Wysoki moczniki kreatynina u Bolka

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Nie mar 15, 2015 20:24 Wysoki moczniki kreatynina u Bolka

Cześć , poszukuję pomocy dla mojego kota. To nasza historia. Bolek miał problemy z apetytem z dnia na dzień przestał nam jeść i zaczął tylko pić i to bardzo dużo. Nie wiedzieliśmy co mu jest podejrzewaliśmy że ktoś go otruł bo w tym samym czasie kot sąsiadów się zatruł. Po podaniu leku i saszetki na polepszenie apatytu zaczął jeść jak dawniej. Już się ucieszyliśmy że wszystko będzie dobrze , niestety Bolka pies pogryzł i to poważnie . Nie pozwalał się dotknąć na tylnej łapie po paru dniach zrobił mu się wieki ropień . Niestety znowu zaczęły się problemy z apetytem . Myśleliśmy że to przez ten ropień. Bolek dostał antybiotyk w tabletce lecz niestety po dwóch dniach podawania rzygał nam przeszliśmy na zastrzyki z antybiotykiem. Ropień ładnie się zagoił ale wymioty nie ustały. Postanowiliśmy zbadać mu krew . Lekarka podejrzewała kocią białaczkę . Bolek z dnia na dzień coraz gorzej wyglądał próbował jeść ale wszystko zwracał. Wstępne wyniki morfologi były takie : HCT 35,1 %, HGB 10,4 g/dL, MCHC 29,6 g/dL, WBC 15,2 x 10^9/L, GRAN 13,3 x 10^9/L, %GRN 88%, L/M 1,9 x 10^9/L, %L/M 2%. Test na FIV i FelV wyszły ujemne. Biochemia jest następująca: Albuminy 18,9 g/l, ALT 37,0 U/l, AP- fosfataza alkaliczna 19,6 U/l, AST(GOT) 46,2 U/l, Białko całkowite 54,8 g/l, Bilirubina całkowita 3,30 umol/l, Cholesterol 3,07 mmol/l, CK-kinaza kreatynowa 233,5 U/l, GLDH 2,83 U/l, Glukoza nieoznaczalna, GGTP 0,840 U/l, Kreatynina 320,2 umol/l, LDH 977, o U/l, Mocznik 23,4 mmol/l. Trójglicerydy 1,14 mmol/l, Chlorki 106,9 mmol/l, Fosfor nieograniczony 2,17 mmol/l, Magnez 0,873 mmol/l, Potas 5,21 mmol/l, Sód 140,9mmol/l, Wapń 2,14 mmol/l, Stosunek albuminy / globuliny 0,526 , Globuliny 35,9 g/l. Niestety lekarka stwierdziła niewydolność nerek :placz: . DZiś jesteśmy po trzecim dniu podawania kroplówek z płynem Ringera ma podawaną glukozę z witamina B . Dostaje też lek na powstrzymanie wymiotów i Ranigast. Pierwszego dnia był ospały ale w nocy zaczął buszować. Widać że jest zmiana ale niestety nie chce jeść . Dzisiaj podałam mu convalescence support niestety zwymiotował go po pół godziny . Nie wiem co może mu pomóc. Czy możecie coś polecić na wymioty i polepszenie apetytu. Nie pomagają jego smakołyki i jedzenie które jadł. Nie wiem co mu mogę jeszcze podać :(

Agusia87tur

 
Posty: 1
Od: Nie mar 15, 2015 18:42

Post » Wto mar 17, 2015 11:08 Re: Wysoki moczniki kreatynina u Bolka

Agusia87turMam nadzieję, że Bolek ma się trochę lepiej. Nie podałaś zakresów referencyjnych laboratorium . Czy możesz także wypisać wyniki jeden pod drugim.
Agusia87tur pisze: DZiś jesteśmy po trzecim dniu podawania kroplówek z płynem Ringera ma podawaną glukozę z witamina B . Dostaje też lek na powstrzymanie wymiotów i Ranigast. Pierwszego dnia był ospały ale w nocy zaczął buszować. Widać że jest zmiana ale niestety nie chce jeść . Dzisiaj podałam mu convalescence support niestety zwymiotował go po pół godziny . Nie wiem co może mu pomóc. Czy możecie coś polecić na wymioty i polepszenie apetytu. Nie pomagają jego smakołyki i jedzenie które jadł. Nie wiem co mu mogę jeszcze podać :(

Czemu glukozę a nie Duphalyte (aminokwasy)? Piszesz, że dostaje 'lek na powstrzymanie wymiotów', jaki? Zgaduje, że codziennie(?) dostaje Cerenię, w jakiej dawce? Czy dostaje jeszcze jakieś leki? Ranigast w jakiej postaci? Czy wymiotuje, gdy ma pusty żołądek? Czy robiliście USG żołądka?

rtratkie

 
Posty: 123
Od: Śro gru 16, 2009 10:37

Post » Śro mar 18, 2015 14:36 Re: Wysoki moczniki kreatynina u Bolka

Sprawdźcie mocz. Być może Bolek ma przewlekłą niewydolność, ale obecnie jest to zaostrzenie na skutek jakiejś infekcji w układzie moczowym, którą można i trzeba wyleczyć. Poza tym warto spojrzeć na nerki w usg.

aniaposz

Avatar użytkownika
 
Posty: 14325
Od: Pt maja 25, 2007 8:41
Lokalizacja: Warszawa-Bemowo




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Na Kocią Łapę i 129 gości