Kot Felv+ i pnn - przestał jeść - proszę o rady

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon kwi 13, 2015 18:46 Kot Felv+ i pnn - przestał jeść - proszę o rady

Witam,

mam tymczasa Maurycego z podejrzeniem białaczki - testy paskowe dodatnie, test PCR ujemny ( testy będziemy powtarzać ) i pnn. Kot jest u mnie od dwóch miesięcy, Pnn stwierdzono jakieś 6 tyg temu. Kot zaczynał od kreatyniny 2,3 i mocznika 146, badania z wczoraj to kreatynina 2,2 i mocznik 80. Jest na leku obniżającym ciśnienie i karmie nerkowej
Od kilku dni zauważyłam spadek aktywność, kot bardziej osowiały.
Wczoraj odmówił jedzenia, były wymioty. Byłam u weta wyniki nerkowe te co powyżej, podwyższone leukocyty. Dostał antybiotyk i lek przeciwymiotny, wlew podskórny, sód, potas w normie, nie było gorączki, dziąsła różowe brzuch niebolesny.
Trochę zjadł, ale kurczaka, na karmę nerkową nie reaguje. Dzisiaj znowu wizyta u weta, dostał też witaminę B12 na poprawę apetytu, dzisiaj była gorączka 40 st. Coś tam zjadł, ale znowu mało. Chudnie - w ciągu 10 dni spadł o 300 gr
Czy można mu jeszcze jakoś pomóc? kot pije i sika, ewentualna białaczka ogranicza możliwości lekowe
Bardzo się martwię czy to nie są początki FIP ( koty białaczkowe są bardziej podatne ), mam lekką obsesję na tym punkcie.
Może ktoś coś .... to taki fajny kot

Yossariana

 
Posty: 3678
Od: Śro kwi 01, 2009 12:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon kwi 13, 2015 19:41 Re: Kot Felv+ i pnn - przestał jeść - proszę o rady

Leki na apetyt? Dokarmianie strzykawką?

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon kwi 13, 2015 19:47 Re: Kot Felv+ i pnn - przestał jeść - proszę o rady

dostał na razie tylko witaminę B12 w zastrzyku, a co dawać do strzykawki zmiksowanę karmę nerkową ? spróbować z kurczakiem? wczoraj trochę zjadł dzisiaj dałam indyka to nie chciał, zaczyna gubić wagę ... nie spodziewałam się, że w sumie po spadku mocznika będą takie problemy z jedzeniem, no i martwi mnie temperatura ...

Yossariana

 
Posty: 3678
Od: Śro kwi 01, 2009 12:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon kwi 13, 2015 19:49 Re: Kot Felv+ i pnn - przestał jeść - proszę o rady

Ja do strzykawki daję Convalescence albo ostatnio Gerbera z indykiem.

Wychodzę z założenia, że kot jeść musi, karma nerkowa średnio odżywcza, lepiej mojemu kotu zrobi Conv.

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon kwi 13, 2015 19:58 Re: Kot Felv+ i pnn - przestał jeść - proszę o rady

nie mam w domu, kupię jutro gerberka i conva ana razie spróbuję zmiksować karmę nerkową . Maurycy był kotem bezdomnym, jak trafił do mnie ważył 4,4 kg i miał ładną sierść, naprawdę nie wiem jak on funkcjonował. Był na pewno kiedyś kotem domowym, ktoś go wywalił, ale kiepsko o niego dbał, bo nie był nawet wykastrowany.

Yossariana

 
Posty: 3678
Od: Śro kwi 01, 2009 12:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon kwi 13, 2015 20:10 Re: Kot Felv+ i pnn - przestał jeść - proszę o rady

No, co do wagi, Maćka maksymalna waga to było 5,5 (dużo za dużo), teraz 3,4, pewnie optymalnie byłoby koło 4.

Jak masz na razie tylko nerkową, to pewnie, ze może być.
Z gerberów wiem, że dobre są takie co mają samego kurczaka i indyka albo taki obiad z podwójną porcją mięsa w pomidorach - wchodzi od razu do strzykawki.

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon kwi 13, 2015 20:33 Re: Kot Felv+ i pnn - przestał jeść - proszę o rady

bardzo dziękuję za rady :)

Yossariana

 
Posty: 3678
Od: Śro kwi 01, 2009 12:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob kwi 18, 2015 20:13 Re: Kot Felv+ i pnn - przestał jeść - proszę o rady

Jak ma gorączkę i podwyższone leukocyty, to pewno ma gorączkę, czyli jakąś infekcję. Obejrzyj pysio i gardło. Badałaś mocz?Białaczkowcowi podałabym jakiś antybiotyk z szerokim spektrum działania, niezależnie od pnn. Dostaje jakiś betaglukan?
Nie sika jakoś inaczej, co sugerowałoby infekcję dróg moczowych
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Sob kwi 18, 2015 21:54 Re: Kot Felv+ i pnn - przestał jeść - proszę o rady

dziewczyny, bardzo dziękuję za odzew. Niestety kot ma na 90% chłoniaka jamy brzusznej i to stąd wysokie leukocyty i kłopot z jedzeniem. Nie jest dobrze, dostaje steryd i peritol, ale słabnie i zaczyna mi się wydawać, że zaczyna go boleć, strasznie mi przykro

Yossariana

 
Posty: 3678
Od: Śro kwi 01, 2009 12:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob kwi 18, 2015 22:31 Re: Kot Felv+ i pnn - przestał jeść - proszę o rady

Bardzo współczuję. To samo miał mój felvik :(
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości