Aranesp

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon lip 13, 2015 6:50 Aranesp

Za niedługą chwilę będę musiał podać kotu aranesp bo niestety mimo intensywnej suplementacji żelazem parametry czerwonokrwinkowe lecą nam na łeb :(
Od tygodnia szukam możliwości zakupu i same schody :|
Żadna z aptek w okolicznych miasteczkach (mieszkam na tzw zad.piu czyli do większego miasta mam bardzo daleko) nie przyjęła zamówienia na aranesp. Dzwonię też od tygodnia do dr Jonkisza do Wrocławia ale nikt nie odbiera telefonu, czy jest tu ktoś z Wrocławia i ma z nim kontakt?
A może ma ktoś na sprzedaż ampułkę aranespu lub mógłby mi pomóc zakupić?

Powiedzcie mi czy i jak długo można przechować otwarty aranesp? Tzn jak kupię 20 i podzielę na trzy dawki to mogę to przechować w lodówce? Jak długo? Bo jednak korzystniej cenowo wyjdzie niż zakup trzech 10 a podejrzewam że będziemy musieli podać więcej niż raz.

edit.
Właśnie sprawdziłem że gdybym kupił aranesp 20 na stronie doz.pl to jedna z aptek w pobliskim miasteczku z nimi współpracuje i mógłbym tam odebrać.
A przecież dzwoniłem do nich i powiedzieli że nie przyjmą zamówienia :roll:

Gedo

 
Posty: 176
Od: Pt lut 26, 2010 15:01

Post » Pon lip 13, 2015 13:57 Re: Aranesp

Gedo pisze:Powiedzcie mi czy i jak długo można przechować otwarty aranesp? Tzn jak kupię 20 i podzielę na trzy dawki to mogę to przechować w lodówce? Jak długo? Bo jednak korzystniej cenowo wyjdzie niż zakup trzech 10 a podejrzewam że będziemy musieli podać więcej niż raz.


Wg producenta (http://www.ema.europa.eu/docs/pl_PL/doc ... 026149.pdf) lek nie zawiera środków konserwujących i wszelkie pozostałości (czyli to, co zostało w strzykawce po podaniu jednej dawki) należy wyrzucić. I podejrzewam, że ma rację, bo skoro nie ma konserwantów, to przy dłuższym przechowywaniu coś się może zalęgnąć.
Ale sama nie podawałam tego konkretnie, to są tylko wnioski na podstawie mojej zawodowej wiedzy o lekach :)

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lip 15, 2015 4:50 Re: Aranesp

Ale jednak są osoby i weterynarze którzy dzielą preparat na dawki i potem je przechowują, podobno nie wolno tylko dopuścić do ogrzania do temperatury pokojowej.
Kupiłem ten aranesp 20 przez DOZ i dzisiaj powinien zostać dostarczony do wybranej przeze mnie apteki. No i właśnie kombinuję nad sposobem jego podziału na dawki - na razie przychodzi mi do głowy jedynie zrobienie tego z głową i rękami w lodówce :roll:
Podzielicie się pomysłami w tym temacie?

Gedo

 
Posty: 176
Od: Pt lut 26, 2010 15:01

Post » Pon lip 20, 2015 21:55 Re: Aranesp

Ja mogę napisać tylko tyle, że moja Chrumka ['] dostawała aranesp przez chyba 5 tygodni. Nie pamiętam dokładnie jaka była dawka, ale to była ta najmniejsza strzykaweczka i bylo tego naprawdę mało. Dostałam lek w strzykawkach podzielony na dawki i tak zawiozłam do domu, gdzie umieściłam w lodówce. Tak więc na pewno juzż gabinecie, gdzie go dostałam ogrzał się do temp pokojowej. Zadział bardzo dobrze :)
Edit: ta dawka była jedna na tydzień, Chrumcia była bardzo małym kotkiem.
Obrazek
Obrazek
Jeszcze żaden nieśmiertelny bóg nie przeżył śmierci swoich wyznawców.
NAUKA O KLIMACIE.PL

genowefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 18789
Od: Pon wrz 18, 2006 13:34
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Post » Pt lip 24, 2015 17:53 Re: Aranesp

Gedo pisze:Ale jednak są osoby i weterynarze którzy dzielą preparat na dawki i potem je przechowują, podobno nie wolno tylko dopuścić do ogrzania do temperatury pokojowej.
Kupiłem ten aranesp 20 przez DOZ i dzisiaj powinien zostać dostarczony do wybranej przeze mnie apteki. No i właśnie kombinuję nad sposobem jego podziału na dawki - na razie przychodzi mi do głowy jedynie zrobienie tego z głową i rękami w lodówce :roll:
Podzielicie się pomysłami w tym temacie?


Rozdzielałam do "insulinówek" , wyjmując z nich tłoczek i wpuszczając odmierzoną dawkę. Zajmuje to kilka minut i lek nie zdąży się ogrzać. A podzielony przechowywałam w lodówce nawet przez miesiąc.

Wiśniak

 
Posty: 53
Od: Nie lis 20, 2011 15:16

Post » Śro sie 05, 2015 13:56 Re: Aranesp

Nie zauważyłem że są odpowiedzi :wink:
Mój aranesp puki co leży sobie w lodówce bo jeszcze na razie nie podajemy.
Ale jak przyjdzie pora to właśnie tak go podzielę jak piszesz Wiśniak, tylko dla pewności że się nie ogrzeje zrobię to w otwartej lodówce :ok:

Gedo

 
Posty: 176
Od: Pt lut 26, 2010 15:01

Post » Śro sie 05, 2015 14:05 Re: Aranesp

A jak mocno poleciały parametry czerwonokrwinkowe?
Uważaj, żeby nie czekać z podaniem za długo.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Śro sie 05, 2015 14:11 Re: Aranesp

Wyniki się poprawiły po intensywnej suplementacji żelazem, wprawdzie nieznacznie ale dobre choć to. Na razie więc się wstrzymujemy jeszcze z podaniem aranespu, ale oczywiście jesteśmy przygotowani podać jak się wyniki pogorszą.

Gedo

 
Posty: 176
Od: Pt lut 26, 2010 15:01

Post » Śro sie 05, 2015 14:15 Re: Aranesp

Oby nie było to szybko :ok:
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 131 gości