Jak żywić kota?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Sob kwi 11, 2015 18:38 Jak żywić kota?

Kilka miesięcy temu mój kot "zatkał się" w drogach moczowych. Weterynarz po badaniach stwierdził bakteryjne zapalenie pęcherza i kryształki w drogach moczowych. Kot został wyleczony. Zalecono mi jednak kupować kotu karmę Urinary i od tamtego incydentu tą karmę kot dostaje. Ponadto przy tamtej wizycie dostałem preparat L-methiocid. Stosowałem go u kota około 3 miesięcy po czym został odstawiony, a kot był tylko na karmie Urinary.
Jako, że obserwuje swojego kota, to jakiś czas temu zauważyłem, że nie załatwiał się codziennie, a co 2 dni, dodatkowo w moczu pojawiała się śladowa krew. Po konsultacji weterynaryjnej ponownie kot dostał L-methiocid i wszystko wróciło do normy. Załatwia się codziennie, czasami nawet 2 razy dziennie, a w moczu nie ma śladów krwi.
Ostatnio doszły mnie słuchy, że karmy, nawet te weterynaryjne z royala, hillsa itd. to badziew o bardzo niskiej zawartości mięsa. Wiedziałem to już wcześniej. Przed problemami z kamicą mój kot jadł Acanę. Potem z uwagi na kryształki zmieniłem mu karmę na urinary, raz hills raz royal, raz 4T. Je ją chętnie, ale skoro nie jest to karma, której mięsny skład jest bogaty, a przy tym cały czas stosujemy L-methiocid, to czy nie można stosować u kota normalnej karmy np Acany dosypując mu do niej L-methiocid?

Czytałem trochę na BARF. Pisało tam o Uropecie, Urinovecie, L-methiocidzie.... Ale mam wątpliwości, czy jeśli odstawię karmę linii urinary, a zostanę tylko przy L-methiocidzie, to kota ponownie nie "przytka"?

Czy ktoś ma jakieś doswiadczenia w tej kwestii?

vitoooz

 
Posty: 9
Od: Śro lip 23, 2014 1:13

Post » Nie kwi 12, 2015 1:05 Re: Jak żywić kota?

Moim zdaniem kot, który ma tego typu problemy nie powinien jeść suchej karmy. Zbadaj mu mocz, sprawdź czy i ewentualnie co się dzieje i postaraj się przestawić kota na mokrą karmę
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon kwi 13, 2015 9:36 Re: Jak żywić kota?

Dla kota z problemami moczowymi i struwitami dobrze jest wybierać karmę (jeśli już musisz karmić samą suchą) taką co ma obniżony poziom magnezu, fosforu. Suplementowanie samodzielne (bez wiedzy weta i badań moczu) może szkody narobić w drugą stronę więc z podawaniem metioniny bym uważała. Bardzo fajnym preparatem jest UrinoDol. (Wyciąg z żurawiny eliminuje szkodliwe bakterie z dróg moczowych. Wyciąg z pietruszki ma działanie moczopędne, wypłukuje toksyny i drobnoustroje. Kwas hialuronowy tworzy warstwę ochronną błony śluzowej pęcherza moczowego. Glukozamina uszczelnia ścianę pęcherza moczowego).
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 932
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Sob kwi 18, 2015 20:25 Re: Jak żywić kota?

Przede wszystkim kot z tendencją do struwitów (a propos, czy te kamienie były badane i czy to rzeczywiście są struwity? Jakie było ph moczu? ) powinien dostawać dużo płynów - karmę mokrą, wręcz z dopajaniem choćby strzykawką
Wtedy mu się drogi moczowe przepłukują, z bakterii i zlogów mineralnych.
"Wyższość" urinary polega na obecności L-metioniny zakwaszającej mocz i soli kuchennej, zachęcającej do picia. Skoro dostaje L-methiocyd, to zakwaszanie mu niepotrzebne. Nawiasem mówiąc, zbadaj mu kontrolnie mocz, bo nadmierne zakwaszanie też jest szkodliwe
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości