Niewydolność nerek i wątroby - jest jeszcze nadzieja?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon mar 07, 2016 20:05 Niewydolność nerek i wątroby - jest jeszcze nadzieja?

Witam.
Tydzień temu u mojego kotka stwierdzono niewydolność wątroby i nerek. Wtedy jedynymi objawami było lekkie osłabienie. Kotek dostawał przez tydzień kroplówki 2x dziennie, a wyniki w dniu dzisiejszym pogorszyły się (wartości dla nerek - kreatynina, mocznik oraz wątroby - alat, aspat, zwiększyły się dwukrotnie). Nie pamiętam dokładnie wartości, ale jeśli chodzi o nerki, to było jakoś tak:
1) pierwsza wartość: 9
2) druga wartość: ponad 1000
wartości przedstawiają kreatyninę, mocznik (raczej, chyba dobrze zapamiętałem).

Jeśli chodzi o stan kota, to drastycznie się pogorszył. Jeszcze tydzień temu miauczał, jadł, skakał etc. Na dzień dzisiejszy, wymiotował, leży nonstop, nie może się poruszać, a jeśli już wstanie, to cały się trzęsie i przewraca się na bok. Od wczoraj nic nie jadł, próbowałem mu podać do pyszczka, ale wypluwa. Nawet jego ulubione pokarmy. :/

Wet widzi już tylko jeden scenariusz...
Zadaje sobie pytanie, czy to faktycznie koniec? Same kroplówki miały pomóc? Nie jest za późno? Jest jeszcze nadzieja? Zmiana weta? Seria pytań, na którą w obecnej sytuacji nie jestem sam sobie odpowiedzieć. Z góry dziękuje za każdą odpowiedź!

any111

 
Posty: 1
Od: Pon mar 07, 2016 19:57

Post » Pon mar 07, 2016 20:37 Re: Niewydolność nerek i wątroby - jest jeszcze nadzieja?

Ja bym na Twoim miejscu poszla na konsultację do innego wet.
MAŁA Obrazek SPIJ SPOKOJNIE STOKROCIU Obrazek

mala1996

 
Posty: 451
Od: Pon sty 16, 2012 19:47




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości