Kot nie oddaje moczu,wysoki mocznik i kreat. Kluczbork/Opole

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon gru 28, 2015 21:59 Re: Kot nie oddaje moczu,wysoki mocznik i kreat. Kluczbork/O

Mam pytanie, do tej pory myślałam, że kroplówkę podaje się m. in. dlatego, by wypłukać mocznik z krwi. Dziś natknęłam się na artykuł http://www.kociesprawy.pl/magazyn/poradnik/zdrowie_kota_2/nerka_mala_jak_fasolka_-_rozmowa_z_lek._wet._agnieszka_neska-suszynska_tekst_barbara_sieradzan1/caly_artykul/ gdzie piszą:
Kroplówki, jeśli pacjent nie jest odwodniony, nie obniżą poziomu kreatyniny i mocznika. Kroplówka ma za zadanie nawodnienie kota, nie jak się powszechnie praktykuje - wypłukiwanie.


Pytam, bo Bakusiowi się pogorszyło, mocznik ma jeśli dobrze pamiętam aż ok. 240, kreatyninę powyżej 2. Podobno jest silnie odwodniony i przypuszczenia, że stąd właśnie tak wysoki mocznik. Dostał dzisiaj kroplówkę z glukozą, bo nic nie chce jeść. Od jutra podskórnie w domu będziemy dawać NaCl. Tylko teraz już nie wiem, czy ta kroplówka, to tylko nawodnienie, czy również w celu wypłukania mocznika?
Tam dom Twój, gdzie kot Twój. Obrazek

Irya

 
Posty: 108
Od: Pon paź 31, 2011 13:24
Lokalizacja: Opole

Post » Wto gru 29, 2015 14:43 Re: Kot nie oddaje moczu,wysoki mocznik i kreat. Kluczbork/O

to o co pytasz przypomina kwadraturę koła
kot, który jest odwodniony najpewniej nie pije, w związku z tym rośnie poziom toksyn we krwi - w tym mocznika
ale jak nie pije i jest odwodniony to równiez nie sika
powyzsze toksyny dalej sa we krwi - bo nerki nie mają co filtrować - w dalszym ciagu
aby kot nie był odwodniony należy spowodować "bycie"w nim wody - jesli nie chce pić, podajemy kroplówe
jak kot dostanie wystarczająca ilość "wody", nerki zaczynają pracować - bo mają co przerabiać, bo jest płyn- gdy przerabiają, fitrują również toksyny z krwi
itd.

dlatego mówi się na podawanie kroplówek w takich wypadkach "płukanie"
nerki z zasady lubią "pracować" ale muszą mieć płyn
kot z wysokim /czasami i z niezbyt wysokim, zależy od kota/ mocznikiem nie chce pic ponieważ wszystko mu cuchnie amoniakiem - jesli nie zacznie pić ......
pozostaje kroplówa

to tak w skrócie

płucz kota koniecznie przy tak wysokim moczniku
suplementuj do krplówy zgodnie z bieżącym jonogramem, którego pilnuj bardzo
dlaczego?
aby Twój kot miał szanse jeszcze trochę pożyć, potrzeba abyś wiedziała dużo więcej niz przeciętny Kowalski, a czasem i niejeden wet - cóż, takie mam doswiadczenia, piszę swoje zdanie
poczytaj na wątku dla nerkowców początkujących, tam jest realna wiedza a nie pogaduchy babeczek przy kawie

zdrówka dla kociastego :D
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Wto gru 29, 2015 18:56 Re: Kot nie oddaje moczu,wysoki mocznik i kreat. Kluczbork/O

Pochowałam przyjaciela.
Tam dom Twój, gdzie kot Twój. Obrazek

Irya

 
Posty: 108
Od: Pon paź 31, 2011 13:24
Lokalizacja: Opole

Post » Śro gru 30, 2015 10:20 Re: Kot nie oddaje moczu,wysoki mocznik i kreat. Kluczbork/O

Irya pisze:Pochowałam przyjaciela.

Niezmiernie mi przykro... :cry: Wspołczuję ...

(*) :cry: <3 koteczku.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Śro gru 30, 2015 12:42 Re: Kot nie oddaje moczu,wysoki mocznik i kreat. Kluczbork/O

Współczuję, bardzo mi przykro :-(

Satirra

 
Posty: 767
Od: Nie lut 23, 2014 10:33
Lokalizacja: Londyn

Post » Śro gru 30, 2015 18:54 Re: Kot nie oddaje moczu,wysoki mocznik i kreat. Kluczbork/O

[*]
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Śro gru 30, 2015 19:01 Re: Kot nie oddaje moczu,wysoki mocznik i kreat. Kluczbork/O

Rodzice wrócili od weta, po godzinie kotek zmarł. Czyżby dobiła go kroplówka z glukozą? A może jednak siadły mu nerki :( Ciężko o tym myśleć. Tęsknimy bardzo :placz:
Tam dom Twój, gdzie kot Twój. Obrazek

Irya

 
Posty: 108
Od: Pon paź 31, 2011 13:24
Lokalizacja: Opole

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości