POMOCY Biszkopcik nadczynnośc , trzustka i wątroba

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto kwi 30, 2024 17:25 Re: POMOCY Biszkopcik -wyniki. PILNE

izka53 pisze:gatiko, ja Cię przepraszam, ale ta wetka średnie pojęcie ma.
Pisałam Ci, że Mycha ma guzy, co nie oznacza, że ma nowotwór. Te guzy okresowo się uaktywniają, wyrzucają większą ilość tyroksyny, bez względu na przyjmowanie apelki. I wtedy poziom T4 wzrasta.
Normy poziomu tyroksyny są nadal takie same, tylko ja jestem przyzwyczajona do dużo wyższych wartości, dlatego te trochę ponad 5 uważam za niskie.

Na tematy wątrobowe się nie wypowiadam, bo akurat to u nas idealne.

są wyłapywacze fosforu

Powiem tak. W marcu już pytałam o USG i endokrynologa tutaj, na forum
Bo wet straszył rakiem. Patrząc ba wyniki.
A teraz wetka (inna), powiedziała to co powyżej.
Ale przecież nasz wynik t4 jest chyba ponad 15 ? A nnorna jest do 2,5 ?
Czy ja się nie znam?
Przez lata, tylko było badane T4, a wczoraj T4 i to drugie.
Nie znam się na łączeniu tych parametrow


Jak szaleje u Was tarczyca, to dawka leku bez zmian?

Czy ktoś coś powie w temacie wątroby i tego wylapywacza fosforu?

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7158
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto kwi 30, 2024 17:43 Re: POMOCY Biszkopcik -wyniki. PILNE

Lipaza DGGR, to trzustka, przydalaby sie przy okazji badan fPl - specyficzna lipaza trzustkowa. Stad chudniecie, brak apetytu, czas na dokarmianie i pilnowanie, by kot jadl.
GLDH i ALT wskazuja na to, ze oberwala watroba, ale to sie da stopniowo wyprowadzic. Ktos wspominal o ornipuralu na podratowanie, o opioidach p/bolowych, by sprawdzic temat trzustki?
Gdzies sie przewijal watek podraznien trzustki i watroby w kontekscie stosowania apelki.
Do poczytania:
viewtopic.php?f=1&t=215467

FuterNiemyty

 
Posty: 3747
Od: Pt gru 01, 2017 11:58

Post » Wto kwi 30, 2024 18:00 Re: POMOCY Biszkopcik -wyniki. PILNE

gatiko pisze:
izka53 pisze:gatiko, ja Cię przepraszam, ale ta wetka średnie pojęcie ma.
Pisałam Ci, że Mycha ma guzy, co nie oznacza, że ma nowotwór. Te guzy okresowo się uaktywniają, wyrzucają większą ilość tyroksyny, bez względu na przyjmowanie apelki. I wtedy poziom T4 wzrasta.
Normy poziomu tyroksyny są nadal takie same, tylko ja jestem przyzwyczajona do dużo wyższych wartości, dlatego te trochę ponad 5 uważam za niskie.

Na tematy wątrobowe się nie wypowiadam, bo akurat to u nas idealne.

są wyłapywacze fosforu

Powiem tak. W marcu już pytałam o USG i endokrynologa tutaj, na forum
Bo wet straszył rakiem. Patrząc ba wyniki.
A teraz wetka (inna), powiedziała to co powyżej.
Ale przecież nasz wynik t4 jest chyba ponad 15 ? A nnorna jest do 2,5 ?
Czy ja się nie znam?
Przez lata, tylko było badane T4, a wczoraj T4 i to drugie.
Nie znam się na łączeniu tych parametrow


Jak szaleje u Was tarczyca, to dawka leku bez zmian?

Czy ktoś coś powie w temacie wątroby i tego wylapywacza fosforu?


My jako wyłapywacz używamy Nefrokrill albo RenalVet. Nefrokrill jest lepszy, ale droższy. Mysle, ze Twoj wet powinien sam cos zaproponowac. Jak i dawkowanie.
Zbiórka dla Benka: https://pomagam.pl/Benkowi

Na Kocią Łapę

Avatar użytkownika
 
Posty: 147
Od: Wto kwi 02, 2024 10:34

Post » Wto kwi 30, 2024 18:49 Re: POMOCY Biszkopcik -wyniki. PILNE

[quote="FuterNiemyty"]Lipaza DGGR, to trzustka, przydalaby sie przy okazji badan fPl - specyficzna lipaza trzustkowa. Stad chudniecie, brak apetytu, czas na dokarmianie i pilnowanie, by kot jadl.
GLDH i ALT wskazuja na to, ze oberwala watroba, ale to sie da stopniowo wyprowadzic. Ktos wspominal o ornipuralu na podratowanie, o opioidach p/bolowych, by sprawdzic temat trzustki?
Gdzies sie przewijal watek podraznien trzustki i watroby w kontekscie stosowania apelki.
Do poczytania:
viewtopic.php?f=1&t=215467[/quote

Wiem,że Apelka obciąża :(
Dostaje też amlodip,który ponoć masakruje wątrobę

Minęło dwa miesiace,jak mi wykończyli Ciastuse.A teraz znowu problem z Biszkopcikiem.

Ja wyciągnę kopyta.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7158
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto kwi 30, 2024 23:19 Re: POMOCY Biszkopcik -wyniki. PILNE

amodip od trzech lat, apelka od trzech lat, do tego poprzednio do amodipu atenolol, obecnie telmisartan. Wszystkie parametry wątrobowe idealnie w środeczku.
Z tego co kojarzę, to u Was chyba ta trzustka z wątrobą były pierwszym schorzeniem ?

fT4 macie 6, a nie 15, a to jest wynikiem miarodajnym, TSH u zwierząt jest badaniem pomocniczym.

Dawka apelki nie jest modyfikowana, bo to jest niemożliwe, bo dziś może być 5, jutro 15. I np te 5,3 ostatnio mogło trafić akurat na "dolek". Dawka jest niemal maksymalna.
Nie jesteśmy pod opieką endokrynologa, mamy za to genialną wetkę radiologa

BTW - też mam guzy na tarczycy, nie mam nowotworu

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15115
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro maja 01, 2024 5:40 Re: POMOCY Biszkopcik -wyniki. PILNE

[quote="izka53"]amodip od trzech lat, apelka od trzech lat, do tego poprzednio do amodipu atenolol, obecnie telmisartan. Wszystkie parametry wątrobowe idealnie w środeczku.
Z tego co kojarzę, to u Was chyba ta trzustka z wątrobą były pierwszym schorzeniem ?

fT4 macie 6, a nie 15, a to jest wynikiem miarodajnym, TSH u zwierząt jest badaniem pomocniczym.

Dawka apelki nie jest modyfikowana, bo to jest niemożliwe, bo dziś może być 5, jutro 15. I np te 5,3 ostatnio mogło trafić akurat na "dolek". Dawka jest niemal maksymalna.
Nie jesteśmy pod opieką endokrynologa, mamy za to genialną wetkę radiologa

BTW - też mam guzy na tarczycy, nie mam nowotworu[/quote
]
Obrazek

To nie jest T4?

U nas problemem byla tarczyca i na to kotek jest leczony. Doszło rzekome nadciśnienie i też bierze lek.
Ta lipaza wyszła po raz pierwszy.
Badania miał w marcu na początku i T 4 jak wspomniałam wcześniej, było przekroczone .
Oraz parametr wątroby. Kiedys też wątroba obrywala od Apelki. Dostawał naprawdę ogromne dawki, ponieważ jak tylko był skok T4 to podwyzszali dawkę. Nawet jak T4 spadlo niziutko, to kazali trzymać dawki.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7158
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Śro maja 01, 2024 15:32 Re: POMOCY Biszkopcik -wyniki. PILNE

tak, to jest T4. Ale - w przypadku podwyższonego tego parametru - bada się fT4 i to jest bardziej wiarygodne.

gatiko pisze:Dostawał naprawdę ogromne dawki, ponieważ jak tylko był skok T4 to podwyzszali dawkę. Nawet jak T4 spadlo niziutko, to kazali trzymać dawki.


czyli ile ?
Kiedy było robione usg ?
Tak, trzyma się dawki, nawet, jak poziom spada, robi się tylko częściej pomiar. Nam kiedyś, dawno, spadło do poziomu niedoczynności, mimo to dawka została utrzymana

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15115
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro maja 01, 2024 16:45 Re: POMOCY Biszkopcik -wyniki. PILNE

izka53 pisze:tak, to jest T4. Ale - w przypadku podwyższonego tego parametru - bada się fT4 i to jest bardziej wiarygodne.

gatiko pisze:Dostawał naprawdę ogromne dawki, ponieważ jak tylko był skok T4 to podwyzszali dawkę. Nawet jak T4 spadlo niziutko, to kazali trzymać dawki.


czyli ile ?
Kiedy było robione usg ?
Tak, trzyma się dawki, nawet, jak poziom spada, robi się tylko częściej pomiar. Nam kiedyś, dawno, spadło do poziomu niedoczynności, mimo to dawka została utrzymana


Serio, nie ogarniam tych parametrow. Czyli mamy naprawdę tak dramatycznie wysokie tarczycowe?

Dawki były zmieniane. Zaczynaliśmy od 5mg dziennie
Jak były skoki T4 ( bo przez te lata, tylko to było badane, weci mówili że pozostałych parametrow się nie bada).
To np 7mg dziennie, później kazali mi nawet dawać 2,5 strzykawki dziennie. Dostawał 2 całe dziennie.. :(
Nie pozwalali zejść z tego.

USG 6 marzec 24

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7158
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Śro maja 01, 2024 20:27 Re: POMOCY Biszkopcik -wyniki. PILNE

macie wysokie, ale nie dramatycznie. Czytałaś wątek ArturaB tu na forum ? tam to dopiero był dramat :strach: :strach:

Zasada jest taka - mierzy się T4. Jeśli wynik jest wysoki - potwierdza się go badaniem fT4 (uwaga !!! - nie pobiera się krwi ponownie, lab trzyma otrzymaną krew przez dwa tygodnie i domawia się wykonanie fT4) i to jest wynik w pełni wiarygodny. TSH jest w sumie niepotrzebne.
U nas też start był z 5mg podzielonych na dwie dawki, potem było 5 i 2,5. Teraz jest 5 i 3,75. No i cały amodip, co też jest dawką maksymalną.

Co wyszło na tym usg z marca ?

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15115
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro maja 01, 2024 21:23 Re: POMOCY Biszkopcik -wyniki. PILNE

Czytałam wątek Artura
Ja tam zrozumiałam, że mamy takie same parametry, te tragiczne (wg wetki 15) Pogubiona jestem, bo ja zawsze miałam T4 i jednostki idexx
A tu coś nowego i jak mi wetka sprzedała informacje, to padłam psychicznie.

Nie mam teraz pod ręką., ale słowa weta , ns pytanie czy wszystko ok -"nic tam ciekawego nie ma".
Ok.
Będę robić USG jak pojedziemy na ciśnienie, bo stacjonarna wetka kazała zrobić USG z uwagi na wyniki.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7158
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Czw maja 02, 2024 18:15 Re: POMOCY Biszkopcik -wyniki. PILNE

ale Ty nie masz opisu USG ? nie wiesz, czy były tam guzy ? bo może wetka miała na myśli właśnie guzy, a nie nowotwór ?

Myszka ostatnio już kiepściutka, choć wyniki dobre. Ale jeszcze te smarki, jeszcze pewno skaczące ciśnienie... pomału szykujemy się na pożegnanie

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15115
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt maja 03, 2024 17:16 Re: POMOCY Biszkopcik -wyniki. PILNE

izka53 pisze:ale Ty nie masz opisu USG ? nie wiesz, czy były tam guzy ? bo może wetka miała na myśli właśnie guzy, a nie nowotwór ?

Myszka ostatnio już kiepściutka, choć wyniki dobre. Ale jeszcze te smarki, jeszcze pewno skaczące ciśnienie
... pomału szykujemy się na pożegnanie

USG tarczycy? Nigdy nie mieliśmy.
USG brzuszka ok, nie było takich rzeczy.

Ojej.. Bardzo smutne to co czytam :(

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7158
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pon maja 06, 2024 15:53 Re: POMOCY Biszkopcik nadczynnośc , trzustka i wątroba

viewtopic.php?f=20&t=217015&p=12834849#p12814125


Zapraszam.
W ostatnim tygodniu, mam za sobą 3 wizyty. Koszta mnie przerastają.
Muszę kupić LYPEX, koszt 400 zł około.
Póki co diagnostyka. No i leczenie.
Muszę pomóc Biszkopcikowi okiełznać trzustkę i wątrobę.
:(

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7158
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości