Problem z sikaniem w kuwecie.

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto maja 06, 2014 6:35 Problem z sikaniem w kuwecie.

Witam,
Moja kotka jest już stara. Przeszła już kilka operacji, nie ma zębów, nie słyszy itd. W skrócie twarda jest :-)
A ostatnio miała usuniętą główkę kości udowej z powodu zwyrodnienia panewki biodrowej. Więc teraz kuleje, ale radzi sobie całkiem nieźle.
Jest tylko jeden problem:
Kotka wchodzi 4 łapkami do kuwety ale na tyle blisko wejścia, że kuper wystaje jeszcze przed kuwetę.
I gdy zaczyna sikać to mocz ląduje przed kuwetą. Tak jest w około 50% przypadków.
W pozostałych 50% mocz ląduje cały w kuwecie bo wystarczy, że kotka wejdzie dosłownie 5cm głębiej w kuwetę aby kuper był w środku.
Z kupą nie ma takiego problemu.
Zmieniałem kuwety na większe, na modele z niższym progiem wejściowym. Bez zmian.
Może ktoś ma jeszcze jakieś inne pomysły, jak "zmusić" kota aby wszedł dalej do kuwety.

timex

 
Posty: 7
Od: Pon lip 16, 2007 18:22

Post » Wto maja 06, 2014 12:05 Re: Problem z sikaniem w kuwecie.

Kuweta jest kryta czy otwarta? Mam kotkę, która sika zaraz w wejściu do krytej, ale jej się jeszcze kuper mieści. Jakby sie bała całkiem wejść
A moze to też kwestia zwirku, nie lubi jak jej za pazurki wchodzi?. Albo, jeśli żwirek gruby, uwiera w opuszki?
To starsza pani, trudno ja wychowywać. Moze spróbować połozyć jakiś podkład przed kuwetą?
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Wto maja 06, 2014 12:52 Re: Problem z sikaniem w kuwecie.

Piszesz ,że jest już starsza,po przejściach,łapka może jej dokuczać , po prostu nie trafia.Może w danym momencie jest juz w kuwecie urobek i nie chce się ubrudzić.
Podłóż,podkład,gazety.Ja miałam uszkodzonego nie mógł wejść do kuwety/na początku ciągną nogę,później było coraz gorzej/wołał wysadzałam go do ku lub później na gazetę.jak nie było mnie to było gdzie zrobił.na koniec pampersy.

anka1515

 
Posty: 4083
Od: Nie gru 25, 2011 16:05




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 23 gości