Bardzo prosze o pomoc

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro kwi 02, 2014 17:26 Bardzo prosze o pomoc

Witam serdecznie.

Na początku mojej wiadomości chciałam prosić o wyrozumiałość i nie odsyłanie mnie do innych wątków, chciałabym przedstawić indywidualnie sytuację kota mojej cioci i wujka

Kot ma 18 lat, nie jest kastratem. Od czasu około 3 tygodni bardzo dużo pił i nie miał apetytu, dlatego poszliśmy z nim do weterynarza. Zrobiono mu podstawowe badania i okazało się, że ma wysoki poziom kreatyniny 3,7. Pani weterynarz zaproponowała podawanie przez 7 dni z rzędu kroplówki podskórnie ( nie powinna być dożylnie? ) Kroplówka to zwykły ringer + witaminy w zastrzyku. Po okresie 7 dni miała być możliwa poprawa, jeśli nie będzie poprawy to koniec z kroplówkami i męczeniem staruszka. Po 7 dniach badania krwi wykazały że kreatynina wzrosła do 4. Pani doktor zaproponowała aby do końca życia kota CODZIENNIE przyjeżdzać z nim na te same kroplówki (dodała, że to nawet może być ponad rok). Kot ma w domu wszystko czego potrzebuje karmę specjalną kupioną właśnie u doktor oraz proszek z witaminami ( jak jest potrzeba dopytam o nazwę)

W związku z tą sytuacją mam pytanie co robić? Pytanie czy jest sens męczyć kota codziennymi wyprawami samochodem do weterynarza, czy można w inny sposób mu pomóc? Czy leczenie jest prawidłowe ?

Miśku

 
Posty: 2
Od: Śro kwi 02, 2014 17:14

Post » Śro kwi 02, 2014 20:10 Re: Bardzo prosze o pomoc

A jak wyglądają wyniki pozostałych badań?
Morfologia, reszta biochemii, badanie moczu, usg?
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Pt kwi 04, 2014 10:08 Re: Bardzo prosze o pomoc

Dziękuję za odpowiedzi...

Prosze o zamknięcie wątku (usunięcie)

Miśku

 
Posty: 2
Od: Śro kwi 02, 2014 17:14

Post » Pt kwi 04, 2014 12:37 Re: Bardzo prosze o pomoc

Hmmm... a co z kotem?
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Wto kwi 08, 2014 14:58 Re: Bardzo prosze o pomoc

Miśku, samo podawanie kroplówki podskórne to działanie prawidłowe. Tylko że podstawą powinna być porządna diagnostyka. Na pewno też istotne jest, jakie dostaje poza tym leki.
Po tym co napisałeś trudno stwierdzić - czy była prowadzona diagnostyka, czy też podane leczenie zostało wprowadzone "na oko" (nie wierzę, że zrobiona została wyłącznie kreatynina) i ogólnie czy leczenie jest prawidłowe, czy nie.
Jeśli chcesz pomocy odpowiedz, jakie badania były zrobione, jakie były dokładne wyniki, jakie zostały podane leki. A najlepiej na wszystkie pytania pixie65.
Co do podawania kroplówki - najlepiej nauczyć się robić kroplówki samodzielnie i robić w domu. To nie jest duży problem, a pozwala ograniczyć stres i zaoszczędzić pieniądze.
"Bo kot, Panie doktorze, nie człowiek.
On potrzebuje miłości"
Katarzyna Grochola
---
Shila *26.04.2002 +20.04.2015 :cry:

mgrpl

 
Posty: 274
Od: Pt paź 20, 2006 12:07
Lokalizacja: Skierniewice




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości