Cukrzyca- leczenie samą dietą

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro gru 14, 2016 8:50 Cukrzyca- leczenie samą dietą

Cześć !
Jakby ten wątek już się gdzieś pojawił, to przepraszam. Nie pamiętam, czy nacisnęłam "wyślij", czy coś innego, bo nic się nie opublikowało. Mam nadzieję, że mi pomożecie. Wczoraj mój kot miał robiona krzywą cukrową. Cukier od 350 rano do 250 po południu, po nawodnieniu. Wetka stwierdziła, że nie jest źle i proponuje nawadnianie dożylne jeszcze przez 3 dni, potem ze dwa dni kroplówki podskórnej, a następnie pomiary cukru 2 razy dziennie i dieta karmą dla diabetyków. Jeśli cukier nie będzie oscylował w granicach 500 to nie ma sensu podawać insuliny - to są jej słowa. Kocur oprócz tego cukru ma wszystko w normie, zaczęłą nam się tylko lekka neuropatia (która też powoli ustępuje). Uciekać od tego weta ? Boję się, że przy takim niby leczeniu za jakiś czas będe się zajmować nie tylko cukrzycą, ale wszystkimi jej gratisami :(

Karolyna

 
Posty: 1
Od: Śro gru 14, 2016 8:22

Post » Śro gru 14, 2016 22:20 Re: Cukrzyca- leczenie samą dietą

Zarejestruj się na http://kotycukrzycowe.pl/ Tam ci pomogą.

Jeśli kot ma cukrzycę, to samą dietą się jej nie opanuje. Nie spotkałam się z takim przypadkiem, a trochę czytałam przy swojej kotce z cukrzycą. Odpowiednia dieta pomaga bardzo w leczeniu, to oczywiste. Na kotach cukrzycowych możesz przeczytać, jakie karmy są odpowiednie. Nie daj się namówić na suche karmy dla cukrzyków! Ta krzywa była robiona w gabinecie wet, czy robiłaś sama w domu? Jeśli w gabinecie, to nie jest ona wiarygodna, kot się stresuje - cukier rośnie.
W ogóle to bez sensu, sorry. Jak to masz czekać, aż kotu cukier wzrośnie do 500? Mierzysz cukier glukometrem w domu, a ketony w moczu? Trochę nie łapię koncepcji tej wetki... Poczytaj wątki informacyjne na kotach cukrzycowych, bo rejestracja może chwilę potrwać i chyba najlepiej dla kota będzie, gdy poszukasz dobrego weta, który go zdiagnozuje jak trzeba (fruktozamina) i wypisze receptę na Lavemir lub Lantus (nie na psi Caninsulin!)
Powodzenia;]
ObrazekObrazek

Hikiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 1075
Od: Sob paź 30, 2010 22:27
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 27, 2016 14:26 Re: Cukrzyca- leczenie samą dietą

Mój kot zmagał się z cukrzycą przez około 5 lat. Na początku miał bardzo podwyższony cukier, dawaliśmy mu 10 jednostek. Później mu systematycznie zmiejszaliśmy, aż okazało się, że wątroba sama zaczęła produkować insulinę. Miał duże szczęście, bo tylko u 30% kotów ta choroba przechodzi sama. Natomiast myślę, że nie była to zasługa diety, choć dawaliśmy mu specjalną karmę dla diabetyków (kupowaliśmy ją na http://www.weterynek.pl/ ) poleconą przez weterynarza.

werko

 
Posty: 15
Od: Wto gru 01, 2015 15:29




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 88 gości