Renalvet czyli węglan wapnia z chitosanem - zamiennik?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon sie 22, 2016 13:44 Renalvet czyli węglan wapnia z chitosanem - zamiennik?

Stosuje ktoś zamienniki i jak to działa?
Nie mam głowy do porównywania leków 8O

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Pon sie 22, 2016 15:52 Re: Renalvet czyli węglan wapnia z chitosanem - zamiennik?

Chodzi o wyłapywacze fosforu? Większość opiekunów nerkowców stosuje. Za najlepszy (ale drogi i trudny do zdobycia) uważa się renagel, na bazie sewelameru.
Te na bazie węglanu lub wodorotlenku wapnia stosuje się u kotów, które nie mają zbyt wysokiego poziomu wapnia
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Pon sie 22, 2016 17:31 Re: Renalvet czyli węglan wapnia z chitosanem - zamiennik?

taizu pisze:Te na bazie węglanu lub wodorotlenku wapnia stosuje się u kotów, które nie mają zbyt wysokiego poziomu wapnia

A jeśli kot nie miał badane ile ma wapnia tylko biochemię i morfologię, a mocz, usg -nie?

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Pon sie 22, 2016 17:48 Re: Renalvet czyli węglan wapnia z chitosanem - zamiennik?

Wtedy pojawia się pewne ryzyko, dlatego lepiej zbadać.
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Pon sie 22, 2016 21:14 Re: Renalvet czyli węglan wapnia z chitosanem - zamiennik?

Najważniejsze jest to co kot przyswaja.

Moje koty najlepiej tolerują Renalvet. Co z tego, że Pronefra jest niby lepsza jak Melisa się po niej ślini i całość wypluwa.

Edit: Najtańszy jest Alugastrin https://www.doz.pl/leki/p2004-Alugastrin. To nie jest ta sama chemicznie substancja, ale ma taki sam skutek, obniża fosfor. Ale niestety ma smak miętowy, ponieważ jest przeznaczone dla ludzi. Ja po paru próbach przestałam się pastwić na kotami (których mam trzy do podawania). Renalvet wchodzi najlepiej i bezproblemowo.
Obrazek
Obrazek
Jeszcze żaden nieśmiertelny bóg nie przeżył śmierci swoich wyznawców.
NAUKA O KLIMACIE.PL

genowefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 18789
Od: Pon wrz 18, 2006 13:34
Lokalizacja: Warszawa-Ursus




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bubuś8435 i 39 gości