Konsultacja wyników mojego nerkowca

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw paź 23, 2014 9:56 Konsultacja wyników mojego nerkowca

Witam,
piszę z prośbą o konsultację wyników naszego nerkowego kotka. Oczywiście wiem, że to konsultacja tylko oparta na Waszych doświadczeniach, a nie konsultacja lekarska.

Kot ma około 3 lat, kastrowany wcześnie ze względu na obecność kotek w domu. Gdzieś rok temu zaczął chudnąć, stracił zainteresowanie karmą, ale nie zaniepokoiliśmy się - coś tam ostatecznie jadł, trochę wybrzydzał. Przy czym jego zachowanie nie uległo zmianie, jest towarzyski, ma sporo energii i regularnie męczy pozostałe koty ;) No, ale mimo tego, że jego jedynego karmiliśmy wręcz dowoli i dostawał przysmaki, i tak w końcu ważył 3,1kg. Zabraliśmy go na badania do weta.
Pierwsze wyniki:
https://docs.google.com/file/d/0B9R_V_BezuyEcFRpQU93YlNnMnc/edit
https://docs.google.com/file/d/0B9R_V_BezuyETHZSc0RoWFhpZlU/edit

Przez tydzień czy dwa chodziliśmy na codzienne kroplówki do weta, dostawał również do kroplówki taki różowy preparat, nie jestem pewna, chyba Catosal, ale chyba, nie pamiętam nazwy. Dieta nerkowa oczywiście.

Kolejne wyniki robione:
https://docs.google.com/file/d/0B9R_V_BezuyEUl9RakNQdWRmMzg/edit

Przeszliśmy na kroplówki co drugi dzień w domu, póżniej co trzeci , nadal dodatkowy preparat.

Kolejne badania:
https://docs.google.com/file/d/0B9R_V_BezuyEMnpmTDgtdFlKQ1U/edit
https://docs.google.com/file/d/0B9R_V_BezuyEbXBBVE9MV2JrN2s/edit

Coś się poprawia, inne parametry jak mocznik nie. Dopiero przy wizycie po kolejną butelkę kroplówki do domu i pytanie, co z tym mocznikiem, czy to dobrze, że nie rośnie chociaż, czy źle, dostaliśmy furosemid w tabletkach na tydzień, dostawał dwa razy dziennie po 1/4 tabletki.

No i ostatnie wyniki:
https://docs.google.com/file/d/0B9R_V_BezuyENHJUT192aWM3WUk/edit

Pogorszyło się! Wniosek lekarza, żeby zaprzestać podawania furosemidu, bo nerki nie reagują na lek, zostać przy kroplówkach co 3 dni.
Nie wiem co sądzić, zwłaszcza, że pracuje tam dwóch lekarzy, raz trafiam na jednego, ale od czasu do czasu na drugiego... Czy popsułam mu wyniki podając ten furosemid? W części wątków na forum ten lek nie ma dobrej opinii i poparcia co do słuszności podawania. Niepotrzebnie dopytywałam o ten stan mocznika?

Co sądzicie o tym leczeniu?

Aha, po początkowych kroplówkach i diecie, kiedy zaczął jeść, zaczął tyć, waży obecnie 4,1kg i mniej więcej się trzyma. Zachowania nadal takie samo, dużo energii i zabawy. Jedynie strach przed transporterem.

maraena

 
Posty: 8
Od: Sob kwi 14, 2012 10:33

Post » Czw paź 23, 2014 10:16 Re: Konsultacja wyników mojego nerkowca

Niestety, nie ma dostępu do wyników badań.
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Czw paź 23, 2014 10:46 Re: Konsultacja wyników mojego nerkowca

Hm, postaram się to ustawić, bo obrazka wkleić nie mogłam.

edit.
Ok, powinien już być dostęp dla wszystkich.

maraena

 
Posty: 8
Od: Sob kwi 14, 2012 10:33

Post » Czw paź 23, 2014 22:22 Re: Konsultacja wyników mojego nerkowca

Zmień weta, bo zabija ci kota.
Poziomy kreatyniny i mocznika są za duże, żeby niczego nie robić
1) Furosemid niszczy nerki, jeżeli już można podawać lekko moczopędny Lespewet (działą w inny sposób)
2) Kroplówki powinno się dawać codziennie. Jakie dawki dostaje?
3) Kot najwyraźniej ma anemię, powinien mieć suplementowane żelazo. Catosal zawiera krwiotwórczą wit. B12,a le to nie wszystko, poza tym Catosal zawiera dodatek fosforu. Nie masz badania poziomu fosforu, u nerkowców to istotne, jeśli poziom jest wysoki, trzeba włączyć wyłapywacze fosforu
4) W celu zmniejszenia poziomu mocznika można spróbować trudno dostępnego w Polsce leku Azodyl, albo jego polskiego odpowiednika, probiotyku o nazwie Biopron. Podawać w kapsułkach dojelitowych. Są dowody, że zawarte w tych lekach bakterie pochłaniają nieco mocznika z jelit, wspomagając nerki
Ponadto Kot ma chyba infekcję dróg moczowych (wysoki i zwiększający się poziom WBC, bakterie w moczu). Trzeba by zrobić posiew z antybiogramem i włączyć antybiotyk, dobrany, i wystarczająco długo podawany
Ogólnie - poczytaj początek tego oto wątku: viewtopic.php?f=36&t=158590
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Wto paź 28, 2014 10:16 Re: Konsultacja wyników mojego nerkowca

taizu pisze:Zmień weta, bo zabija ci kota.
Poziomy kreatyniny i mocznika są za duże, żeby niczego nie robić
1) Furosemid niszczy nerki, jeżeli już można podawać lekko moczopędny Lespewet (działą w inny sposób)
2) Kroplówki powinno się dawać codziennie. Jakie dawki dostaje?
3) Kot najwyraźniej ma anemię, powinien mieć suplementowane żelazo. Catosal zawiera krwiotwórczą wit. B12,a le to nie wszystko, poza tym Catosal zawiera dodatek fosforu. Nie masz badania poziomu fosforu, u nerkowców to istotne, jeśli poziom jest wysoki, trzeba włączyć wyłapywacze fosforu
4) W celu zmniejszenia poziomu mocznika można spróbować trudno dostępnego w Polsce leku Azodyl, albo jego polskiego odpowiednika, probiotyku o nazwie Biopron. Podawać w kapsułkach dojelitowych. Są dowody, że zawarte w tych lekach bakterie pochłaniają nieco mocznika z jelit, wspomagając nerki
Ponadto Kot ma chyba infekcję dróg moczowych (wysoki i zwiększający się poziom WBC, bakterie w moczu). Trzeba by zrobić posiew z antybiogramem i włączyć antybiotyk, dobrany, i wystarczająco długo podawany
Ogólnie - poczytaj początek tego oto wątku: viewtopic.php?f=36&t=158590


Dzięki za odpowiedź, dopiero dziś się zalogowałam.
Kroplówki na początku dostawał codziennie, teraz co 3 dni i teraz jest to ok. 166ml - flaszkę 500ml dostaje na 3 kroplówki. Mocz był badany na początku, w dodatku nie chciał go koniecznie badać (można, ale jak się uda), sami zanieśliśmy żeby więcej wyników mieć...
Ok, poczytam ten wątek.

maraena

 
Posty: 8
Od: Sob kwi 14, 2012 10:33




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości