prośba o pomoc w interpretacji morfologii kota

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto maja 20, 2014 11:28 prośba o pomoc w interpretacji morfologii kota

Szanowni Państwo
zwracam się z prośbą o interpretację wyników morfologii kota w wieku około 7 lat,

Leukocyty 15,00 G/l Erytrocyty 7,57 T/l Hemoglobina 7,02 mmol/l Hematokryt 0,36 l/l McV 47 fl McH 0,93 fmol McHc 19,6 mmol/l RDW 22 % Płytki krwi 685 G/l MPV 20 fl Obraz leukocytów wg SchlIlinga: kwasochłonne 8% Segmentowane 78% Limfocyty 14% Obraz krwinek czerwonych: bez zmian oznaczenia biochemiczne: AspAT 13,0 u/l AlAT40 u/l ALP 22,0 u/l Glukoza 114 mg/dl Kreatynina 1,4 mg/dl Mocznik 86,1 mg/dl Białko całkowite 87,0 g/l

edto14121981

 
Posty: 3
Od: Wto maja 20, 2014 10:28

Post » Wto maja 20, 2014 21:13 Re: prośba o pomoc w interpretacji morfologii kota

Czy na wydruku są podane zakresy normy? Warto je przepisać, bo laboratoria mogą się trochę różnić między sobą
Tak na oko kot ma minimalnie podwyższony poziom białka i mocznika, co mogłoby wskazywać na aktualny stan zapalny dróg moczowych (kreatynina jest w normie, więc nie jest to sprawa zaawansowana)
Kot ma wyraźnie podwyższoną liczbę płytek krwi, tak się zdarza przy wysiłku fizycznym, ciąży, podawaniu doustnej antykoncepcji. Spotkałam się jednak z opinia wetów, że taka trombocytoza u kotów często bywa wynikiem niedoskonałości maszyny liczącej inie trzeba się tym przejmować

Za mało wiem o kocie, żeby coś więcej powiedzieć

(poprawione trombocytoza, dzięki pixie)
Ostatnio edytowano Śro maja 21, 2014 9:36 przez taizu, łącznie edytowano 2 razy
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Wto maja 20, 2014 21:54 Re: prośba o pomoc w interpretacji morfologii kota

kotka jest pod opieką weterynarza jest po ekstrakcji zębów jednak nadal ma problemy z dziąsłami do tego zapach moczu z pyska teraz dostała lespewet ipakitine i clavaseptin,chciałabym mieć pewność że jest dobrze prowadzona

edto14121981

 
Posty: 3
Od: Wto maja 20, 2014 10:28

Post » Wto maja 20, 2014 22:44 Re: prośba o pomoc w interpretacji morfologii kota

Powinna mieć zbadany mocz, koniecznie
Ciężar właściwy refraktometrem, bakterie na posiew

Jeśli jest świeżo po zabiegu to możliwe, że narkoza /środki przeciwbólowe dziabnęły nerki

Ipakitine podaje się, gdy kot ma wysoki poziom fosforu, a nie miał badanego
lespewet to środek moczopędny, bez kroplówek kot się odwodni, to niedobrze
Kotka nie jest najlepiej prowadzona
Nie podawaj lespewetu bez nawadniania kota

Jeśli to świeza sprawa, kot może z tego wyjść

Czy istnieje możliwość, że kota jest nosicielem FIV lub FELV? Wtedy mogą być kłopoty z gojeniem się ran
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Śro maja 21, 2014 7:06 Re: prośba o pomoc w interpretacji morfologii kota

taizu pisze:(...)
Kot ma wyraźnie podwyższoną liczbę płytek krwi, tak się zdarza przy wysiłku fizycznym, ciąży, podawaniu doustnej antykoncepcji. Spotkałam się jednak z opinia wetów, że taka trombocytopenia u kotów często bywa wynikiem niedoskonałości maszyny liczącej inie trzeba się tym przejmować(...)

Trombocytoza.
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Śro maja 21, 2014 7:53 Re: prośba o pomoc w interpretacji morfologii kota

dziś trzeci dzień podawania w/w leków,ograniczyłam też podawanie surowej piersi kurczęcej do niezbędnego minimum czyli podania leków zaobserwowałam,że zmniejszyło się linienie i ilość łupieżu,chciałabym zapytać-korzystając z Państwa wiedzy i doświadczenia czy mogę podawać kotu jakiś suplement na sierść i skórę,jeśli tak to jaki?

edto14121981

 
Posty: 3
Od: Wto maja 20, 2014 10:28

Post » Śro maja 21, 2014 8:21 Re: prośba o pomoc w interpretacji morfologii kota

Możesz podawać kotu "zwykły" olej rybi, albo "specjalny" preparat pod nazwą Efa Olie.
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości