Karma nerkowa vs. zwykła z wyłapywaczem?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Sob lis 08, 2014 1:33 Karma nerkowa vs. zwykła z wyłapywaczem?

Czy jest jakaś znacząca roznica między karmą typowo dla kotów nerkowych (np. Royal Renal), a "zwykłą" (nieweterynaryjną) z dodanym wyłapywacze fosforu? Mojej kotce wyszły podwyższone parametry nerkowe (kreatynina 2,0, mocznik 107) i dostałem do podawania Ipakitine, ale nie wiem, czy wystarczy dodawać go do tej karmy, którą kotka normalnie je, czy mam kotkę całkowicie przerzucić na renala? Opinie z tego co wyczytałem są dość skrajne o tych karmach nerkowych i dlatego nie wiem, czy jeśli kotka chce jeść normalne to mam jej dawać renale, ktore jak rozumiem dostarczają kotu mniej energii, czy po prostu dodawać Ipakitine do jej standardowego jedzenia?

Kotowy

 
Posty: 31
Od: Pon gru 27, 2010 17:07

Post » Sob lis 08, 2014 2:31 Re: Karma nerkowa vs. zwykła z wyłapywaczem?

czy wet zrobił kotu jonogram dając Ipakitine ?preparat ten zawiera wapń -jaki jest jego poziom ?koty nie bardzo chcą z tym preparatem jeść.jaki jest poziom fosforu ?
czy to jest przewlekła nie wydolność nerek czy ostra? inne badania robił? usg,

anka1515

 
Posty: 4091
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Sob lis 08, 2014 13:05 Re: Karma nerkowa vs. zwykła z wyłapywaczem?

Nie widzę na kartkach wyników elektrolitów więc jonogramu nie zrobił. Wyniku wapnia też tu nie widzę. Fosfor 3.93mg/dL. Kotka robiony miała tylko ogólny "przegląd" (wnętrze pyszczka, wymacanie różnych części kota), a potem badanie krwi, z którego mam albuminę, kreatyninę, mocznik, fosfor, ALT, ALP i jakieś PLT Flags o skrótach WBC, RBC, HGB, HCT, PLT i flagi WBC LYM, MON, GRA (tutaj wszystko w normie). Z jedzeniem z Ipakitine nie ma problemów, je bez problemu (zresztą smak już zna, bo parę lat temu też miała podniesione parametry nerkowe i też miała właśnie to przepisane). Nie dostałem informacji z nazwą przypadłości tylko propozycje jak to leczyć więc nie odpowiem, czy to pnn, onn czy jeszcze inne nn :)

Kotowy

 
Posty: 31
Od: Pon gru 27, 2010 17:07




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 24 gości