Brak aminokwasu - pytanie

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt sty 08, 2016 22:30 Brak aminokwasu - pytanie

Dzis krotko - wyjatkowo.

Jakiego aminokwasu moze brakowac kotkowi, ktory ma charakterystyczny chod - podnosi w wysoki sposob, nienaturalny dla innych kociat, lapki podczas chodzenia.
(Wyglada to troche jak ´zolnierski chod´ na defiladzie... lub baletnica - czapla - cos takiego w kazdym razie.)

ps. Czytalam gdzies o tym wczesniej w necie - jednak nie moge znalezc obecnie.

Tamaqua

 
Posty: 250
Od: Wto gru 08, 2015 23:42

Post » Sob sty 09, 2016 19:51 Re: Brak aminokwasu - pytanie

Błędy żywieniowe u kociąt

Niedobór tiaminy
Występuje najczęściej u rosnących kociąt karmionych wyłącznie rybami lub dietami komercyjnymi kiepskiej jakości.

Niedobór tiaminy u kotów wpływa ujemnie na ich układ nerwowy, pokarmowy i krwionośny. Objawy to ślinienie, utrata wagi, wymioty, osłabienie mięśni, zaburzenia neurologiczne, usztywnienie i nienaturalne wyginanie ciała – kot wygląda jakby chodził na palcach. Mogą się pojawić również zaburzenia rytmu serca.

Nieleczony kociak skazany jest na śmierć. We wczesny stadium, po uzupełnieniu tiaminy , jest możliwe wyleczenie. Konieczna jest w pełni zbilansowana dieta, która powinna być zużyta w ciągu 6 miesięcy od daty produkcji.

a przy okazji:

Niedobór tauryny
Pojawia się jeśli kocięta nie otrzymują jej w odpowiedniej ilości z pokarmem. Kocięta wykazują zaburzenia neurologiczne, niedowład i szczególny rodzaj chodu, nadmierne przywiedzenie kończyn, nieprawidłowe ukształtowanie kończyn miednicznych i kifozę odcinka piersiowego kręgosłupa.

Leczenie polega na podawaniu tauryny i stosowaniu diety z wyższą jej zawartością przez 4-6 tygodni.

za:
http://www.zrozumpupila.pl/2011/09/
Ostatnio edytowano Sob sty 09, 2016 20:07 przez Tamaqua, łącznie edytowano 1 raz

Tamaqua

 
Posty: 250
Od: Wto gru 08, 2015 23:42

Post » Sob sty 09, 2016 20:06 Re: Brak aminokwasu - pytanie

i przy okazji:

Arginina

Zdrowie/Profilaktyka

Arginina jest dla kotów i psów aminokwasem niezbędnym. U nowonarodzonych szczeniąt żywionych mlekiem o zbyt niskiej zawartości argininy bardzo szybko dochodzi do rozwoju zaćmy, prowadzącej do utraty wzroku. Arginina jest także prekursorem monotlenku azotu (NO), regulującego napięcie naczyń krwionośnych (ciśnienie i regulacja przepływu krwi). Z tego powodu dodatek argininy w diecie zalecany jest w przypadku schorzeń serca i nerek.

Informacje Podstawowe

Arginina bierze udział w procesach przemiany amoniaku w mocznik. W razie niedoboru argininy, u kotów w ciągu zaledwie kilku godzin może dojść do wystąpienia objawów zatrucia amoniakiem: wymioty, nadmierne ślinienie i zaburzenia ze strony układu nerwowego. W razie braku natychmiastowej interwencji lekarza, niedobór argininy może doprowadzić do śmierci zwierzęcia.

Rola w Organizmie

Prowadzono badania naukowe dotyczące stosowania argininy u osób cierpiących na silną, przewlekła niewydolność serca. Wykazano, że u tych osób arginina zmniejsza ryzyko zaburzeń oddychania spowodowanych wzrostem produkcji CO2 podczas wysiłku fizycznego. Arginina odgrywa też ważną rolę w funkcjonowaniu mechanizmów obronnych organizmu.

Naturalne Źródła

Bogatym źródłem argininy są tkanki pochodzenia zwierzęcego, takie jak mięśnie i skóra. Również żelatyna zawiera dość duże ilości tego aminokwasu. Niezbędny aminokwas: wzrost, synteza mocznika, ochrona naczyń krwionośnych.

Tlenek Azotu (NO) jest tzw. cząsteczką sygnałową, która powoduje rozkurcz naczyń krwionośnych i spadek ciśnienia tętniczego. NO syntetyzowany jest z argininy i tlenu, przy udziale odpowiednich enzymów.

za: http://www.margarejro.pl/dog/literatura_zywienie.htm

Tamaqua

 
Posty: 250
Od: Wto gru 08, 2015 23:42

Post » Wto sty 12, 2016 21:50 Re: Brak aminokwasu - pytanie

kontynuacja: nadmiar & niedobor => skutki

http://www.kocie-abc.pl/dieta/witaminy- ... aszkodzic/

Tamaqua

 
Posty: 250
Od: Wto gru 08, 2015 23:42




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 85 gości