Kot nerkowy prośba o poradę

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt lip 29, 2016 7:16 Kot nerkowy prośba o poradę

Witam,
pierwszy raz piszę na forum.
W czasie swoich 32 lat życia przerobiłam w domu już 15 futrzaków. Dotychczas nie miałam u zwierzaków problemów z niewydolnością nerek. Co prawda miałam jednego kota z kamicą nerkową i przewężeniem cewki moczowej, ale to jakieś 15 lat temu, więc i leczenie kociaków wyglądało zupełnie inaczej (zwłaszcza w małym mieście).
Niestety ostatnio choroba nerek padła na jednego z moich kociaków. Pchełka, a właściwie Pcheł (ponieważ jest kocurkiem) to prześliczny siedmioletni syberyjczyk neva mascarade. Od jakiegoś miesiąca zaczął się zachowywać "dziwnie".
Po pierwsze kot, który dotychczas uznawał za pokarm jedynie karmę suchą (royal canin, sanabella, josera) oraz surowe mięsko (kurczak, wołowina) przestał na nie zwracać uwagę i zaczął domagać się karmy mokrej (bozita galaretka).
Po drugie kot zaczął chodzić po domu i miauczeć z niewiadomej przyczyny.
I po trzecie co najważniejsze kot zaczął tracić na wadze. Zazwyczaj Pchełka miał ok. 5,5kg. Podczas wizyty u weterynarza okazało się, że ma 4,5kg. Więc strata 1 kg w krótkim czasie to dość znaczna zmiana.
Weterynarz we Wrocławiu w klinice Interwet zalecił badania krwi. Wyników badań mam dwie strony. Podam tylko te, które zdecydowanie odbiegają od normy.

Wyniki z 20.07.2016:
Fosfor 4,13 mmol/l (norma 0,800-1,90 mmol/l)
potas 5,18 mmol/l (3,00-4,8 mmol/l)
T4 0,858 μg/dl (1,00-2,50)
NEU% 55,8 % (60,0-78,0)
alfa-amylaza 2729,0 U/l (10,0-1850,0)
Kreatynina 266,4 μmol/l (1,00-168,00)
mocznik 32,0 mmol/l (5,00-11,3)


Lekarz zalecił kroplówki NaCl podskórnie,
przez pierwsze pięć dni codziennie (od 22.07.-26.07),
później co drugi dzień.
Zastrzyk Betamox LA 100ml (w sumie kot wziął na razie 3 zastrzyki)
Nefrokrill codziennie jedna kapsułka
plus karma nerkowa royal, hills

Po takich zabiegach kotek ewidentnie odżył. Co przejawia się tym, że karmy nerkowej nie chce zbytnio jeść, a coraz częściej zagląda do miski pozostałej kociej rodzinki.
Moje główne pytanie dotyczy tego czy mogę mu dodawać troszkę normalnej karmy do tej nerkowej by go zachęcić do jedzenia tej "właściwej" ?
Ostatnio edytowano Pt lip 29, 2016 13:56 przez Gibcio, łącznie edytowano 1 raz

Gibcio

 
Posty: 2
Od: Pt lip 29, 2016 6:37


Post » Pt lip 29, 2016 13:59 Re: Kot nerkowy prośba o poradę

Dziękuję za szybką odpowiedź. Już zaczęłam zapoznawać się z informacjami na podanych stronach.

Gibcio

 
Posty: 2
Od: Pt lip 29, 2016 6:37




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości