Kot nerkowy nie chce jeść - co robić?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Nie wrz 04, 2016 16:59 Kot nerkowy nie chce jeść - co robić?

Moja 13-letnia kicia zachorowała na niewydolność nerek. Sprawa wyszła na jaw 2 tyg. temu - kot stał się osłabiony i przestał jeść. Na szczęście został szybko zabrany weta i od tej pory jest intensywnie leczony.
Dostał antybiotyk, kroplówki, coś na wspomaganie nerek (codziennie Pronefra) i coś na apetyt (najpierw w lecznicy Relanium w zastrzyku, a potem już w warunkach domowych środek dopyszczny - dajemy go codziennie, zgodnie z zaleceniem).
Po wykryciu choroby kot miał bardzo wysoką kreatyninę - 11. Po tygodniu spadła do 7. Za kilka dni będzie kolejne badanie, mam nadzieję, że wynik będzie lepszy. Kot ma też podwyższony mocznik.

Wydaje mi się, że w tej chwili kot czuje się trochę lepiej - jest żywszy, próbuje się myć. Ogólnie garnie się do życia, chociaż nadal jest osowiały. Do kuwety chodzi sam, nie ma z tym problemu. Sam pije, normalnie siusia.

Cały czas jednak mamy problem z tym, że kot nie chce nic jeść i nie wiemy jak sobie z tym poradzić. Od momentu zachorowania kot nic nie je sam. W tym czasie mocno schudł. Weterynarz zalecił karmę Renal, ale kot odmówił jej jedzenia, a także jedzenia każdej innej karmy. Moja mama i ja poważnie martwimy się, że kot umrze z głodu, dlatego zaczęłyśmy go karmić strzykawką. Dajemy mu zmiksowaną karmę albo specjalne jedzenie dla kotów w czasie rekonwalescencji (bardziej kaloryczne). Kot jedzenie podane do pyska je chętnie, tak jakby faktycznie był głodny. Tylko żadną siłą nie możemy go nakłonić, żeby jadł sam - każde jedzenie obwąchuje i odchodzi od miski. Nie wymiotuje, nie ma też biegunki.

Czy ktoś z was miał taki problem? Co można z tym zrobić? Czy jeżeli stan kota się poprawi, to zacznie sam jeść?
Słyszałam o tym, że koty nerkowe nie chcą jeść, ale jak z tego wyjść? Martwię się, że kot będzie dalej chudł i marniał.
Będę wam bardzo wdzięczna za każdą poradę, bo nadal mam nadzieję na poprawę stanu zdrowia naszego kotka :(

Kareta

 
Posty: 2
Od: Nie wrz 04, 2016 15:56

Post » Pon wrz 05, 2016 15:08 Re: Kot nerkowy nie chce jeść - co robić?

Karmić aż sama odstawi się. Miałam dwa koty co jadły tylko ze strzykawki do czasu aż im się wyniki unormowały jako tako. Nic nie pomagało. Przecieranie, podstawianie pod pysiek, podawanie na palcu... Zrezygnowałam i karmiłam tak jak chciały. Ważne by jadły.
Teraz jest ok i nie ma problemu z jedzeniem.
Kciuki :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon wrz 05, 2016 16:57 Re: Kot nerkowy nie chce jeść - co robić?

Dziękuję! Nawet nie wiesz jak się cieszę z tej odpowiedzi :) Jak długo musiałaś tak karmić?

Kareta

 
Posty: 2
Od: Nie wrz 04, 2016 15:56

Post » Pon wrz 05, 2016 21:12 Re: Kot nerkowy nie chce jeść - co robić?

Kareta pisze:Dziękuję! Nawet nie wiesz jak się cieszę z tej odpowiedzi :) Jak długo musiałaś tak karmić?

Nie pamiętam. Ale nerkowe dość długo. Kroplowki się skończyły już i robiłam badania. Nie zjadły nic innego jak conve i gerberka mięsnego. Zawsze podawałam wpierw na łyżeczce czy spodeczku. Jak nie chciały szła strzykawka. Dobrze współpracowały i szybko szło.
Za to miałam rekordzistke Myszkę. Zachorowała na kaliciwiroze. Nadzerki w pysku nie pozwoliły jej samodzielnie jeść. Jadła tylko conve mleczna ze strzykawki. Po chorobie nie przestała oglądać się na " butlę ". Stawała przy mnie i domagała się należnej porcji. 2 miesiące trwało wszystko. Sama skończyła.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon wrz 05, 2016 21:18 Re: Kot nerkowy nie chce jeść - co robić?

Ja również karmiłam strzykawką, około tygodnia.
Obrazek
Obrazek
Jeszcze żaden nieśmiertelny bóg nie przeżył śmierci swoich wyznawców.
NAUKA O KLIMACIE.PL

genowefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 18789
Od: Pon wrz 18, 2006 13:34
Lokalizacja: Warszawa-Ursus




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Cosmos i 33 gości