nie udało się...

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Sob kwi 25, 2015 18:40 Re: prośba o interpretacje wyników NERKI :((( Pomocy!!!

Napisz ile karmy udaje się Rudiemu podać dziennie.
Alugastrin powinien dostawać z każdą porcją jedzenia. Przy tak wysokim fosforze 2 ml wydaje się minimum. W praktyce musisz dobrać obserwując kota.
Biopron. Hmmm, problem w tym, że główne bakterie stanowią niestety znacznie mniejszą część niż w przypadku Azodylu. Poza tym bakterie potrzebują kilku dni na zagnieżdżenie się w układzie pokarmowym. Co do ilości pamiętam jak ktoś wyliczył, że żeby podać bakterii tyle, co w Azodylu, trzeba by dawać tak 10 kapsułek dziennie :twisted: Sądzę, że dwie na początek to w miarę ok.
Kroplówki w domu to głównie zalety. Nie jest to wielki problem, a znacznie mniej stresuje kota. Trzeba się tylko pod okiem weta nauczyć.
"Bo kot, Panie doktorze, nie człowiek.
On potrzebuje miłości"
Katarzyna Grochola
---
Shila *26.04.2002 +20.04.2015 :cry:

mgrpl

 
Posty: 274
Od: Pt paź 20, 2006 12:07
Lokalizacja: Skierniewice

Post » Sob kwi 25, 2015 18:42 Re: prośba o interpretacje wyników NERKI :((( Pomocy!!!

Gulę się zostawia, z czasem może się np. przesunąć, to nic groźnego.
Ja zawsze lekko rozmasowywałem samo miejsce wkłucia. Shila na to akurat nie protestowała.
Dobrze też podgrzać kroplówkę mniej więcej do temperatury kota. Mniej się wtedy kotek denerwuje przy podawaniu.
"Bo kot, Panie doktorze, nie człowiek.
On potrzebuje miłości"
Katarzyna Grochola
---
Shila *26.04.2002 +20.04.2015 :cry:

mgrpl

 
Posty: 274
Od: Pt paź 20, 2006 12:07
Lokalizacja: Skierniewice

Post » Sob kwi 25, 2015 18:57 Re: prośba o interpretacje wyników NERKI :((( Pomocy!!!

mgrpl pisze:Napisz ile karmy udaje się Rudiemu podać dziennie.
Alugastrin powinien dostawać z każdą porcją jedzenia. Przy tak wysokim fosforze 2 ml wydaje się minimum. W praktyce musisz dobrać obserwując kota.
Biopron. Hmmm, problem w tym, że główne bakterie stanowią niestety znacznie mniejszą część niż w przypadku Azodylu. Poza tym bakterie potrzebują kilku dni na zagnieżdżenie się w układzie pokarmowym. Co do ilości pamiętam jak ktoś wyliczył, że żeby podać bakterii tyle, co w Azodylu, trzeba by dawać tak 10 kapsułek dziennie :twisted: Sądzę, że dwie na początek to w miarę ok.
Kroplówki w domu to głównie zalety. Nie jest to wielki problem, a znacznie mniej stresuje kota. Trzeba się tylko pod okiem weta nauczyć.


Dzisiaj, do tej pory, dostał w strzykawce ok 60 ml karmy, ale czeka go kolejne karmienie...
Anulka i chłopaki

Anulka

 
Posty: 848
Od: Sob sie 28, 2004 17:38
Lokalizacja: Gdynia

Post » Sob kwi 25, 2015 19:00 Re: prośba o interpretacje wyników NERKI :((( Pomocy!!!

Czy przy tak pogarszajacych się wynikach i złym stanie nerek są jakieś szanse? :( Wiem, mgrpl, pisałeś, że Wam sie udało przedłuzyc życie Shili, ale czy miała uszkodzone nerki? :(
Anulka i chłopaki

Anulka

 
Posty: 848
Od: Sob sie 28, 2004 17:38
Lokalizacja: Gdynia

Post » Sob kwi 25, 2015 19:42 Re: prośba o interpretacje wyników NERKI :((( Pomocy!!!

Anulka, tak, dwa lata temu wyszły właśnie nerki. W ogóle obawiam się, że gdybym zaczął wymieniać co było uszkodzone, to krótsza by mi wyszła lista, gdybym skoncentrował się na tym co nie było uszkodzone :twisted:
60ml to trochę mało. Ale w kryzysie dobre i to
"Bo kot, Panie doktorze, nie człowiek.
On potrzebuje miłości"
Katarzyna Grochola
---
Shila *26.04.2002 +20.04.2015 :cry:

mgrpl

 
Posty: 274
Od: Pt paź 20, 2006 12:07
Lokalizacja: Skierniewice

Post » Sob kwi 25, 2015 19:48 Re: prośba o interpretacje wyników NERKI :((( Pomocy!!!

mam podawać 60 ml NaCl, to chyba za mało?
Anulka i chłopaki

Anulka

 
Posty: 848
Od: Sob sie 28, 2004 17:38
Lokalizacja: Gdynia

Post » Sob kwi 25, 2015 20:56 Re: prośba o interpretacje wyników NERKI :((( Pomocy!!!

Jak wyżej - to niedużo, ale np. mój kot więcej nie dawał sobie zazwyczaj podać, do 50 ml kroplówki leżał jak aniołek, a potem wyrywał się...
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Sob kwi 25, 2015 21:54 Re: prośba o interpretacje wyników NERKI :((( Pomocy!!!

Zjadł jeszcze 20 ml czyli łącznie 80... Niedużo, ale zawsze coś, nawet sam spróbował i mu smakowało. Dopoiłam dopyszcznie i kroplówką. Oby jutro nie było gorzej :ok:
Anulka i chłopaki

Anulka

 
Posty: 848
Od: Sob sie 28, 2004 17:38
Lokalizacja: Gdynia

Post » Sob kwi 25, 2015 21:58 Re: prośba o interpretacje wyników NERKI :((( Pomocy!!!

mgrpl pisze:Anulka, tak, dwa lata temu wyszły właśnie nerki. W ogóle obawiam się, że gdybym zaczął wymieniać co było uszkodzone, to krótsza by mi wyszła lista, gdybym skoncentrował się na tym co nie było uszkodzone :twisted:
60ml to trochę mało. Ale w kryzysie dobre i to


mgrpl, jednak kreatynine i mocznik miała dużo lepsze od Rudiego... Jego wyniki są masakryczne :placz: Nowy wet był w szoku, ze on jeszcze funkcjonuje z takimi wynikami. Stwierdził, że musi być bardzo silny. Ja trzymam się wersji, że bardzo chce żyć...
Anulka i chłopaki

Anulka

 
Posty: 848
Od: Sob sie 28, 2004 17:38
Lokalizacja: Gdynia

Post » Sob kwi 25, 2015 22:08 Re: prośba o interpretacje wyników NERKI :((( Pomocy!!!

mgrpl pisze:Anulka, tak, dwa lata temu wyszły właśnie nerki. W ogóle obawiam się, że gdybym zaczął wymieniać co było uszkodzone, to krótsza by mi wyszła lista, gdybym skoncentrował się na tym co nie było uszkodzone :twisted:
60ml to trochę mało. Ale w kryzysie dobre i to


mgrpl, jednak kreatynine i mocznik miała dużo lepsze od Rudiego... Jego wyniki są masakryczne :placz: Nowy wet był w szoku, ze on jeszcze funkcjonuje z takimi wynikami. Stwierdził, że musi być bardzo silny. Ja trzymam się wersji, że bardzo chce żyć...
Anulka i chłopaki

Anulka

 
Posty: 848
Od: Sob sie 28, 2004 17:38
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie kwi 26, 2015 9:20 Re: prośba o interpretacje wyników NERKI :((( Pomocy!!!

Dziś się buntował, nie chciał za duzo jeść :( Z pozytywnych rzeczy to to, że się troszeczkę mył.

Czego oznaką jest wystający języczek??? Martwi mnie to :(

I jeszcze jedno, czy alugastrin i ipakitine mają to samo działanie???
Anulka i chłopaki

Anulka

 
Posty: 848
Od: Sob sie 28, 2004 17:38
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie kwi 26, 2015 16:14 Re: prośba o interpretacje wyników NERKI :((( Pomocy!!!

oba leki mają podobne działanie,tylko ipakitine koty plują i nie chcą jeść.
jeżeli nie masz jonogramu/nie wiesz jaki masz wapń/lepiej go nie podawać bo zawiera wapń i jeszcze zwiększysz.

anka1515

 
Posty: 4100
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Wto kwi 28, 2015 19:47 Re: nie udało się...

Niestety nie udało się :( Przegraliśmy tę walkę :placz:
Żegnaj kochany rudzielcu :placz: :placz: :placz: :placz:

W ciągu 7 miesięcy odeszły moje dwa ukochane koty :( :( :(

Dziękuję wszystkim za porady.
Ostatnio edytowano Wto kwi 28, 2015 19:56 przez Anulka, łącznie edytowano 1 raz
Anulka i chłopaki

Anulka

 
Posty: 848
Od: Sob sie 28, 2004 17:38
Lokalizacja: Gdynia

Post » Wto kwi 28, 2015 19:48 Re: nie udało się...

Pardzo mi przykro.
Współczuję....
Żegnaj, rudzielcu... [*]
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Wto kwi 28, 2015 19:59 Re: nie udało się...

Nie wiem nawet co napisać... Współczuję, bardzo.
Dla Rudiego [*]
Niech ta szalona karuzela się skończy :-(
"Bo kot, Panie doktorze, nie człowiek.
On potrzebuje miłości"
Katarzyna Grochola
---
Shila *26.04.2002 +20.04.2015 :cry:

mgrpl

 
Posty: 274
Od: Pt paź 20, 2006 12:07
Lokalizacja: Skierniewice

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości