Karma dla kota z niewydolnością nerek

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pt cze 26, 2015 14:36 Re: Karma dla kota z niewydolnością nerek

Witajcie. Zamówiłam wczoraj w ciemno w zooplusie taki zestaw puszkowy:

6 x Terra Faelis (200 g, kurczak, dynia, kocimiętka)
6 x Feline Porta 21 (90 g, kurczak w sosie własnym)
6 x Feline Porta 21 (90 g, Kitten kurczak)
6 x Feline Porta 21 (90 g, kurczak z aloesem), czyli to co można ze względu na niski w tym Fosfor. Otworzyłam jedną z tych 90 g Feline Porta 21- kurczak w sosie własnym, i okazało się że jest to jedzonko w tej formie, w której mój Kiciuś na pewno nie zje.

Kiedyś kupiłam na próbę gdzieś w pobliskim sklepie podobne danie, są to takie wąskie paseczki kurczaka i nie udało się nam tego przemycić w żadnej innej gorszej saszetce, poszło do kosza. Potrzebujemy nadal pieniążki na inne wydatki, a wygląda na toi że tym razem te 118 zł pójdzie też do kosza. Stąd moje pytanie /prośba": czy ktoś może zamierza zamówić to jedzenie tam, a zamiast tego, czy mógłby przyjść z pomocą i odkupić to od nas ? Pokryję koszt wysyłki, czy taniej odstąpię, abyśmy nie mieli tej całkowitej straty ? Z góry dziękuję. To są te puszki:

http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... kra/189070

http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... szki/32283

Czarnuszek6

 
Posty: 330
Od: Pon lip 28, 2014 8:06
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt cze 26, 2015 15:41 Re: Karma dla kota z niewydolnością nerek

Nie używam tej karmy, moje mają bardzo ograniczone gusta i innych rzeczy nie ruszają :twisted:
Ale może spróbuj innychm może mają inną formę?
A takie paski można zmiksować/zemleć na pasztet, może ruszy?
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Pt cze 26, 2015 21:20 Re: Karma dla kota z niewydolnością nerek

Czarnuszku u nas działa nakładanie jadalnej na niejadalną ;) Czyli najpierw nakładam na talerz surowiznę zmieszaną z węglanem wapnia i odrobiną wody, potem przykrywam puszką a jak puszka nie smaczna dla Ruffa to jeszcze na wierzch kładę jadalna puszkę i na koniec zalewam wodą i palcami tak ugniatam dla zmieszania smaków. Ja Porty nie kupowałam jeszcze ale z Terry właśnie tego kurczaka z dynią Ruff też nie lubi.

Chica_boni

 
Posty: 352
Od: Czw lip 17, 2008 18:39

Post » Nie cze 28, 2015 2:13 Re: Karma dla kota z niewydolnością nerek

A ja się tak zastanawiam.. ponieważ priorytetem jest w karmie mokrej zawartość fosforu i wapnia, od kilku dni przeglądam składy różnych karm. I, np. tak:
1) Royal Canin Renal białko:6.5 %, tłuszcz surowy:6.7 %, włókno surowe:1.4 %, popiół surowy:0.9 %, wapń:0.2 %, fosfor:0.09 %, magnez:0.01 %.....
2) Kattovit Niere/Renal białko:8.0 %, tłuszcz surowy:10.0 %, włokno surowe:0.2 %, popiół surowy:1.6 %, wapń:0.22 %, fosfor:0.18 %, magnez0.02 %.....
3) Whiskas białko:8.0 %, tłuszcz surowy:4.0 %, włókno surowe:0.45 %, popiół surowy:1.5 %, wapń:0.3 %, fosfor:0.24 %.....

i teraz tak. w royalu i whiskasie mamy po 4% mięsa :O, natomiast w kattovit ponad 21bodajrze. ja rozumiem - whiskas nie jest karmą dla Bogów, ale czy ktoś mi może wytłumaczyć, dlaczego miałaby być szkodliwa dla nerkowca? Czy różnica między whiskasem a inna karmą, jeśli chodzi o stosunek fosforu i wapnia jest tak tragiczna (nie potrafię sama przeliczyć ile faktycznie znajduje się w karmie tych związków)? A gdyby tak podkarmiać wybredne Kocisko whiskasem, który uwielbia, i dodatkowo dostarczać mu białko w formie surowizny, która też jada?

Jakaś mądra głowa? :)

mlodziootka

 
Posty: 78
Od: Śro cze 17, 2015 21:13

Post » Nie cze 28, 2015 2:16 Re: Karma dla kota z niewydolnością nerek

Najważniejsza zasada - dawać, co kot zechce.
Nerkowce często lubią whiskasy, zwłaszcza sosiki
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Pon cze 29, 2015 6:45 Re: Karma dla kota z niewydolnością nerek

Zeby faktycznie stwierdzić ile fosforu jest w danej karmie trzeba ja przeliczyć na sucha masę. Tutaj jest porównanie w suchej masie http://www.felinecrf.org/canned_food_uk.htm
Whiskasy maja fosforu bardzo dużo....

Satirra

 
Posty: 767
Od: Nie lut 23, 2014 10:33
Lokalizacja: Londyn

Post » Pon cze 29, 2015 17:03 Re: Karma dla kota z niewydolnością nerek

Jo&Ann pisze:Dzięki za pomoc.Zamówiłam paczkę z różnymi karmami,które wydają mi się odpowiednie.Zobaczymy czy będzie je chętnie jadł.Wcześniej przed chorobą kot jadł głównie takie domowe rzeczy: parówki,szynki,kurczaki no i puszki zwykłe więc teraz to po prostu muszę wyczuć co bardziej będzie wolał.Ostatnio cały czas był karmiony Animonda Carny Senior,PreVital Sterile,Optymalna Dieta Sterile i chyba już mu się trochę znudziło i wymyślamy co tu mu teraz podawać.Jaki skład procentowy białka,tłuszczu i fosforu w karmach mokrych jest najlepszy dla kotów z NN?



A możesz mi powiedzieć koleżanko jakiej konsystencji jest ta Animonda Carny Senior? W moim mieście nigdzie nie można jej kupić :-/ Więc muszę zamówić na zoo, a nie chciałabym w ślepo zamawiać za dużo, ponieważ moja Zuza jak Twój pupil jadała parówki, szyneczke, puszeczke... :) A Animonda w pasztecie, czy też Hills zmielony mógłby dla niej nie istnieć ;-X

Swóją drogą, czy na puszce jest napisana zawartość fosforu i wapnia?

Taiziu, wiem, dlatego nadal Zuzia podskubuje whiskasa i kurczaka, bez żadnego wyłapywacza, z którym zwyczajnie nic nie zje. Nic na siłe. Ale próbuję znaleźć mokrą karmę najlepszą dla niej, i tak eksperymentujemy z każdą, której skład wydaje się być lepszy od składu whiskasa. Tzn eksperymentujemy.. kotek trąca łapką, a Pani wydaje majątek na trafienie w jej gust.. :1luvu: Chyba zacznę dokarmiać koty podwórkowe.

Satirra, właśnie o taką tabelkę mi chodziło!! :D dziękuję :)

mlodziootka

 
Posty: 78
Od: Śro cze 17, 2015 21:13

Post » Pon cze 29, 2015 21:45 Re: Karma dla kota z niewydolnością nerek

Dopiero zauważyłam posty.Testowaliśmy na Pimpku wiele różnych mokrych karm i w jego przypadku najlepiej sprawdzają się pasztety( polecam Trovet RID Renal Oxalate oraz Eukanuba Renal-chociaż to średnio chciał jeść). Polecam również Sheba pasztet kurczak,łosoś ( ma obniżoną zawartość białka ale ogólna zawartość mięsa nędzna). Animonda Carny Senior to takie dość mocno rozdrobnione kawałki (podobne do rozdrobnionego tuńczyka w zalewie) niby mają prawie 100% mięsa więc wydaje mi się,że też jest ok.Generalnie Pimpek jest już w ogóle niechętny do jedzenia ale dzięki karmieniu wręcz na siłę jest chyba jednym z niewielu kotów,który nie wygląda na tak schorowanego a w dodatku przytył :) jest to ogromna praca i karmienie 3x doba po ok 100gr (jak za dużo to potrafi zwrócić) poza tym bardzo chętnie bawi się w kozę lub królika i zjada trawę więc musi być pilnowany.Jak to nasza pani weterynarz powiedziała systematyka i to,że je tak go trzyma. Do tego oczywiście kroplówki co 2 dni i zastrzyki przeciwwymiotne.

Jo&Ann

 
Posty: 16
Od: Śro kwi 15, 2015 21:51

Post » Czw lip 02, 2015 19:47 Re: Karma dla kota z niewydolnością nerek

Jako, że to wątek o karmie dla nerkowca, a jak wiadomo, karmy nerkowe są mniej smaczne.. chciałabym polecić (tfu, tfu, oby Zuzi się nie odmieniło :O) karmę Kattovit Niere/Renal mokrą :) Jest tania w stosunku do innych karm, w formie pasztetu. Nie wiem czy to kwestia smaku, ale mimo, że taka forma Zuzannie nigdy nie odpowiadała (wolała mięsne kawałki w sosie.. :roll: ), to chapie aż miło :) A wiadomo, widok jedzącej, czworonożnej miłości, jest czymś najcenniejszym :D

mlodziootka

 
Posty: 78
Od: Śro cze 17, 2015 21:13

Post » Pon lip 06, 2015 18:45 Re: Karma dla kota z niewydolnością nerek

Akurat jak napisałaś to zamówiłam kolejną paczkę z Trovetem i Animondą ale Kattovita chętnie sprawdzimy :)

Jo&Ann

 
Posty: 16
Od: Śro kwi 15, 2015 21:51

Post » Nie wrz 20, 2015 17:01 Re: Karma dla kota z niewydolnością nerek

Hej.Czy ktoś z Was karmił kota tylko karmą TROVET-RENAL & OXALATE? Czy są jakieś ograniczenia czasowe w przyjmowaniu tej karmy?

Jo&Ann

 
Posty: 16
Od: Śro kwi 15, 2015 21:51

Post » Nie wrz 20, 2015 17:51 Re: Karma dla kota z niewydolnością nerek

Drabik je ją od tygodnia i bardzo mu smakuje, Farmina na razie poszła w odstawkę, bo przestała smakować. O ograniczeniach czasowych nic nie słyszałam.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Pon wrz 21, 2015 13:59 Re: Karma dla kota z niewydolnością nerek

Mam takie głupie zapewne pytanie:
Czemu nie ma gotowej karmy dla nerkowców w której uzyskano by obniżenie fosforu nie poprzez obniżenie zawartości białka ale przez dodatek wyłapywacza fosforu?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Wto wrz 22, 2015 16:30 Re: Karma dla kota z niewydolnością nerek

Nasz jest karmiony trovetem już ok 4 miesiące i w ostatnim tygodniu miał jakieś problemu żołądkowo-jelitowe.Zaczął dostawać probiotyk i jedzenie Hills i Royal na to schorzenie i jak na razie jest lepiej :) od dzisiaj zaczynamy znowu delikatnie podawać trovet zobaczymy czy będzie znowu dobrze :)

Jo&Ann

 
Posty: 16
Od: Śro kwi 15, 2015 21:51

Post » Pon wrz 28, 2015 12:09 Re: Karma dla kota z niewydolnością nerek

Niestety Pimpuś już odszedł :( [*]

Jo&Ann

 
Posty: 16
Od: Śro kwi 15, 2015 21:51

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości