Problem - Zwężenie światła cewki moczowej

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Sob sty 31, 2015 22:58 Problem - Zwężenie światła cewki moczowej

Witam.
Mój kot miał zatkaną cewkę moczową i był cewnikowany. Teraz ma zwężone światło cewki moczowej. Kot dostaje Rapidexon co 2 dni, po którym przez pewien, niedługi czas jest lepiej. Jeśli nie zacznie normalnie sikac, to grozi mu wyszycie cewki. Co mogę zrobic, żeby zapobiec temu? Pomóżcie! .

nata_30

 
Posty: 5
Od: Nie paź 12, 2014 20:16

Post » Nie lut 01, 2015 18:05 Re: Problem - Zwężenie światła cewki moczowej

zmusic kota do picia większej ilosci wody,z kranu,z umywalek-każda metoda jest dobra,nawet rozwadnianie karmy czymkolwiek,dodawanie niewieliej(ale to na prawdę niewielkiej szczypta doslownie)ilości soli kuchennej do 1 posiłku powinno wzmóc pragnienie
"koty śpią z ludżmi,gdy tylko jest to możliwe,
w pozycji tak niewygodnej dla ludzi,
jak to tylko mozliwe dla kota"

franeczka2

Avatar użytkownika
 
Posty: 301
Od: Czw cze 07, 2012 16:56

Post » Nie lut 01, 2015 20:04 Re: Problem - Zwężenie światła cewki moczowej

Nie piszesz, kiedy był cewnikowany. Może się jeszcze utrzymywać opuchlizna.
Może No-spa by pomogła?
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Nie lut 01, 2015 21:02 Re: Problem - Zwężenie światła cewki moczowej

cewnikowany był 7,8,9 stycznia, od 10 do 13 miał wszyty cewnik, później dostawał synolux i rapidexon, zastrzyki robię mu sama w domu żeby go jak najmniej stresowa.Bardzo mocno go to wszystko stresowało, w kontakcie mam feliwey i podaje mu kalm ali.Staram się aby pił jak najwięcej, dodaje wody do karmy, dolewam sosu z tuńczyka do wody, mam fontannę.Po wyjściu z kuwety liże sobie cewkę. Dzisiaj zauważyłam że nie wysuwa mu się siusiak i nie wiem czy jest to objaw zwężenia cewki czy może jest to zupełnie co innego. na początku dostawał jeszcze no spę

nata_30

 
Posty: 5
Od: Nie paź 12, 2014 20:16

Post » Nie lut 01, 2015 22:46 Re: Problem - Zwężenie światła cewki moczowej

Mam dwa koty "pęcherzowce", jeden jest po wyszyciu.. Stasiowi pomogło cewnikowanie, już 2lata jest dobrze. Dopajaj duzą iloscia wody - najlepiej przez strzykawkę. No-spa - moze lepiej weta zapytaj, ale raczej pomoze (dobre są preparaty Cystaid -chyba w Polsce niedostepny, no i polecam Uroxivet, szczegolnie po cewnikowaniu).
Stas przez pierwsze dni po cewnikowaniu dostawal kroplowki, Buscopan,Furasemid..
Nie wiem,ile jest dni po cewnikowaniu..
Puszeczek zatkał się 3x w ciągu tygodnia, szybko poszło na nerkiz cewnikowanue by juz kolejny raz nie pomogło. W tym roku minie 5lat od wyszycua, jest bardzo dobrze, nie zatkal sie juz (odpukac) - no ale to jednak ostatecznosc
kicikicimiauhau
 

Post » Pon lut 02, 2015 8:24 Re: Problem - Zwężenie światła cewki moczowej

Podawaj No-Spę stale (jakiś czas) - działa rozkurczowo, podaje się właśnie przy kłopotach z cewką moczową (pęcherzem).
Wybierz opcję w zastrzyku, bo podając około 1/4 tabletki musisz ją rozdziabiać - jest bardzo gorzka.

Od cewnikowania minęły ponad dwa tygodnie - co wet powiedział?
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Pon lut 02, 2015 11:03 Re: Problem - Zwężenie światła cewki moczowej

No spę w zastrzykach dostawał przez tydzień po wyjęciu cewnika, ale wet powiedział że nie można długo jej podawac. Wet mówi że wyszycie cewki to ostatecznośc i puki się do to będziemy próbowac leczyc. Na razie dostaje rapidexon i próbujemy stopniowo zmniejszac dawki.Zaraz idę do weta, bo niepokoi mnie to że on nie wysuwa siusiaka, moż ma spuchniętą cewkę, cały czas się tam liże i może podrażnia

nata_30

 
Posty: 5
Od: Nie paź 12, 2014 20:16

Post » Pon lut 09, 2015 13:58 Re: Problem - Zwężenie światła cewki moczowej

I jak się u Ciebie nata_30 rozwija sytuacja? Już myślałam, że tylko u mojego tak się porobiło... a jednak nie jestem sama.. :( U mojego jest bardzo podobnie i najgorsze, że opuchlizna nie za bardzo chce schodzić. Jest drożny, bo przecieka, ale ból był na tyle silny, że w pewnym momencie sam jeszcze bardziej sobie drażnił liżąc się :( i przebywa w lecznicy już od 4 dzień pod opieką wetów. Ja również nie chcę wyszywać :( Dostaje jakieś leki przeciwobrzękowe i dziś będzie miał robione kolejne usg brzuszka i siusiaka a walczymy z tą chorobą już dwa i pół tygodnia :(


Edit: mój kot od 4 dni ma wszyty cewnik i pocieszające jest to,że obrzęk wreszcie zaczął schodzić, za dwa dni wyjmą i zobaczymy, czy obrzęk nie wróci... ale jest nadzieja !

Nortishia

 
Posty: 65
Od: Czw sty 29, 2015 15:49




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 79 gości