Heel Berberis-Homaccord

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt kwi 22, 2016 8:14 Heel Berberis-Homaccord

Czy macie jakies doświadczenia w stosowaniu homeopatii w leczeniu nerek?
Znalazłam taki produkt : Heel Berberis-Homaccord. Mam na myśli formę zastrzyków ( Polsce widzę, ze niedostępny, tylko w kroplach)
Stosował ktoś?

Pomyślałam o zastosowaniu homeopatii widząc efekty działania innego preparatu homeo - Mucosa Compositum.
Mam kota prawdopodobnie zatrutego (albo chemia albo ołów - kot wolnożyjący, działkowy). Poza rozsypanymi nerkami (które na usg nie wyglądają źle), dostał tez układ pokarmowy. Biegunki i ból ścinały go z nóg, po tygodniu Mucosy kupy są ok. Wetka stwierdziła, ze może warto spróbować ze wspomaganiem nerek homeopatią.

Kot ma obecnie kreatyninę 6,7, mocznik 180 i fosfor 7,6. No i anemię, po kroplówkach i niejedzeniu.
(w skrócie, bo nie chcę powielać wątków ;)
Tu opisana jego walka od miesiąca : viewtopic.php?f=1&t=174317 )
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Nie kwi 24, 2016 8:59 Re: Heel Berberis-Homaccord

Hej Iza :)
nie mam wprawdzie doswiadczenia z tym wlasnie preparatem, ale na niemieckich forach ma dobre opinie i jest polecany przy idiopatycznych zapaleniach pecherza. Nie widzialam natomiast, zeby byl w formie zastrzykow - sa to krople. Ze wzgledu na zawartosc alkoholu poleca sie mieszanie kropli z woda lub wyciagiem z Echinacei (bezposrednio przed podaniem)
Berberis Homaccord jest nastepca tego praparatu: Cosmochema Nieren-Blasentropfen ST Berberis Cosmoplex ® , ktory niestety zostal wycofany z niemieckiego rynku, a byl (podobno) genialny i mial nieco inny sklad. Wyczytalam, ze mozna go dostac jeszcze we wloskich i belgijskich aptekach (mowa o Cosmochema Nieren-Blasentropfen ST Berberis Cosmoplex ®). Moze uda ci sie dostac gdzies jeszcze te te krople Berberis Cosmoplex?

Jedna z uczestniczek niemieckiego formum poleca taka mieszanke przy zapaleniach pecherza:
Berberis Homaccord compositum ad.us.vet,
Cantharis compositum ad us vet
Mucosa compositum ad us vet (widze, ze Mucosa juz stosujesz, jest polecana przy zapaleniach i podraznieniech nablonka)

W Niemczech jest bardzo duzo preparatow homeopatycznych dla futrzakow, jesli bedziesz czego kiedys potrzebowac, daj znac przez PW.
Trzymam kciuki :ok:
W zamyśleniu majestat mają niedościgły
Wielkich sfinksów, co w głębi pustyni zastygły,
Jakby w wieczny zapadły sen odrętwiający.

Norku

 
Posty: 739
Od: Wto cze 01, 2010 15:25

Post » Nie kwi 24, 2016 9:34 Re: Heel Berberis-Homaccord

A przy przewlekłej niewydolności też to w jakiś sposób pomaga?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Nie kwi 24, 2016 10:21 Re: Heel Berberis-Homaccord

w leczeniu nerek - żadnej
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Nie kwi 24, 2016 10:46 Re: Heel Berberis-Homaccord

Erin pisze:A przy przewlekłej niewydolności też to w jakiś sposób pomaga?



Mowisz o przewleklej niewydolnosci nerek?

Z tego co doczytalam, to akurat te preparaty, o ktorych pisalam Avian, podawane sa w wypadku idiopatycznego zapalenia pecherza (po wykluczeniu innych przyczyn np. krysztalow)

Na niemieckim forum znalazlam liste preparatow homeopatycznych ( zrobilam maly skrot, w oryginale podane sa przy kazdym preparacie objawy) polecanych przy zapaleniach pecherza i chorobach drog moczowych:

1. Zapalenia pecherza i cewki moczowej

Cantharis D4, D6:
Dulcamara C30:
Sabal serrulatum D3:
Mercurius solubilis Hahnemanni D6 lub D8:
Berberis D4:

2. Piasek / kamienie
Lycopodium D6:
Sabal serrulatum D3:
Sarsaparilla D4:
Silicea D6:

3. Przewlekla / chroniczna niewydolnosc nerek (CRF - Chronic Renal Failure)

Solidago virgaurea D 3
Berberis vulgaris D 6
Lespedeza sieboldii D 30
Renes viscum compositum (Firma PlantaVe) - zastrzyki

4. Porazenie pecherza moczowego

Arnica C30 (na wskutek wypadku)
Plumbum aceticum D6 (pecherz neurogenny)

5. Choroby nerek i moczowodow (np. CRF - Chronic Renal Failure)

Berberis D4
Mercurius solubilis Hahnemanni D6 oder D8
Solidago D2, D4, D6
Lycopodium D6
Arsenicum album D6, D12
Lespedeza sieboldii D3

Tutaj masz linka do oryginalnej strony: http://www.miezfidel.de/krankheiten_nie ... thie.shtml

Mam nadzieje, ze moze cos ci sie przyda.
W zamyśleniu majestat mają niedościgły
Wielkich sfinksów, co w głębi pustyni zastygły,
Jakby w wieczny zapadły sen odrętwiający.

Norku

 
Posty: 739
Od: Wto cze 01, 2010 15:25

Post » Nie kwi 24, 2016 11:16 Re: Heel Berberis-Homaccord

3. Przewlekla / chroniczna niewydolnosc nerek (CRF - Chronic Renal Failure)

Solidago virgaurea D 3
Berberis vulgaris D 6
Lespedeza sieboldii D 30
Renes viscum compositum (Firma PlantaVe) - zastrzyki

powyższe skopiowane z posta

czy te preparaty mozna kupić 'wchodząc z ulicy'?
potrzeba receptę?
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Nie kwi 24, 2016 11:22 Re: Heel Berberis-Homaccord

Szczerze powiedziawszy nie wiem, jak jest w Polsce (wydaje mi sie, ze kiedy lata temu kupowalam cos firmy Heel, to musialam miec recepte) ale w Niemczech potrzebna jest recepta, by kupic preparaty homeopatyczne.

A nie, wlasnie doczytalam: nie na wszystkie potrzeba recepty, jest to zalezne od potencji.
W zamyśleniu majestat mają niedościgły
Wielkich sfinksów, co w głębi pustyni zastygły,
Jakby w wieczny zapadły sen odrętwiający.

Norku

 
Posty: 739
Od: Wto cze 01, 2010 15:25

Post » Pon kwi 25, 2016 17:13 Re: Heel Berberis-Homaccord

Firma Heel opracowała już chyba 15 lat temu terapię dla kotów z PNN. Tu link: http://www.heel.de/upload/Heel_de_CNI_K ... r_4296.pdf

Solidago compositum ad us. vet. 1 ml
+ Ubichinon compositum 1 ml
+ Coenzyme compositum 1 ml

Dobrze dodać do tego też Hepar compositum Heel.

Renes viscum compositum firmy PlantaVet to typowy preparat weterynaryjny. Robi się terapię albo preparatami firmy Heel, albo firmy PlantaVet. Jeśli mocznik jest wysoki, to dobrze też podawać na początku Lespedeza sieboldii D6, a potem przejść na D3. Nigdy w życiu nie wolno podawać przy przewlekłych chorobach takich wysokich potencji jak D 30.
Wszelkie preparaty homeopatyczne (bez znaczenia jaka potencja) i biologiczne można kupić w niemieckich aptekach bez recepty. Najlepiej zamawiać przez apteki internetowe, bo są o wiele tańsze.

Pozdrawiam ciepło
Tinka

PS: Berberis-Homaccord jest u nas też w ampułkach, nawet specjalnie dla zwierząt (Berberis-Homaccord® ad us. vet. Ampullen). Preparat można stosować przy lekkich stanach zapalnych dróg moczowych. Kiedy stan zapalny jest już poważny, to nie ma co się bawić w homeopatię.
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Pon kwi 25, 2016 21:07 Re: Heel Berberis-Homaccord

Dziękuję Tinko, ze zajrzałaś!

W takim razie zamawiam terapię Heela SUC i Hepar Comp.
Mocznik na początku był na poziomie 300, teraz po miesiącu zszedł do 160. Wciaz ma wysoką kreatyninę (ponad 6).
Ja cały czas trzymam sie opcji, ze to nie PNN tylko ostry stan spowodowany jakimś innym problemem (zatrucie?).

Czy przy moczniku pod 200 dawać dodatkowo z kuracją S.U.C. Lespedezę s.?

Przy nerkach mamy jeszcze problem z anemią - czy cos z homeopatii mogłoby pomoc tez w tym temacie?
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro kwi 27, 2016 19:31 Re: Heel Berberis-Homaccord

Avian pisze:Dziękuję Tinko, ze zajrzałaś!

W takim razie zamawiam terapię Heela SUC i Hepar Comp.
Mocznik na początku był na poziomie 300, teraz po miesiącu zszedł do 160. Wciaz ma wysoką kreatyninę (ponad 6).
Ja cały czas trzymam sie opcji, ze to nie PNN tylko ostry stan spowodowany jakimś innym problemem (zatrucie?).

Czy przy moczniku pod 200 dawać dodatkowo z kuracją S.U.C. Lespedezę s.?

Przy nerkach mamy jeszcze problem z anemią - czy cos z homeopatii mogłoby pomoc tez w tym temacie?

Hej Avian,

Lespedeza sieboldii obniża poziom mocznika we krwi. Nie wiem, czy ma akurat takie same właściwości jak Lespewet, bo nie porównywałam tych preparatów. Zresztą u nas Lespewetu nie ma.

Co do anemii, to nie znam niestety nic z homeopatii, co mogłoby pomóc. Xobaline lub Zobaline znasz. Przydałoby się na pewno żelazo. Przy anemii dobrze byłoby oznaczyć poziom retykulocytów, żeby lekarz mógł sprawdzić, czy się samoczynnie odbudowują, tzn. czy to anemia regeneratywna, czy nieregeneratywna.

Pozdrawiam ciepło i trzymam mocno za polepszenie wyników
Tinka
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Śro kwi 27, 2016 19:47 Re: Heel Berberis-Homaccord

No to zamawiam też Lespedezę.
Żelazo kupiłam, ale jeszcze nie dałam - boję się zaparć, kot właściwie 24h leży, mało się rusza, a to sprzyja problemom z wydalaniem.
Zastanawiam się nad Zobaline, ale on ma kwas foliowy w normie, a B12 ponad normę, więc nie chcę przegiąć.

Jutro kontrola krwi, w poniedziałek rozmaz ręczny.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro kwi 27, 2016 20:39 Re: Heel Berberis-Homaccord

Tinka rzeczywiście miała po żelazie zaparcia. Złotym środkiem była u nas bezsmakowa lactuloza.

Pozdrwiam ciepło
Tinka

PS: Nie wiem nic o Waszych problemach, więc odpisuję na to, co czytam tu.

EDIT: Przepraszam, ale niestety nie miałam jeszcze czasu, żeby przeczytać Wasz wątek wiodący.
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy

Post » Śro kwi 27, 2016 21:13 Re: Heel Berberis-Homaccord

Tinko - w skrócie prawdopodobnie kot struł się poważnie (albo chemia - pestycydy, albo ołów - śrut; to kot działkowy). Posypały się nerki, jelita i trzustka. Kot juz był 3 łapami po drugiej stronie ...
Wg wetki to Mucosa Comp. uratowała mu życie. Teraz walczymy jeszcze o przywrócenie do życia nerek (które są niezłe na USG) i o poprawę parametrów czerwonokrwinkowych (anemia po intensywnym płukaniu).
Cała walka trwa od miesiąca. Kot czuje się już całkiem dobrze, wygląda o niebo lepiej niz 2 tygodnie temu.
Tylko jeść sam nie chce - muszę karmić ...
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt maja 06, 2016 20:36 Re: Heel Berberis-Homaccord

Mam nadzieję, ze w poniedziałek wreszcie po problemach paypalowych dotrze do mnie zestaw nerkowy Heela.
Mam jeszcze pytanie - zamówiłam Lespedezę w tabletkach, w jaki sposób powinnam podawać kotu? Rozpuszczać w wodzie, czy po prostu wrzucać do ryjka, zeby się rozpuściło gdzieś w trzewiach? To nie jest tak, ze tabletki homeo powinny rozpuścić się w ustach?

Bardzo liczę na te leki homeo, to nasza ostatnia deska ratunku :(
Mocznik znów urósł (do 280), krea do 8,8 :(
Najdziwniejsze, ze kot jakby od tygodnia lepiej sie czuje, zaczął sam jeść, chodzi i reaguje.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 87 gości