Kot cukrzyk w narkozie - pilnie potrzebna porada

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon lis 17, 2014 18:38 Kot cukrzyk w narkozie - pilnie potrzebna porada

Witam,

mój kot miał dziś badania hormonalne - co wiązało się z trzykrotnym pobieraniem krwi. Poranne i popołudniowe zostało wykonane (przy demonstrowanym niezadowoleniu kota), niestety wieczornego dokonywała inna weterynarz, która oświadczyła, że nie będzie ryzykować, że kot ją podrapie (kot jest duży, silny i nie lubi zabiegów) i zaaplikowała narkozę. Kot się nieco uspokoił, krew została pobrana, natomiast narkoza zadziałała dopiero w domu, w związku z czym mam właśnie nieprzytomnego kota, który w dodatku zwymiotował i który powinien mieć za 1.5h podaną insulinę - proszę o szybką poradę jak się zaopiekować kotem w narkozie i czy można mu tę insulinę po narkozie podać?

ios

 
Posty: 41
Od: Pon gru 12, 2005 17:21
Lokalizacja: Warszawa


Post » Pon lis 17, 2014 19:12 Re: Kot cukrzyk w narkozie - pilnie potrzebna porada

podany link nie działa :( odsyła do pustej strony :(

ios

 
Posty: 41
Od: Pon gru 12, 2005 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 17, 2014 19:26 Re: Kot cukrzyk w narkozie - pilnie potrzebna porada

http://kotycukrzycowe.pl/index.php u mnie działa to jest na str główną

anka1515

 
Posty: 4089
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Pon lis 17, 2014 21:54 Re: Kot cukrzyk w narkozie - pilnie potrzebna porada

ios,

kot cukrzycowy, który jest nieprzytomny wskutek działania narkozy, przecież nic Ci nie zje. Podanie insuliny w takiej sytuacji jest cholernie niebezpieczne. Czy mierzysz u swojego kota poziom glukozy glukometrem?

Pozdrawiam serdecznie
Tinka
Disclaimer: Nie jestem lekarzem weterynarii i moje porady na forum miau.pl nie zastąpią konsultacji ze specjalistą.

Tinka07

 
Posty: 3795
Od: Pt lut 09, 2007 15:31
Lokalizacja: Passau/Wenecja Północy




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości