Kicia z PNN i zapaleniem trzustki! Prosze o pomoc! PILNE

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt lip 15, 2016 12:29 Kicia z PNN i zapaleniem trzustki! Prosze o pomoc! PILNE

Dziewczyny prosze pomozcie!
Pisalam na watku Kot nerkowy dla poczatkujacych, ale doszla jeszcze trustka i watroba wiec zalozylam nowy watek. Moge wkleic poprzednie wyniki krwi i moczu.

Jak najlepiej leczyc Kicie z PNN u ktorej jeszce doszlo zapalenie trzustki, zoladka?
Dzis wetka powiedziala, ze wszystko sie sypie i bedziemy musialy podejmowac trudne decyzje zaraz. Na razie czeka do wynikow krwi, do jutra.

Ale od poczatku-Kicia znowu miala kryzys wczoraj. W srode wlalam w nia Royala Convo z 300 ml, bo nie jadla sama i nie pila. Dostala kroplowke i no spe bo czekalysmy dlugo na siuski. Bardzo nas nastraszyla bo czwartek rano juz byl i wciaz nie sikala. Juz szykowalysmy sie do weta ale sie zsikala. Dostala Royala Convo troche i troche kroplowki. Ciezko bylo bo zaczela mlaskac i po poludniu zaczelo sie - wymioty geste i biale (Royal) i zaraz potem rozwolnienie bardzo smierdzace. Wet kazal dac Cerenie i odczekac zeby ja znow nakarmic. Usnela na pare godzin po czym zaczelam powoli ja dokarmiac strzykawka. Uciekala w chlodne i ciemne miejsca, siedziala podkurczona wiec dalam jej ostatni Vetergesic ( podskornie bo balam sie domiesniowo). Wieczorem zaczela pomlaskiwac wiec juz nie karmilam jej zeby znowu nie wymiotowala. Dzis nad ranem leciala z niej juz tyko jasno brazowa zupa.
Wiec do weta. Tam USG ktore potwierdzilo wczesniejsze mineralizacje w nerkach, stluszczona watrobe i biala trzustke ( zapalenie)! Temp 39.2. Dostala znow Vetergesic, cerenie i solvertyl. A do domu kroplowke NaCl z duphalyte, megace na apetyt, saszetki intestinal.
Mamy dawac codziennie rano vetergesic, wieczorem nospe, solvertyl i megace. Cerenie w razie wymiotow. Oprocz tego konczy serie B12 i Ornipural. Konczyc ma tez jutro antybiotyk ktory i tak nie pomogl (Ceporex) a przepisany przez inna wetke wczesniej.

Leczymy sie w Lodzi w Czterech Lapach u dr Korzeniowskiego.

Jutro mamy konsultowac co dalej po wynikach krwi. Obiecala tez zadzwonic do naszego weta ktory jest na urlopie i z nim radzic Ale powiedziala, ze jakby to byl zdrowy kot to mozna wprowadzic standardowa sterydowa kuracje na trzustke. Kicia jednak ma chore nerki i to mogloby je dobic :( Bardzo sie stresuje, dzis strasznie walczyla, krew wszedzie a tylko miala pobierana krew. Gdyby zdecydowac sie na ta terapie trzustkowa tradycyjna to konieczne sa dozylne kroplowki 2 razy dziennnie. A Kicia nie da sobie zalozyc wenflonu, nie mowiac o stresie zwiazanym z codziennym jezdzeniem 2 razy do lecznicy!

Czy moge podawac kore wiazu na zlagodzenie zoladka? Po przyjsciu od weta nie chciala jesc Intestinala ale zjadla pare lyzeczek Gourmet Gold z kurczakiem. Po troszku jej daje. Jakie jeszcze jedzenie moge jej dawac, zeby tylko zaczela sama jesc? Czy wciaz dawac tego Royala Convo?

Czy ktos na forum ma doswiadczenia z leczenia kota z nerkami i trzustka jednoczesnie? BLAGAM O POMOC

agatamfrisco

 
Posty: 58
Od: Pt maja 27, 2016 13:38
Lokalizacja: Lodz

Post » Pt lip 15, 2016 12:41 Re: Kicia z PNN i zapaleniem trzustki! Prosze o pomoc! PILNE

Polecam bardzo dobry artykuł na temat zapalenia trzustki u kota: http://weterynarianews.pl/zapalenie-trz ... a-odslona/
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Pt lip 15, 2016 12:43 Re: Kicia z PNN i zapaleniem trzustki! Prosze o pomoc! PILNE

Już pisałam.
Najpierw trzeba leczyć trzustkę, moim zdaniem w sposób najbezpieczniejszy jak się da dla nerek.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt lip 15, 2016 13:29 Re: Kicia z PNN i zapaleniem trzustki! Prosze o pomoc! PILNE

Marzenia11 pisze:Już pisałam.
Najpierw trzeba leczyć trzustkę, moim zdaniem w sposób najbezpieczniejszy jak się da dla nerek.


Marzenia11-Tak dziekuje. Na razie wlasnie tak ja lecza. Czyli kroplowki z jedzeniem (duphalyte), solvertyl, vetergesic, nospe. W razie wymiotow Cerenie. Ma jesc pomalutku co chce. Intestinala nie chce jesc ale gourmet gold savory cake z kurczakiem po troszku je.

Co jeszcze mozna dac ? Enzymy trzustkowe?

agatamfrisco

 
Posty: 58
Od: Pt maja 27, 2016 13:38
Lokalizacja: Lodz

Post » Pt lip 15, 2016 15:56 Re: Kicia z PNN i zapaleniem trzustki! Prosze o pomoc! PILNE

agatamfrisco pisze:
Marzenia11 pisze:Już pisałam.
Najpierw trzeba leczyć trzustkę, moim zdaniem w sposób najbezpieczniejszy jak się da dla nerek.


Marzenia11-Tak dziekuje. Na razie wlasnie tak ja lecza. Czyli kroplowki z jedzeniem (duphalyte), solvertyl, vetergesic, nospe. W razie wymiotow Cerenie. Ma jesc pomalutku co chce. Intestinala nie chce jesc ale gourmet gold savory cake z kurczakiem po troszku je.

Co jeszcze mozna dac ? Enzymy trzustkowe?

Kreon ludzki, ale tu lekarz dokąłdnie musi wyliczyc ilość maleńkich granulek.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości