Zapalenie pęcherza - miauczenie

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw maja 21, 2015 19:50 Zapalenie pęcherza - miauczenie

Mój kiciuś ma zapalenie pęcherza moczowego. Czwarty dzień dostaje antybiotyk w zastrzyku, badanie moczu wykazało obecność leukocytów i białka. Jutro dostanie ostatnią dawkę antybiotyku, a w sobotę znów badanie moczu. Wet wspominał o badaniu kreatyniny, gdyby lek nie podziałał. Niestety ja nie za bardzo widzę poprawę. Kot owszem, zaczął jeść(wcześniej nie chciał), ale nie bawi się i całym godzinami przeraźliwie miauczy. Już nie mam pojęcia czy aż tak go boli czy jest niespokojny. Spotkał się ktoś z takim objawem? Gdy to słyszę to serce mi się kraje.

Kot sika poza kuwetą w miekkie miejsca, obecnie postawiłam mu prowizoryczną kuwetkę bez żwirku w toalecie i tylko tam sika.

tofusia07

 
Posty: 5
Od: Czw maja 21, 2015 19:03

Post » Czw maja 21, 2015 22:18 Re: Zapalenie pęcherza - miaczuenie

Koniecznie zbadaj mocz, kreatyninę, morfologię i mocznik. Jeśli możesz finansowo - usg układu moczowego
Po czym rozpoznano zapalenie pęcherza? Na oko?
Trzeba zobaczyć, czy nie ma kamieni w moczu, a jeśli ma, to jakie.
Kot miauczy, bo go boli. Jakbyś miała piasek czy zwykłe zapalenie pęcherza, też byś miauczała z bólu. Jakbyś miała cewkę poharataną od prób wysikania kamieni, i w dodatku była facetem z długą cewką moczową, to byś miauczała jeszcze bardziej
Dlatego też (z bólu) kot szuka takiego miejsca do sikania, które nie kojarzy się z bólem
Kot powinien bardzo dużo pić, płyny w ten sposób przepłukują układ moczowy. Jakby całkiem nie mógł się wysikać, to jest to zagrożenie życia. Doraźnie trzeba wtedy podać poł tabletki no-spy, takiej normalnej
Niech ten wet zacznie pracować i zbada mu mocz. Na przepłukanie mógłby podać kroplówkę, pod kontrolą, żeby kot się nie zatkał przy sikaniu
Antybiotyk też się dobiera do bakterii, trzeba zbadać mocz na posiew z antybiogramem
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Pt maja 22, 2015 10:56 Re: Zapalenie pęcherza - miaczuenie

Kot miał zrobione badanie moczu i wet stwierdził, że stan zapalny.Dziś byłam u niego i powiedziałam o tym, że kotek miauczy ciągle. Doktor przypuszcza,że to może być kamień- kot dostał dawkę antybiotyku, leki przeciwbólowe, rozkurczowe i powodujące zwiększenie wydalania moczu. Jutro kolejne badanie moczu. Kot pije filtrowaną z witaminą C.

tofusia07

 
Posty: 5
Od: Czw maja 21, 2015 19:03

Post » Pt maja 22, 2015 10:59 Re: Zapalenie pęcherza - miaczuenie

Dodam, że kotek sika ok. 4 razy dziennie po 60 ml, więc nie jest tak, że nie może. Jedynie co mocz był gęsty i bardzo żółty.

tofusia07

 
Posty: 5
Od: Czw maja 21, 2015 19:03

Post » Pt maja 22, 2015 12:28 Re: Zapalenie pęcherza - miaczuenie

Nie wiem, czy wit.C coś daje Wet zapisał ją przed badaniem moczu czy po?
Są kamienie moczowe, które lepiej rosną w kwaśnym moczu
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Pt maja 22, 2015 13:58 Re: Zapalenie pęcherza - miaczuenie

Po badaniu moczu. To dawac kotu do picia wit C?
Wet powiedzial ze wystara sie w aptece o dodatkowy lek rozkurczowy. Chce zebz kot wydalil kamien, jesli jest.

tofusia07

 
Posty: 5
Od: Czw maja 21, 2015 19:03

Post » Pt maja 22, 2015 15:31 Re: Zapalenie pęcherza - miauczenie

A usg nie da rady zrobić? bo kamień może być za duży na wysikanie.
Słyszałam, że to nieprawda, że wit. C zakwasza mocz. Na pewno robi to l-metionina
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 53 gości