Niewydolność nerek, anemia i lody śmietankowe

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt cze 05, 2015 12:55 Niewydolność nerek, anemia i lody śmietankowe

Moja Tama (jej i innych rezydentów wątek jest tutaj) ma niewydolność nerek, a także niskie erytrocyty i hemoglobinę. Chodzimy na kroplówki 3 razy w tygodniu, do PWE kotka dostała Neorecormon (teraz już nie dostaje), Furosemid (ale potas ma w porządku, więc można jej to dawać - upewniała mnie wetka, która się nią zajmuje "na stałe"), Solvertyl, Ornipural i Pronefrę. Od niedawna dostaje także Hemovet.

Dzisiaj na kroplówkach trafiłam na inną wetkę niż zwykle, która na anemię doradziła dokarmianie kota LODAMI ŚMIETANKOWYMI. Żeby dostarczyć Tamie trochę glukozy.

Szanowne Forum, co wy na to? Czy ktoś spotkał się z takim zaleceniem? Moją wątpliwość budzi pomysł podawania kotu czegoś, co zawiera przyprawy i konserwanty. Swoją "zwykłą" wetkę będę mogła zapytać dopiero w poniedziałek, chciałabym trochę wcześniej poznać opinie na temat takiej atrakcji w kocim menu.

Wasylisa

 
Posty: 990
Od: Sob lis 02, 2013 14:43

Post » Pt cze 05, 2015 13:17 Re: Niewydolność nerek, anemia i lody śmietankowe

A żelazo Twoja kotka dostaje? Jak wysoką ma anemię?
Może powinnaś pomyśleć o EPO
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Pt cze 05, 2015 13:40 Re: Niewydolność nerek, anemia i lody śmietankowe

Tak, Hemovet to preparat z żelazem.

Co do EPO, to Tama do niedawna dostawała Neorecormon, tak jak napisałam.

Wasylisa

 
Posty: 990
Od: Sob lis 02, 2013 14:43

Post » Nie cze 07, 2015 20:46 Re: Niewydolność nerek, anemia i lody śmietankowe

Kotom glukoza nie służy. To mięsożercy, glukoza może wywołać problemy na dłuższą metę. Oczywiście, jeśli kot uwielbia lody to można dać polizać parę kropel roztopionego na poprawę humoru, ale jako metoda na zwalczanie anemii to raczej dziwny pomysł. Żelazo, vit. B12, trochę kwasu foliowego i vit. C pozwalają zadziałać EPO, nie lody
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości