Kasztanek z cukrzycą nie chce jesć

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto paź 27, 2015 18:31 Re: Kasztanek z cukrzycą nie chce jesć

Inez87 a gdzie tę ankietę potem przesłać? ten wątek jest zamknięty

dudkowa

 
Posty: 10
Od: Wto paź 27, 2015 11:44

Post » Wto paź 27, 2015 18:36 Re: Kasztanek z cukrzycą nie chce jesć

Skopiuj ankietę i wklej ją w pierwszym poście własnego wątku w dziale "Insulinoterapia" :ok:

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto paź 27, 2015 18:42 Re: Kasztanek z cukrzycą nie chce jesć

ok, dzięki :)

dudkowa

 
Posty: 10
Od: Wto paź 27, 2015 11:44

Post » Wto paź 27, 2015 21:51 Re: Kasztanek z cukrzycą nie chce jesć

Mój weterynarz powiedział mi, że do leczenia cukrzycy u mojej Zuzki nie będzie się wtrącał, bo tylko ja, jako osoba, która stale przebywa z kotem, mogę dobrać jej odpowiednią dawkę insuliny metodą prób i błędów. On zadba o całą resztę - trzustkę, nerki, zęby i da receptę na insulinę, a ja muszę kotka ustabilizować. I to jest właściwe podejście. No i powiedział mi też, jak jęczałam, że trochę chyba muszę podnieść dawkę, żebym się nie bała i podniosła, jeśli jest to konieczne, bo do 1 jednostki (Zuzka brała coś koło 0,5) to jeszcze nie jest tak dużo i nie ma co się stresować :ryk: Jak to ma się do 5 jednostek to chyba nie muszę mówić.

Necz

 
Posty: 929
Od: Nie wrz 03, 2006 11:06
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro paź 28, 2015 10:02 Re: Kasztanek z cukrzycą nie chce jesć

Necz wszystkich dziwi ta duża dawka.. Przejrzałam wczoraj po pracy wyniki badań i kartę choroby.. zaczynali od 0,5, potem 2, 3, 4 a teraz już 5 podawane od prawie 10 miesięcy.. Wczoraj wg zaleceń opiekującej się nim tyle czasu Pani weterynarz dałam inną karmę, wciągnął szybciutko, dałam zastrzyk z dawką jak zawsze ale znowu się trochę telepał po 3 godzinach, ale mniej niż wczesniej. Dzisiaj już sama podjęłam decyzję i dałam 3 jednostki, zamiast 5 i zobaczymy, o 12 chłopak pojedzie zobaczyć jak się Kasztanek czuje :) Dobrze, że tu trafiłam, zaraz się zajmę uzupełnieniem ankiety i napiszę post o Kasztanku na forum polecanym przez dziewczyny wyżej :)

dudkowa

 
Posty: 10
Od: Wto paź 27, 2015 11:44

Post » Śro paź 28, 2015 10:07 Re: Kasztanek z cukrzycą nie chce jesć

Pisz, pisz - już tam na Was czekamy :)

Proponuję od razu zaopatrzyć się w meliskę - początki z cukrzycą zazwyczaj są... dość nerwowe :wink:

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 28, 2015 13:47 Re: Kasztanek z cukrzycą nie chce jesć

Oj tak. Zwłaszcza jak przechodzimy z gigantycznej dawki na mniejszą, albo na inną insulinę. Wtedy bywa strasznie i śmiesznie zarazem i się człowiekowi mózg lasuje. Ale trzeba zacisnąć zęby i przetrzymać trudne początki, żeby potem było lepiej.

Necz

 
Posty: 929
Od: Nie wrz 03, 2006 11:06
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro paź 28, 2015 15:18 Re: Kasztanek z cukrzycą nie chce jesć

Necz dlaczego smiesznie? Co się może stać podczas zmniejszenia dawki? Dzisiaj dałam 3 zamiast 5 i kot biega za myszkami i gania się z drugim, bez ataku i telepania..

Po meliskę albo nervomix pójdę zaraz po pracy, wczoraj pół nocy nie spałam z nerwów, chociaż kot rozwalony spał smacznie. Mam strasznie słabe nerwy, a jeszcze taki stres teraz związany z chorobą kota.. no ale jest taki kochany i miziasty, że muszę dać nerwowo radę :)

dudkowa

 
Posty: 10
Od: Wto paź 27, 2015 11:44

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Na Kocią Łapę i 126 gości