Ile moczu potrzeba do badania?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro kwi 02, 2014 7:39 Ile moczu potrzeba do badania?

Hej, moja kotka siknęła poza kuwetę i muszę jej zrobić badanie moczu. Od rana się czaję. Już kiedyś łapałam, ale wtedy udało mi się upolować dość sporo. Teraz mam tylko 10ml, za to czyściutkie, świeże prosto do kubeczka zrobione. Ale się zastanawiam, czy to czasem nie za mało? Łapać dalej, czy jechać do weta z tym co mam? Badanie ma być na kryształy, nie na bakterie.

Agni_eszka

 
Posty: 5
Od: Czw mar 06, 2014 10:38

Post » Śro kwi 02, 2014 10:31 Re: Ile moczu potrzeba do badania?

Jechać jak najszybciej.
Mocz musi zostać zbadany w ciągu max dwóch godzin od pobrania.
Zachęcałabym Cię do zrobienia porządnego badania moczu - z oznaczeniem ilościowym białka i kreatyniny, skoro już udało Ci się pobrać próbkę. Dobrze byłoby gdyby ciężar właściwy został zmierzony refraktometrem.
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Śro kwi 02, 2014 12:57 Re: Ile moczu potrzeba do badania?

Dzięki, mocz już zawiozłam. Zadzwoniłam w końcu do przychodni się dopytać czy starczy tych sików ;) Jeszcze się załapałam na poranną zbiórkę materiału. Także jakby ktoś miał kiedyś problem, to 10 ml spokojnie wystarczy. Szczerze mówiąc nie wiem, jakie oznaczenia dokładnie będą robione, wiem tylko że nie bakterie, bo mi wetka mówiła, że nie musi być super jałowo. Mam nadzieję, że to co wymieniłaś będzie zbadane. Jakby co, to będę jeszcze łapać, nie było tak źle :mrgreen:

Agni_eszka

 
Posty: 5
Od: Czw mar 06, 2014 10:38




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 123 gości