Rudolf - leczenie pnn

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto gru 22, 2015 13:42 Re: Rudolf - leczenie pnn

Pracę nerek widać przez ciężar właściwy moczu (SG), o ile jest badany refraktometrem, a nie testem paskowym, jak podejrzewam było u Was (na refraktometr coś równe te wyniki 8) .
Semintra to lek obniżający ciśnienie krwi. Białkomocz jest cechą charakterystyczną zapalenia nerek, obniżenie ciśnienia krwi czasem pomaga wówczas nerkom odzyskać równowagę z niego wyjść. Oczywiście warto by mierzyć przed podaniem ciśnienie krwi, bo kot może tego nie potrzebować!
Poziom wapnia wskazany dla nerkowców jest nizszy niż dla kotów zdrowych, powinien się utrzymywać gdzieś w połowie skali kotów "normalnych". Chodzi o utrzymaniu niezbyt wysokiego iloczynu poziomu wapnia i fosforu.
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Wto gru 22, 2015 18:31 Re: Rudolf - leczenie pnn

Obecnie kot dostaje tylko Ipaktine i je karmy renal. Dziś robiłem mu pierwszą kroplówke podskórną, ma mieć co 3 dni i za niecałe 2 tygodnie kolejne badania krwi i pewnie też moczu.
Czytałem o diecie BARF, widziałem nawet osobne forum o tym. Domyślam się że warto to wprowadzić dla kota nerkowego, oczywiście zmodyfikowane wersje BARFa dla nerkowców.

Artur79

 
Posty: 15
Od: Nie gru 13, 2015 22:22

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości