Chora kotka

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw sie 28, 2014 14:16 Chora kotka

Moja 3 letnia kotka sie rozchorowała.Z początkiem sierpnia dostała silny ślinotok.Po wizycie u weta wyszło,ze ma zapalenie dziąseł,dostała antybiotyk.W między czasie dostała koci katar,przed dwa tygodnie była leczona antybiotykiem. nastąpiła poprawa.Po tygodniu zaczęła wymiotować i mieć biegunkę,jest to kot po sterylizacji i nie wychodzący na dwór.Została pobrana krew,wszystkie wyniki wyszły prawidlowe oprócz podniesionych leukocytów.Po 4 dniach biegunka i wymioty ustąpiły ,i nagle przestała sikac.Pani doktor zrobiła prześwietlenie i wyszło,że ma zgazowane jelita mocną infekcje oskrzeli,gdzie osłuchowo nic nie słychac,i mocno powiększony pęcherz.Po 4 próbach włożenia cewnika się nie udało musiała być podana narkoza.Mocz wyszedł czysty bez żadnych bakteri.Ale w dalszym ciągu nie siusia sama,niby idzie do kuwety siedzi tam zakopuje ale sików brak.Pojawił się ponownie ślinotok.Cały czas jest na lekach i żadnej poprawy.Apetyt ma. Moja prośba do was jest taka może ktoś miał taki przypadek i wie jak pomóc.Bo nam już ręce opadają jak jej pomoc.Dziekuje.

iwona2014

 
Posty: 2
Od: Czw sie 28, 2014 13:51

Post » Czw sie 28, 2014 16:07 Re: Chora kotka

Może wstaw wszystkie wyniki jakie masz.usg nie robione jakie bierze leki?
Sam stan nie oddawania moczu może prowadzić do zatrucia organizmu i zejścia.
Spróbować ją jeszcze odgazować espumisan ,może jest dużo gazu i kału i uciska ,ze nie może oddać moczu.

anka1515

 
Posty: 4091
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

Post » Czw sie 28, 2014 16:48 Re: Chora kotka

Właśnie nie mam żadnych wyników wszystko jest u weta.Usg było robione i wyszło że pęcherz jest duży i pełny.Kał oddaje prawidłowo i nie ma żadnych zalegań.Z leków jakie dostaje to;augumenton,no-spa,Betamox,jakiś steryd.Postaram się jutro wydobyć więcej informacji.

iwona2014

 
Posty: 2
Od: Czw sie 28, 2014 13:51

Post » Czw sie 28, 2014 17:41 Re: Chora kotka

augmentin http://leki.urpl.gov.pl/files/Augmentin ... g125mg.pdf
http://www.scanvet.pl/oferta/lekarze-we ... id,12.html chyba obu leków na raz nie dostaje.
Zaślinianie przy nie oddawaniu moczu może wskazywać na zatrucie.Tak odszedł mi z 10 lat temu ukochany kot.na koniec wykryli ,ze kamień zatyka pęcherz moczowy.na operacje było za późno.to usg robił dobry wet?coś musi się dziać ,że nie oddaje moczu.może tło nerwowe?

anka1515

 
Posty: 4091
Od: Nie gru 25, 2011 16:05




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 76 gości