Problemy z pęcherzem u 10 miesięcznego kota

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw sty 08, 2015 20:01 Problemy z pęcherzem u 10 miesięcznego kota

Witam,
3 dni temu zrobiłam kontrolne badanie moczu futrzakowi - niby wszystko ok, ale chciałam się upewnić, bo zauważyłam to co u poprzedniego kota, który miał problemy z drogami moczowymi - pokładanie się nad miską z wodą, duże ilości pochłanianej wody i dużo sików w kuwecie. Telefon z lecznicy strzelił mi w kolano: "Zapalenie pęcherza, fosforany w moczy, ale niech się pani nie martwi damy antybiotyk i specjalną karmę" - niech zgadnę jaką :evil: Na royala się nie zgodziłam, antybiotyk wzięłam (baytril), ale jeszcze go nie podałam (teoretycznie dziś jedną dawkę, którą kot momentalnie zwrócił, więc uznaję, że nie podałam). Badania mimo mojej prośby o "normalne" niestety z paska:
Odczyn (ph): 7
Białko: ++
Hemoglobina: -
Bilirubina: -
Urobilinogen: -
Glukoza: -
Krwinki białe: +++
Badanie osadu - inne: Liczne struwity

Diagnoza żadna, obniżyć fosfor i zakwaszać mocz.
Miałam w planach przestawić kota na barf - obniżyć fosfor węglanem wapnia (pod warunkiem, że wapń we krwi nie wyjdzie podwyższony) i zakwaszać wit c. Powtórzyć mocz z posiewem i morfologia, biochemia z jonogramem.
Czy jest sens robić te badania jutro? Przed antybiotykiem? Czy podać do końca antybiotyk, odczekać i dopiero? Może działać jeszcze inaczej?
Póki co dopajam kota wodą, naparem z pokrzywy i zachęcam do jedzenia chwilowo puszek (suche zabrałam).

smiledream

 
Posty: 1
Od: Czw sty 08, 2015 19:46

Post » Nie sty 11, 2015 23:56 Re: Problemy z pęcherzem u 10 miesięcznego kota

Dobrze, że nawadniasz. Powtórz badania, najlepiej przed antybiotykiem właśnie. Wit. C nie zakwasza ponoć moczu, dawaj UroPet
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości