wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro lis 25, 2015 21:23 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Wiesz, miałaś podać wyniki krwi. Nie wiem, czemu tego nie zrobiłaś.
Dla mnie to niepoważne podejście.
Kociakowi życzę zdrowia.

gantra

 
Posty: 244
Od: Sob kwi 06, 2013 5:42

Post » Czw lis 26, 2015 17:20 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Mocznik 35mg/dl
Creatynina 2,0mg/dl
ALP 83 IU/L
GPT 45 IU /L

To wyniki Malenstwa z 24 list. Naprawde nie moglam wczesniej ich wstawic.

Maleństwo2

 
Posty: 31
Od: Nie lis 22, 2015 15:05

Post » Czw lis 26, 2015 22:18 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Tych wyników jest tak niewiele, że osobiście nic nie podpowiem.
Może kot faktycznie się zatruł. Zglaszaliście podejrzenia weterynarzowi?
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Czw lis 26, 2015 23:05 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Tak dzis byłam z Maleństwem znowu u weta,wszystko mu powiedziałam,że podejrzewamy coś od żołądka,jakies może zatrucie.Nuepokojacym objawem który jest caly czas to szara,śmierdząca kupa biegunkowa.Obecnie kot leczony pod katem biegunki. Dostaje dwa razy dziennie mix antyb. Typowo na zakaz wirydowe bakteryjne ukl pokarm.Zobaczymy

Maleństwo2

 
Posty: 31
Od: Nie lis 22, 2015 15:05

Post » Czw lis 26, 2015 23:15 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Może jakieś pasożyty ma?
Dobrze byłoby żeby przy antybiotyku kot dostawał też probiotyk.
Skoro robi kupę to chyba coś tam jednak je.
O antybiotykach na wirusy nie słyszałam ;-)
Pozostaje życzyć kotu dużo zdrowia.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Pt lis 27, 2015 9:06 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Robi kupę ale taką wode,byla szara śmierdząca.Dziś jest raczej tylko"wodowa".Nie śmierdzi i nie na dziwnego zabarwienia.Kot nadal apatyczny ale juz zaczął coś jeść i pije mega dużo -mam nadzieje ze to nie jest objaw jakiejś choroby bo pije naprawde dużo.Cukrzycy na pewno nie ma bo zawsze wet mierzy mu cukier i jest dobry. Tez antyb który dostaje teraz to Linco-Spectin.

Maleństwo2

 
Posty: 31
Od: Nie lis 22, 2015 15:05

Post » Pt lis 27, 2015 9:56 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Jestem dziś u rodzicow,obserwuje kota.Jego wzmożone pragnienie jest wręcz nienaturalne,podchodzi co 20 min i pije baardzo dużo..

Maleństwo2

 
Posty: 31
Od: Nie lis 22, 2015 15:05

Post » Pt lis 27, 2015 10:24 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Mój kotek tak dużo pił i sikał po sterydach,proszę zapytać weterynarza czy mu ich nie podał.

misiulka

 
Posty: 205
Od: Nie lut 15, 2015 21:32

Post » Pt lis 27, 2015 10:54 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Powinniście powtórzyć badanie krwi pod kątem nerek. Być może coś właśnie zaczęło się tam złego dziać. Samo badanie glukozy nie jest zbyt miarodajne jeśli chodzi o cukrzycę, powinno się badać fruktozaminę. Do tego warto zawsze zbadać mocz, bo można się z niego dużo o stanie zdrowia kota dowiedzieć.
Przy antybiotyku warto podawać KOCIE probiotyki. Przy biegunce dobrze się sprawdza Prokolin+.
Poza tym może warto też zrobić badanie pod kątem trzustki i przerostu flory bakteryjnej.

Kreatynina 2,0 może już wskazywać na początki PNN, ale to też wymaga dalszej diagnostyki, bo kreatynina lubi się podwyższać też przy innych schorzeniach.

Satirra

 
Posty: 767
Od: Nie lut 23, 2014 10:33
Lokalizacja: Londyn

Post » Pt lis 27, 2015 17:24 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Tak,wet podal mu steryd w zastrzyku chyba to bylo 2-3 dni temu.Czyli to po tych sterydach tak pije?

Maleństwo2

 
Posty: 31
Od: Nie lis 22, 2015 15:05

Post » Pt lis 27, 2015 20:58 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Kot może pić więcej także po antybiotyku, który dostał. Linco-Spectin nie powinien być stosowany u kotów, które mają/mogą mieć problemy z nerkami.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Pt lis 27, 2015 21:28 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Feliska97 nawet mnie nie strasz..wiesz Maleństwo miało badaną krew pod kątem nerek dwa razy w ciagu tyg i wyniki byly w porządku z wyjątkiem tego podwyższonego mocznika za pierwszym razem.mam nadzieję że wet nie podałby antyb tego typu jesli nie miałby pewności czy może mu go podać. Maly dostał 4 dawkę tego antyb. Zaczyna jeść tak wiec liczę ze to mu pomaga. Nadal jest osowiały,apatyczny ale on nie jadl i malo pil praktycznie przez ponad 2 tyg. Później byl nawadniany,dostał antyb i steryd. Mam nadxieje ze wróci do zdrowia,zaczyna jeść wiec zacznie byc silniejszy,być może faktycznie czymś się zatruł i tak ciężko to przechodzi. Zaczął jeść właśnie po tym antyb,biegunka nadal szara śmierdząca i wodnista ale zaczyna jeść.

Maleństwo2

 
Posty: 31
Od: Nie lis 22, 2015 15:05

Post » Pt lis 27, 2015 21:44 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Pytałaś jaka może być przyczyna wzmożonego picia, więc wspomniałam o jednej z możliwości :) Sama na początku koncentrowałaś się na problemach nerkowych, pisałaś, że kot przeszedł ciężkie zapalenie pęcherza.
Mam nadzieję, że Twój kociak wyzdrowieje. Na prawdę ciężko cokolwiek Ci doradzać, bo wstawiłaś tylko cztery parametry z badań krwi. Aż trudno uwierzyć, że weterynarz pobrał kotu krew by oznaczyć wyrywkowe parametry i nie zrobił nawet morfologii.
Zerknij na poniższy link z portalu weterynaryjnego, na którym opisane są przykładowe przyczyny polidypsji: http://www.portalweterynaryjny.pl/artyk ... agn-3.html
Kot może też wzmożonym pragnieniem starać się zrekompensować straty wody związane z biegunką.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Pt lis 27, 2015 22:21 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Wiem..na poczatku wszystko wskazywalo ze ma cos z nerkami badania krwi jednak wskazaly ze nerki są ok,kroplówkami wypłukano mocznik tak wiec wszystko powinno być z kitem w porządku jednak on nadal nie jadl,mial biegunki i chudl. Wet nie miał juz pomyslu,wyniki pokazywały dobry stan zdrowia kota (nerki watroba białko?) a on fizycznie niknie w oczach..wiec co jest??!!! Postanowił leczyć go pod kątem tej biegunki,kot zaczyna jeść(chwala Bogu). Antyb nadal ma miec podawany i zobaczymy. Tyle ile z nim do tego weta najeździłam to szok..

Maleństwo2

 
Posty: 31
Od: Nie lis 22, 2015 15:05

Post » Nie lis 29, 2015 17:00 Re: wysoki mocznik u kota i brak poprawy,pomocy!!!

Jak kotek?

misiulka

 
Posty: 205
Od: Nie lut 15, 2015 21:32

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości