Prosze o radę na CITO, jutro planowany zabieg!!

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Nie kwi 12, 2015 18:14 Prosze o radę na CITO, jutro planowany zabieg!!

Proszę o rady. W skrócie: Negra od około dwóch miesięcy jest na kroplówkach i lekach. Kreatynina 6,5 (ostatnie badanie tydzień temu, poprzednie 2 tygodnie temu), mocznik 220 (spadł z 270). Chodzi o problem paszczowy. Ma kamień, zaczerwienione dziąsła, nadżerki, jeszcze po podawaniu przez tydzień rozpuszczonego Chela-Ferr, na czarni jej zęby (ta część za kamieniem) zafarbowały. Lekarz twierdzi , że bardzo kiepsko. Na początku nie chciał czyścić ale teraz stwierdził, że da jej lekki środek usypiający, krótko działający i usunie co najgorsze. Zabieg ma być jutro, a ja nadal się waham. Ona w sumie je, wiadomo nie żre, tak jak to miała w zwyczaju ale je suche, mokre. Koleżanka mi mówiła, że jej kotka w ogóle przestała jeść, w takim stanie miała paszczę. Nie wiem co mam robić, proszę, poradzcie mi coś.
Obrazek
Obrazek

catalina

 
Posty: 1528
Od: Sob kwi 16, 2005 10:31
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie kwi 12, 2015 18:22 Re: Prosze o radę na CITO, jutro planowany zabieg!!

Trudno mi doradzić . Badania masz aktualne?
Przy nerkach paszcza też leci . Jak wsio spada to i w paszczy poprawia się . Choć pewnie jest większy problem z jej zębami .Zastanawiam się jak z gojeniem będzie przy takich wynikach .
Dziewczyny poradzą,te znające się .
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55363
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie kwi 12, 2015 18:58 Re: Prosze o radę na CITO, jutro planowany zabieg!!

Mam nadzieję, że zdążą poradzić w miarę szybko :roll: . Wyniki aktualne, z 2 kwietnia. Heeeelp, gdzie te znające się dziweczyny? Hop hop!
Obrazek
Obrazek

catalina

 
Posty: 1528
Od: Sob kwi 16, 2005 10:31
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie kwi 12, 2015 19:18 Re: Prosze o radę na CITO, jutro planowany zabieg!!

Podrzucam, bo pilne :!:

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie kwi 12, 2015 19:54 Re: Prosze o radę na CITO, jutro planowany zabieg!!

Nawet założyłam wątek o czyszczeniu paszczy u nerkowca.

W każdym razie ważna jest narkoza - tu gdzieś na forum było o narkozie napisane, możesz jeszcze popatrzeć w wyszukiwarkę. Ważne jest, żeby kot był podłączony do dożylnej kroplówki i żeby było dwóch lekarzy na wszelki wypadek.

Moja wetka czyści zęby nerkowcom, mówi, że parametry nieco się pogarszają, ale poprawia się paszczowy komfort życia - coś za coś.

Koniecznie napisz, jak Wam poszło, bo mnie pewnie też czeka czyszczenie paszczy.

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie kwi 12, 2015 21:39 Re: Prosze o radę na CITO, jutro planowany zabieg!!

Lekarz będzie jeden. O podłączeniu do kroplówki dożylnej mówił, że tak zrobi. Kurcze, ja w sumie juz stchórzyłam i stwierdziłam, że nie pójdę..... ale może powinnam
Obrazek
Obrazek

catalina

 
Posty: 1528
Od: Sob kwi 16, 2005 10:31
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie kwi 12, 2015 21:54 Re: Prosze o radę na CITO, jutro planowany zabieg!!

Czytałam wątki i z tego co widzę to panikowano przy o połowę niższych wynikach niż ma ona. Przypominam, że kreatynina 6,5, mocznik 220 :roll: . Jeszcze rano zaglądnę, może ktoś jeszcze napisze. O 9 muszę zdecydować czy idę czy odwołuję.
Obrazek
Obrazek

catalina

 
Posty: 1528
Od: Sob kwi 16, 2005 10:31
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie kwi 12, 2015 22:32 Re: Prosze o radę na CITO, jutro planowany zabieg!!

Jest weekend,ludzie nie siedzą w necie . Zmien może tytuł . Taki by"znawcy" odezwali się .
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55363
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie kwi 12, 2015 22:39 Re: Prosze o radę na CITO, jutro planowany zabieg!!

Ja mogę powiedzieć ze swojego doświadczenia z 15-letnim nerkowym kotem, że czyszczenie zębów się nie sprawdziło.
Za miesiąc, góra dwa, kot miał w pyszczku z powrotem kamień, stan zapalny, ślinił się.
Być może wyrwanie zębów by bardziej pomogło.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14230
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pon kwi 13, 2015 7:08 Re: Prosze o radę na CITO, jutro planowany zabieg!!

catalina pisze:Czytałam wątki i z tego co widzę to panikowano przy o połowę niższych wynikach niż ma ona. Przypominam, że kreatynina 6,5, mocznik 220 :roll: . Jeszcze rano zaglądnę, może ktoś jeszcze napisze. O 9 muszę zdecydować czy idę czy odwołuję.

Odwołaj.
Ewentualnie poproś weta o stomorgyl.
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Pon kwi 13, 2015 8:12 Re: Prosze o radę na CITO, jutro planowany zabieg!!

Odwołałam zanim jeszcze przeczytałam! Dzięki. Po antybiotyku, aczkolwiek to zwykły scanomune nie śmierdzi z pyszczka. Kupię ten lek na zęby.
Obrazek
Obrazek

catalina

 
Posty: 1528
Od: Sob kwi 16, 2005 10:31
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon kwi 13, 2015 8:19 Re: Prosze o radę na CITO, jutro planowany zabieg!!

catalina pisze:Odwołałam zanim jeszcze przeczytałam! Dzięki. Po antybiotyku, aczkolwiek to zwykły scanomune nie śmierdzi z pyszczka. Kupię ten lek na zęby.

scanumone jest uodparniaczem nie antybiotykiem.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55363
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon kwi 13, 2015 9:35 Re: Prosze o radę na CITO, jutro planowany zabieg!!

catalina pisze:Odwołałam zanim jeszcze przeczytałam! Dzięki. Po antybiotyku, aczkolwiek to zwykły scanomune nie śmierdzi z pyszczka. Kupię ten lek na zęby.

Wet Ci powiedział, że scanomune to antybiotyk?
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Pon kwi 13, 2015 9:55 Re: Prosze o radę na CITO, jutro planowany zabieg!!

oczywiscie pomylilam nazwe hehe synolux naturalnie

ale ogóle znacie jakiś dobry antybiotyk nazębny , bo ostatni który dostałam spowodował tygodniowe rozwolnienie
Obrazek
Obrazek

catalina

 
Posty: 1528
Od: Sob kwi 16, 2005 10:31
Lokalizacja: Kraków




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 44 gości