ze to niewydolnosc nerek w 1wersji klebuszkowe zapalenie nerek. Wczesniej super leczyl wiec zmilczr...poszlam do innego kot sie zalatwil. Dostaje laktuloze i dzis lewatywe, cos tam wychodziale mimo to jade. Domysl sie na co byly antybiotyki. Jedna pomylka i mam kota b. chorego. DLATEGO SZUKAM DOBREGO WETA W RZESZOWIE, BO JESLI BEDZIE JEDNAK NIEWYDOLNOSC i te polipy... ktos musi zoperowac.
Niezle brak slow.

Kotekfuf

 
Posty: 9
Od: Pon sty 02, 2017 8:16

Post » Wto sty 03, 2017 14:06 Re: Szukam dobrego weta w rzeszowie PILNE KOTEK BARDZO CHORY

A gdzie kot ma polipy?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości