Prosze o porady kazda na wage zlota !

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto sty 26, 2016 12:00 Prosze o porady kazda na wage zlota !

Witam, kotka 14-letnia, stwierdzona niewydolność nerek na przełomie listopada i grudnia. Jest pod opieka weterynaryjna, ale z marnym skutkiem.
Z badan krwi podwyższone neutrofile, i mocznik 102 w uwagach jest obecne agregaty płytek.
Kotka niewychodząca, wcześniej dużo jedząca i troszeczkę była otyła, ze skłonnością do problemów jelitowych od małego.
Na przełomie listopada i grudnia kolejny raz miała biegunki i wymioty. PO 3 dniach leczenia i kroplówek wrocilo do normy, jednak ... ja zauważyłam jedna zmianę którą sobie obecnie uświadamiam. Kotka przestała jeść sucha karmę. Miala taka jedna ulubiona RC dla wybrednych kotów, którą uwielbiała wręcz i nawet czuła przez folie, bo jak kupowałam to od razu leciała do torby i mialczala. . Od tego czasu albo skubnęła jedno ziarenko albo w ogóle, mam tez weterynaryjna dla nerkowców tez nie tknie.
Tak od nowego roku zaczęły się kolejny raz problemy, wizyty u weterynarzy, leczenie. Raz lepiej raz gorzej, biegunki i niejedzenie.

W chwili obecnej kotka jakby odzyskuje apetyt, ale nadal nie chce suchego. Ważne ze sama przychodzi do miski i wola. Wcześniej karmiłam ja strzykawkami lub po prostu jedzonkiem do pyszczka. Biegunki unormowałam ale kupki sa małe i koloru żółtego. Kicia jest odwodniona - podaje już sama kroplówki od weta z różnym skutkiem - tj płyn ringera, plus odzywkę mleczna convalescence support.
Chcemy zrobić kolejne badania krwi i inne, ale ja dobrze wiem że w chwili obecnej przy tym odwodnieniu pobranie krwi będzie dla kici olbrzymim bólem stresem i cierpieniem bo to przerabiałam już 3 lata temu przy mniejszym odwodnieniu.
Chce ja trochę podtoczyć bo sie zrobił szkielecik i nawodnić, i wzmocnić bo jest słabiutka.

Mam zamiar teraz podawac kroplowki codziennie, do tego odzywka z mleczka co najmniej 3 razy dziennie, kupilam tez len i wlasnie gotuje chce troche jej podac aby moze jakos oslonic przelyk, przewod pokarmowy, bo moze to niejedzenie suchego wynika z tego ze jakoś jest podrażnione. Urozmaicam jej jedzenie, nie bazuje na karmach tylko. Probuje wszystkiego bo ma czasami chec na karmę, czasami na mięsko ugotowane lub, wiem ze nie powinnam ale od czasu do czasu gotuje jej fileta z mintaja ktory uwielbia. Ale skoro je to mysle, ze mimo ze wet nie poleca ryby ale chyba kocina intuicja wie lepiej ?

Dzis bylam u wetki bez kota, zakupic kolejna kroplowke, odzywki, karme. Powiedziala mi ze moze to rownia pochyla, chce zrobic badania kolejne - ale dobrze wie i zna kota, ze jest wyjatkowo kotka wrazliwa, a kazdy stres powoduje u niej choroby - przewod pokarmowy, siusianie itd. Tak ma od małego. Dlatego chce zrobic kolejne badania, ale w momencie gdy kicia bedzie gotowa. Ostatnim razem przy mniejszym odwodnieniu 3 lata temu, nie mogli sie wbic w zyle by pobrac krew. kluli w obydwie lapki pare razy, kotka tak cierpiala, ze po tym zdarzeniu obydwie dochodzilysmy do siebie przez 2 dni.

Jesli mozecie mi cos doradzic - wszystko co wiecie z doswiadczenia i slyszenia, to prosze zamieszczajcie w tym poscie. Generalnie chce teraz kocinke nawodnic i nakarmic. Tak aby troszke masy nabrala i mozliwe byly dalsze badania i leczenie.

Jesli macie jakiekolwiek doswiadczenia, nawet niezwiazane z chorobami nerek, bo ja podejrzewam ze nerki troche niewydolne, ale to nie jest glowna przyczyna.

Pozdrawiam i dziekuje za kazda mala rade i sugestie

bou

 
Posty: 40
Od: Sob mar 23, 2013 17:49

Post » Wto sty 26, 2016 13:06 Re: Prosze o porady kazda na wage zlota !

Może wpisz/zeskanuj wszystkie wyniki badań krwi. Kiedy to badanie było?
Na podstawie jakich badań stwierdzono u kotki niewydolność nerek?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Wto sty 26, 2016 13:36 Re: Prosze o porady kazda na wage zlota !

fili pisze:Może wpisz/zeskanuj wszystkie wyniki badań krwi. Kiedy to badanie było?
Na podstawie jakich badań stwierdzono u kotki niewydolność nerek?


mam wyniki badan w pdf ale nie umiem wrzucic na forum. to bylo 24 listopada, moze ktos mi podpowie jak wrzucic skan z kompa to wrzuce, glowne dane napislam

bou

 
Posty: 40
Od: Sob mar 23, 2013 17:49

Post » Wto sty 26, 2016 15:02 Re: Prosze o porady kazda na wage zlota !

Napisalam pw do gpolomska ale nie ma jej na forum - szkoda
Czytalam twoje posty i wiem ze ty mnie zrozumiesz bardziej niz ktokolwiek. Roznica miedzy nami jest taka, ze ja moja bezdomna kociczke przygranelam 14 lat temu jak byla malutka. Bylam z nia od zawsze, w miedzyczasie rozwiodlam sie i wyszlam za maz za wlocha, ale trzymalam mieszkanie w PL tak jak mysle dla kota. Nie chcialam jej stresowac wiec wynajmowalam pokoj z mieszkaniem w zamian za opieke. Bardzo czesto przyjezdzalam. Od paru miesiecy siedze w PL razem z kotka, moj moza dojezdza. Od jesieni zaczely sie powazniejsze problemy zdrowotne - chociaz wczesniej tez byly czesto z brzuszkiem, biegunkami i wymiotami. Potrzebuje porady, bo czuje ze kocinka moze jeszcze pozyc. A obydwoje tego chcemy szczegolnie ja. Napisalam w watku viewtopic.php?f=36&t=173203. Wiem ze masz doswiadczenie, bo przeczytalam wszystkie posty o Mokate i twojej wspanialej walce. Serce mi sie kroilo, bo rozmiem doskonale.
Kochana, prosze daj mi jakies rady, nawet domowe sposoby - co moge zrobic aby koteczke troche wzmocnic, nawodnic tak aby byla silniejsza i lepiej zniosla badania i wkuwanie sie do zyl. czytalam ze dawalas jajko. Pierwszy raz slysze aby kot jadl jajka, ale po tym co czytaam dzis rano kupilam u kobiety wiejskie jajka aby kici przyrzadzic. Czytalam o lnie tez jej dzis kupilam i ugotowalam dalam jej razem z odzywka od weta 200mg w strzykawce, reszta to mleczko od weta.

Wszystko co mi podpowiesz wezme pod uwage, chce kitke wzmocnic i zasilic, bo teraz to jest skora i kosci i kazdy raz jak na nia patrze to rycze. nawet jak glaszcze to czuje same kosci na kregoslupie, nie musze ci mowic co czuje w takiej chwili czlowiek zwiazany z kotem, bo sama wiesz - a ja jestem z nia 14 lat

Dziekuje za kazda nawet minimalna porade

bou

 
Posty: 40
Od: Sob mar 23, 2013 17:49

Post » Śro sty 27, 2016 22:13 Re: Prosze o porady kazda na wage zlota !

Sam mocznik to troche za mało, żeby stwierdzić niewydolność nerek.
Jak kreatynia? Był zrobiony jonogram? Jak fosfor?
Jeżeli idziesz z kotem do weta na badanie krwi, to zrób morfologię z biochemią i jonogram.

Napisz skąd jesteś. Może ktoś doradzi kompetentnego lekarza.
Mamy tutaj też takie podforum Weci polecani
Obrazek
Obrazek
Jeszcze żaden nieśmiertelny bóg nie przeżył śmierci swoich wyznawców.
NAUKA O KLIMACIE.PL

genowefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 18789
Od: Pon wrz 18, 2006 13:34
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Post » Pt sty 29, 2016 22:03 Re: Prosze o porady kazda na wage zlota !

Dzis byla kolejna wizyta, kroplowki lek. W poniedzialek jak uda sie pobrac krew bo kota jest odwodniona, lekarz zaordynuje dalsze leczenie. Niemniej jednak od dzis zaczelam dodatkowo suplementacje woda coral i ziemia okrzemkowa. Mysle ze nie zaszkodzi a moze pomoc. Kotka zaczyna podjadac co chwile. Nie ciesze sie tym zbytno, bo juz byly takie momenty. Mam nadzieje ze jakos to sie wyprostuje powoli, chociaz nadzieja niewielka.

bou

 
Posty: 40
Od: Sob mar 23, 2013 17:49




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości