Kot - lat 18 - pomocy

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto lis 11, 2014 23:37 Re: Kot - lat 18 - pomocy

Własnie na siłe go słomką nakarmiłam papką z zblenderowanego mieska z puszki, jajka na twardo (białko same) i siemienia. Strasznie mu po brzuszku jeździ znowu. Aczkolwiek chyba jego pierwszy "pełny" posiłek od zeszłej środy - czwartku.

Szando

 
Posty: 19
Od: Nie lis 09, 2014 15:21

Post » Śro lis 12, 2014 0:36 Re: Kot - lat 18 - pomocy

Za dużo na raz jak długo nie jadł nie daj żeby nie zwymiotował.Dodałaś alusal?
musisz jeszcze zobaczyć czy w pyszczku pod językiem nie ma nadżerek .
Cieszcie się jak najdłużej sobą.u mnie kotka zasnęła z torbielami na nerkach.
Następnego dnia miałam jechać na epo,godzina 24 nakarmiłam ją,podałam kroplówkę,położyła się i myła bo trochę się ubrudziła kupa,obtarłam ją i mówię zmyję podłogę to cię umyje porządniej.skończyłam chce ją umyć a ona ładnie śpi.była godz przed pierwszą.Zasnęła na zawsze.i to chyba było najlepsze ,zaskoczenie ale dla niej lepiej.
przez tą słomkę to jak karmisz ?ze strzykawki?

anka1515

 
Posty: 4101
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro lis 12, 2014 1:21 Re: Kot - lat 18 - pomocy

Strzykawkę mam dużą, ale dzióbek jest na tyle mały, że by nie przeszło przez niego ziarenka siemienia.
Słomką wciągam papkę na wysokość 3/4, zassysam paluchem i "wkraplam" do pyszczka. Alusał dostał rano. Rozrobiłam jako zaweisine i strzykawką do pyszczka wkropliłam.
Za dużo to chyba nie było bo i tak to była porcja połowy tego co zwykle by zjadał. I tez nie na raz mu dałam. 2-3 słomki pełne i przerwa. Tak go karmiłam od 20 do północy. Dlatego jestem teraz padnięta.

Pod językiem chyba nie ma, aczkolwiek jeszcze dokładniej przyjrzę się jutro, póki co niech odpoczywa po męczącym posiłku. Mamy już cisze nocną.

Cieszymy jak umiemy :( ale będe naprawde szczęśliwa jak jeszczę będzie w stanie sam pójśc do kuwety i zjeść bez mojej pomocy mieche mięsiwa :cry:

Obrazek

Szando

 
Posty: 19
Od: Nie lis 09, 2014 15:21

Post » Śro lis 12, 2014 1:39 Re: Kot - lat 18 - pomocy

Alusal musisz podawać do każdego posiłku/wiąze fosfor z jedzenia/.Siemie lniane,podaje się glut odsączony.nie wiem czy z tymi ziarenkami można kotu podać.jak by było można w calości to mielone.

anka1515

 
Posty: 4101
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro lis 12, 2014 1:53 Re: Kot - lat 18 - pomocy

http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=424
myslę ,ze powinnaś podawać sam glut i nie z posiłkiem

anka1515

 
Posty: 4101
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Śro lis 12, 2014 12:57 Re: Kot - lat 18 - pomocy

Kot po 2 w nocy zwymiotował to co zjadł 6 wcześniej. Czuć było charakterystyczny zapach mocznika :(
Z tym siemieniem to wszyscy mają różne pomysły, no że ziarna poprawiają perestaltyke jelit i zmuszają do ruchu robaczkowego.

Dzięki z tym alusalem. To dzis kolejny dzień zmagań.

Szando

 
Posty: 19
Od: Nie lis 09, 2014 15:21

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

cron