Podwyzszony harnstoff(mocznik) prosze o pomoc

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Nie maja 18, 2014 14:34 Podwyzszony harnstoff(mocznik) prosze o pomoc

Krotka Historia. Kot okolo 8 lat (schronisko na tyle ocenilo). Kot tesciowej. Od jakiegos czasu pil duzo Wody, Schudl.
Pobrano krew, krew przy pobieraniu sikala Jak pod cisnieniem (dostaje tabl. Na nadcisnienie teraz)
Podam wyniki tylko te ktore sa zmienione, wet dal oczywiscie RC nerkowego. Tesciowa nie wie co robic. To trzeci Kot ze schroniska Co choruje i ze Serce ma zlamane nie musze Pisac
Obiecalam ze spytam i moze ktos doradzi cos na Temat zywienia ...BARF??? Tylko Co. Ja nie mam pojecia, ona jeszcze Mniej. Kot jest jedyny wiec Dieta specjalna nie jest problemem. Kot wychodzacy
Aaaaa, jeszcze w schronisku wet wyrwal mu wszystkie zeby bo Kot na wlasne zeby uczulony (????) na jakiej podstawie stwierdzil to wet nie wiem. Ja tego weta nie lubie, tesciowa byla u weta Co nie znam wiec nie wiem czy dobry czy nie. Wet Polecil testy na Allergie zrobic (250 Euro) ale Po Co nie wiem, jeszcze nie robili...

Kalium(ISE). 5,0 mmol/l. 3,0-4,8
Creatinin (jaffe). 2,0 mg/dl. -1,8
Harnstoff 108 mg/dl. 32-71
Triglyceride. 31 mg/dl. 50-100
Cholesterin gesamt 164 mg/dl. 70-150
Hämatokrin 0,48 l/ l. 0,30-0,44
MCHC. 29 g/ dl. 31-36
Neutrophile. 41%. 50-85
Lymphozyten. 43%. 15-38
Eosinophile. 14%. -11
Obrazek

Minojami

 
Posty: 1791
Od: Nie wrz 17, 2006 20:11
Lokalizacja: Worms

Post » Nie maja 18, 2014 14:47 Re: Podwyzszony harnstoff(mocznik) prosze o pomoc

Wpisz proszę wszystkie wykonane wyniki.
Pełną morfologię i biochemię.
Czy było badanie ogólne moczu?

Podwyższony hematokryt wskazuje na odwodnienie.
Być może wzrost poziomu mocznika i kreatyniny wynika z odwodnienia.

Czy oznaczono poziom glukozy lub fruktozaminy ( cukrzyca).

Pisałaś, że kot dużo pije chudnie; a ile sika, czy wyraźnie nie zwiększyła sie ilość moczu?

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Nie maja 18, 2014 14:55 Re: Podwyzszony harnstoff(mocznik) prosze o pomoc

Mocz nie byl robiony. Ile sika ciezko skontrolowac bo kocur wychodzacy. Sprobuje sfocic wyniki.....
Obrazek

Minojami

 
Posty: 1791
Od: Nie wrz 17, 2006 20:11
Lokalizacja: Worms

Post » Nie maja 18, 2014 14:59 Re: Podwyzszony harnstoff(mocznik) prosze o pomoc

Usg tez nie robili. Chce zabrac tesciowa do Kliniki mojej, tam jest dobry wet. Ale Weci tylko karme RC radza ...
Obrazek

Minojami

 
Posty: 1791
Od: Nie wrz 17, 2006 20:11
Lokalizacja: Worms

Post » Nie maja 18, 2014 15:15 Re: Podwyzszony harnstoff(mocznik) prosze o pomoc

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano Nie maja 18, 2014 15:19 przez Minojami, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek

Minojami

 
Posty: 1791
Od: Nie wrz 17, 2006 20:11
Lokalizacja: Worms

Post » Nie maja 18, 2014 15:16 Re: Podwyzszony harnstoff(mocznik) prosze o pomoc

Kot jest odwodniony.
Wyniki nerkowe są podwyższone, ale stosunkowo niskie. Poziom kreatyniny jest, jeśli wziąć pod uwagę odwodnienie, w zasadzie w normie. Albo kot ma dodatkowo chorą wątrobę, albo, co bardziej prawdopodobne, to jakiś ostry stan zapalny, który jeszcze nie zdążył wpłynąć na poziom kreatyniny, choć mocznik już podniósł.
1) za wszelką cenę zbadałabym poziom fruktozaminy (nie tylko glukozy) we krwi, żeby wykluczyć cukrzycę - przy niej też kot bardzo dużo pije i sika
2) Zbadałabym mocz. Dobry wet umie pobrać mocz strzykawką z pęcherza, co można zrobić bez znieczulenia i kota nie boli. Pobrałabym też mocz na posiew bakterii, z ewentualnym dobraniem antybiotyku

Wpisz wszystkie badania, które zrobiono.
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Nie maja 18, 2014 15:21 Re: Podwyzszony harnstoff(mocznik) prosze o pomoc

Zrobiono tylko to...
Obrazek

Minojami

 
Posty: 1791
Od: Nie wrz 17, 2006 20:11
Lokalizacja: Worms

Post » Nie maja 18, 2014 15:26 Re: Podwyzszony harnstoff(mocznik) prosze o pomoc

Nie, na pewno jest więcej, przynajmniej poziom WBC(leukocytów, krwinek białych)
Ogólna liczba Neutrophile, Lymphozyten i Eosinophile też powinna być
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Nie maja 18, 2014 15:35 Re: Podwyzszony harnstoff(mocznik) prosze o pomoc

Są wszystkie we wklejonych zdjeciach ( glukoza, fruktozamina też)
Leukocyty 9100

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Nie maja 18, 2014 15:36 Re: Podwyzszony harnstoff(mocznik) prosze o pomoc

taizu pisze:Nie, na pewno jest więcej, przynajmniej poziom WBC(leukocytów, krwinek białych)
Ogólna liczba Neutrophile, Lymphozyten i Eosinophile też powinna być


Jest w dyferencjalnym... Trzy Foty wstawilam, wszystko Co mam.
Obrazek

Minojami

 
Posty: 1791
Od: Nie wrz 17, 2006 20:11
Lokalizacja: Worms

Post » Nie maja 18, 2014 15:39 Re: Podwyzszony harnstoff(mocznik) prosze o pomoc

Przepraszam, nie zauważyłam zdjęć, wklejałaś je, kiedy pisałam post :mrgreen:
Po obejrzeniu wyników:
Nie przychodzi mi nic innego do głowy, jak tylko stan zapalny układu moczowego. Może być na tle bakteryjnym, może od środków przeciwbólowych i narkozy w związku z rwaniem zębów, może z innego powodu. Stany zapalne często daje się leczyć. :)
Zrobiłabym usg jamy brzusznej, badania moczu z pobrania igłą z pęcherza, także badanie na posiew
Diety renal na razie nie ma sensu dawać, bo w ogóle jest za mało odżywcza a sucha karma renal jeszcze bardziej odwodni kota (jak każda sucha).
Zwierzaka zachęcać do picia i nawet dopajać wodą ze strzykawki. BARF może być, na moje oko.
Jeśli to nawet niewydolność nerek, to we w miarę wczesnej fazie i dieta niskobiałkowa w takich stanach nie jest obecnie zalecana (przez rozsądnych wetów, a także przez ludzkich nefrologów)
Kot ma dosyć wysokie poziomy sodu i potasu. Może z odwodnienia, ale może dostaje jakieś suplementy diety, witaminki z minerałami?
Czytałam, że testy na alergię są u kotów mało wiarygodne.
To uczulenie na własne zęby to chyba eozynofilowe zapalenie dziąseł, Coś takiego rozpoznaje się, ale nie wiem, czy tak od razu i na oko
Ostatnio edytowano Nie maja 18, 2014 16:00 przez taizu, łącznie edytowano 1 raz
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Nie maja 18, 2014 15:56 Re: Podwyzszony harnstoff(mocznik) prosze o pomoc

No wiec wet powiedzial ze watroba jest ok...

Bardzo wam dziekuje. Napewno zabiore tesciowa z Benjim do Kliniki. Usg nerek zrobic i mocz zbadac.
Wet powiedzial tez ze Kot ma Serce chore bo ma nadcisnienie bo krew tak sikla przy pobieraniu.
Kot dostal tabl na obnizenie cisnienia benefortin 2,5 mg.

Jakos mam wrazenie ze Ten wet nie jest dobry!
Obrazek

Minojami

 
Posty: 1791
Od: Nie wrz 17, 2006 20:11
Lokalizacja: Worms

Post » Nie maja 18, 2014 20:12 Re: Podwyzszony harnstoff(mocznik) prosze o pomoc

Ja, niestety, też odnoszę takie wrażenie
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Nie maja 18, 2014 20:33 Re: Podwyzszony harnstoff(mocznik) prosze o pomoc

Te zeby zostaly juz dawno Temu wyrwane. Kot byl jeszcze w schronisku. U mojej tesciowej jest prawie dwa lata o ile mnie pamiec nie myli....
Ale przynajmniej teraz wiem na Co patrzec. Rozmawialam z tesciowa i Jutro bede robic Termin w klinice u mojego internisty. On robi usg , jestem z niego Jako z internisty i Kardiologa bardzo zadowolona. Napewno napisze Co powiedzial.
Dziekuje jeszcze raz za podpowiedzi.

Aaa, witamin, Mineralow nie dostaje.
Obrazek

Minojami

 
Posty: 1791
Od: Nie wrz 17, 2006 20:11
Lokalizacja: Worms

Post » Nie maja 18, 2014 20:34 Re: Podwyzszony harnstoff(mocznik) prosze o pomoc

On bardzo duzo pije Jak tesciowa mowi....
Obrazek

Minojami

 
Posty: 1791
Od: Nie wrz 17, 2006 20:11
Lokalizacja: Worms




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości