<3 :( :( ____ endokrynolog dla kotka Proszę o POMOC _inf

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Nie mar 06, 2016 20:27 Re: Brzydka sierść - jakie przyczyny ? Kordyceps -zna ktoś ?

O kordycepsie http://www.dietmoderators.com/cordyceps.html "za i przeciw" - jeśli kogos interesuje temat.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto mar 08, 2016 10:21 Re: Brzydka sierść - jakie przyczyny ? Kordyceps -zna ktoś ?

Może koty mają za mało tauryny w karmie? Albo jednakkicia jest trochę odwodniona? - To mi przychodzi na myśl w kwestii nieładnej sierści.
Kicia ma krótką sierść czy nieco dłuższą?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Wto mar 08, 2016 10:44 Re: Brzydka sierść - jakie przyczyny ? Kordyceps -zna ktoś ?

Też o tym myślałam.Sama już nie wiem.To się utrzymuje już sporo czasu.Sierść.raczej krótsza.
A odnośnie odwodnienia.to sprawdzam skórkę.Szybko wraca do normy.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto mar 08, 2016 10:45 Re: Brzydka sierść - jakie przyczyny ? Kordyceps -zna ktoś ?

Też o tym myślałam.Sama już nie wiem.To się utrzymuje już sporo czasu.Sierść.raczej krótsza.
A odnośnie odwodnienia.to sprawdzam skórkę.Szybko wraca do normy.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pt mar 25, 2016 11:40 Re: Brzydka sierść - jakie przyczyny ? Kordyceps -zna ktoś ?

Przyszedły prezenta , od cioci Oli i Tulinka <3

Trzymam przesyłkę w ręku i mówię - chodźcie tutaj, ciocia z Tulisiem, przysłała coś dla Was :201461
Przybiegły 8O bo ja już mówiłam,że to mądre i inteligentne kotki są :201461
Rozpakowałam ... kicia , jak się rozkrzyczała. Podskoczyła, wskoczyła na łóżko. Kocio też zainteresowany mocno. Kicia głośno mówiąc, wskoczyła do "łóżeczka" pt. "wiosna".
Nie udało mi sie zrobić wyrażnych fotek. Było obwąchiwanie, leżenie, bawienie się piórkami - dawno nie widziałam takiego zainteresowania. 8)
Cudowne rzeczy, za które ogromnie dziękujemy :1luvu:
Kociaczki naprawdę szczęśliwe , fotki powiedzą same za siebie. :ok: I moje oko, cieszą pięknie wykonane rzeczy :kotek:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pt mar 25, 2016 14:11 Re: Brzydka sierść - jakie przyczyny ? Kordyceps -zna ktoś ?

Piękne koti :1luvu: Na pierwszym zdjęciu trochę grozą wieje, czy aby do łapoczynów nie dojdzie :strach:
A my pięknie dziękujemy za prezenta od Was :1luvu: - ja czekam z utęsknieniem na lato, aby sie wystroić, a chłopaki juz bawią sie -łącznie z TŻtem 8) nawet Pan Listonosz był wielce zaintrygowany , pewnie by sie przyłaczył, gdyby nie to,że był w pracy :lol:

Mam nadzieję,że mogę dzieciaki jako modele zatrudnić ? :wink:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt mar 25, 2016 14:48 Re: Brzydka sierść - jakie przyczyny ? Kordyceps -zna ktoś ?

Zatrudniaj :D
Ależ skąd.jakie lapoczyny?Toż one kochają się straszecznie.Kotenki leżała.A romantyk pilnował .Zawsze razem.No zawsze 8)
Ja tak krótko.bo z telefonu pisze...wrrr

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pt mar 25, 2016 15:23 Re: Brzydka sierść - jakie przyczyny ? Kordyceps -zna ktoś ?

gatiko pisze:Zatrudniaj :D
Ależ skąd.jakie lapoczyny?Toż one kochają się straszecznie.Kotenki leżała.A romantyk pilnował .Zawsze razem.No zawsze 8)
Ja tak krótko.bo z telefonu pisze...wrrr


aaa to inna sprawa, widać, jeszcze dżentelmeni nawet w tych czasach sie zdarzają :1luvu:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pt mar 25, 2016 15:28 Re: Brzydka sierść - jakie przyczyny ? Kordyceps -zna ktoś ?

Tuliś udaje zająca, znak,że wiosna nadejść musi :D -czego życzymy wielce -nie tylko w aurze,ale i w sercu i w życiu :D

Obrazek

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob mar 26, 2016 9:25 Re: Brzydka sierść - jakie przyczyny ? Kordyceps -zna ktoś ?

alessandra pisze:
gatiko pisze:Zatrudniaj :D
Ależ skąd.jakie lapoczyny?Toż one kochają się straszecznie.Kotenki leżała.A romantyk pilnował .Zawsze razem.No zawsze 8)
Ja tak krótko.bo z telefonu pisze...wrrr


aaa to inna sprawa, widać, jeszcze dżentelmeni nawet w tych czasach sie zdarzają :1luvu:

Tak, to prawdziwy romantyk, dżentelmen i w ogóle... kocha kicię mocno. Ostatnio ( przydarzyło mi się tak 2 razy ), niechcący, nadepnęłam kotce na łapkę. Bylo ciemno,, ona gdzieś mi się zaplątała pod nogami. Ja się przestaszyłam. Ona w krzyk. Przybiegł natychmiast obrońca :kotek: ( zawsze na najmniejsze głośniejsze głosy kotki, on przybiega i sprawdza, co się wyprawia ). Sprawdził co się dzieje, kicia uciekła. Ja za nią, przepraszam ją. One zawsze wybaczają, nawet jak bardzo zaboli, wiedzą,że to niechcący, no i jak wyciągam rękę,żeby przeprosić,a potem wycałować, to podchodzą do mnie, dają się zawsze pogłaskać,w ramach przeprosin.
No to lecę za kotką, kotek też. Schowała się... włożyłam rękę ,przez dziure,żeby ją pogłaskać. a kotek patrzy na mnie - i ... ciach mnie w rękę zebami :mrgreen:
To było ostrzeżenie. Złapał mnie , potrzymał,ale nie mocno... żebym nie wkładała łap tam, gdzie nie potrzeba :ok:
Tak ją broni...

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Sob mar 26, 2016 9:26 Re: Brzydka sierść - jakie przyczyny ? Kordyceps -zna ktoś ?

Dziękujemy, zajączku Tulisiu <3


Najlepsze życzenia zdrowia, spokoju ducha i radości, dla wszystkich nas odwiedzających, tych podczytujących też , no i wiadome... naszych kocich przyjaciół ( i innych zwierzątkuf też :1luvu: )

Obrazek

C.B. I.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Nie mar 27, 2016 6:21 Re: Brzydka sierść - jakie przyczyny ? Kordyceps -zna ktoś ?

Dobrego zdrowia i spokoju ducha wszystkim!
Spokojnych Świąt!
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Wto mar 29, 2016 9:52 Re: Brzydka sierść - jakie przyczyny ? Kordyceps -zna ktoś ?

Taizu :201461



http://swiatkotow.pl/strefa-wiedzy/arty ... oroka.html Sama miałam niesamowite przypadki / sytuacje , z moją kotką. <3

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Czw mar 31, 2016 7:37 Re: Brzydka sierść - jakie przyczyny ? Kordyceps -zna ktoś ?

:strach:

"AquaBounty Technologies, małe przedsiębiorstwo z Ameryki przez długie lata zabiegało o to, żeby zmodyfikowane i sztucznie wyhodowane łososie weszły do obiegu. Łosoś, o którym mowa, jest odmiany oceanicznej, a dzięki zmienionym genom wyrasta do optymalnego rozmiaru znacznie szybciej niż przedstawiciel łososia żyjącego na wolności....

Ta niefortunna decyzja o historycznym znaczeniu uderzy w rzesze konsumentów, wielu niezależnych naukowców, licznych członków Kongresu oraz hodowców łososi z całego świata, będących w tej kwestii na nie – alarmowała w amerykańskiej prasie Wenonah Hauter, dyrektor wykonawcza w Food & Water Watch, a jej zdanie wcale nie jest w tej sprawie wyjątkiem.

Warto dodać, że duża część ryb oceanicznych napromieniowana jest końskimi dawkami odpadów z Fukushimy. Zastanówcie się dlaczego tak silny nacisk kładziony jest na tran i ryby. Do tej pory dobre nie wymagało reklamy… " :evil:

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Czw mar 31, 2016 7:39 Re: Brzydka sierść - jakie przyczyny ? Kordyceps -zna ktoś ?

:evil:
"Polskie kurczaki hoduje się z dodatkiem antybiotyków.

Kurczak, którego kupujecie w sklepie już w pierwszym tygodniu dostaje porcję penicylinki, a w 2. i 3. tygodniu życia jedzie już na tetracyklinie. Po szóstym tygodniu idzie pod nóż, ale w mięsie wciąż pozostają farmaceutyki.
Polski przemysł mięsny zajmuje już 7. miejsce w Europie pod względem zużycia antybiotyków na kilogram mięsa. Kurczaki, świnie i krowy rzeźne przyjmują co roku odpowiednik 2 miliardów tabletek – 562 tony aktywnej substancji leków antybakteryjnych (dane European Medicines Agency).

Rolnicy przedawkowują antybiotyki, stosują je samowolnie, nie czekają ze sprzedażą drobiu, aż minie okres karencji leków.

Pozostałości antybiotyków w mięsie mogą wywoływać alergie, wstrząs anafilaktyczny czy atopowe zapalenie skóry. I to po zjedzeniu mięsa, gdzie dawki pozostałości są zgodne z polskimi normami handlowymi.

Z kolei obecnie prowadzone badania nad stosowaniem antybiotyków tylko powierzchownie dotykają problemu.

Na przykład przeciętnie wykonuje się jedno badanie w kierunku obecności antybiotyków na 400 ton żywca (czyli jedno badanie na ok. 15 kurników).

Między bajki można już włożyć historie o polskiej zdrowej kurce i kurczaczku od chłopa. Dziś ton na rynku nadają firmy, które za unijne dotacje budują prawdziwe kurze miasteczka.

Stawiają po kilka kurników zasiedlanych 50 tysiącami sztuk ptaków każdy. Aby utrzymać stado w dobrej kondycji już po pierwszych wykrytych przypadkach infekcji u pojedynczych kurczaków hodowca podaje antybiotyk, np. w wodzie.

Na wszelki wypadek leki otrzymują wszystkie zwierzęta. I te chore i te zdrowe. Aż 67 proc. wykorzystywanych antybiotyków w produkcji zwierzęcej stanowią penicyliny i tetracykliny – szczególnie niebezpieczne dla kobiet w ciąży oraz dzieci."
:evil:

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości