Moj kot nie je od 5 dni

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Nie mar 30, 2014 23:11 Moj kot nie je od 5 dni

Witam

Mój kot parę dni temu zaczął sikać krwią i wymiotować, udałam się do weta okazało się że kot jest zatkany tam zrobiono mu cewnikowanie podano antybiotyki i zastrzyki przeciwbólowe, wróciłam do domu a kot zaczął sikać pod siebie niby kolor moczu wyglądał na taki jak u zdrowego kota ale byłam załamana faktem iż kot nie korzysta z kuwety słania się na nogach i ciągle śpi nic nie je tylko pije duże ilości wody, po dwóch dniach kolejna wizyta u weta mówi że sikanie w ten sposób to efekt cewnikowania i silnych leków. Powiedziałam mu o braku apetytu wet podał znów zastrzyki po tym jak dowiedział się że kot nadal nic nie je, myślałam że to coś pomoże... niestety kot jak na jedzenie nie chciał patrzeć tak nie patrzy, przeczytałam wszystkie fora jak mogę zachęcić go do jedzenia niestety nic nie skutkuje zdecydowałam się na karmienie strzykawką (royal canin recovery) ale wiem że jest to dodatkowy stres dla kota. Mieszkam w małym mieście i wetów u nas jak na lekarstwo do najbliższego dużego miasta 100 km więc zmiana weta odpada.
Moje pytanie brzmi. Czy karmienie strzykawką to dobry pomysł? Czy jest jeszcze jakiś sposób na pobudzenie apetytu kota? Czego powinnam żądać od mojego weta ?

Auril

 
Posty: 1
Od: Nie mar 30, 2014 22:52

Post » Pon mar 31, 2014 1:01 Re: Moj kot nie je od 5 dni

Karm strzykawką. Niekoniecznie convem, jeśli kot się zatyka, to powinien mieć karmę struwitową, najlepiej puszki Hillsa s/d. Przecierasz przez sitko z wodą i wciągasz do strzykawki. Kot musi jeść, bo mu wątroba siądzie.
Karmić trzeba kilka razy dziennie. Jest nadzieja, że kot się rozje i sam potem zacznie.

Wet powinien kotu zbadać krew (morfologia, profil nerkowy i wątrobowy) oraz mocz, żeby określić rodzaj kamieni w pęcherzu.
Wet ci ma wytłumaczyć, co robi i co kotu podaje. Samo cewnikowanie to pomoc doraźna. Czy jest stan zapalny pęcherza? Czy kot dostaje leki rozkurczowe (no-spę np.?). Czy określono rodzaj kamieni oraz dietę i suplementy zakwaszające mocz?
Poczytaj
http://www.zwierzakowo.pl/artykul/choro ... -cz-2.html
viewtopic.php?f=1&t=89951
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon mar 31, 2014 2:06 Re: Moj kot nie je od 5 dni

Poproś szybko o te badania ,usg.
Spisz leki jakie dostaje,badania jak będą i wstaw na forum.
Jeżeli możesz to napisz skąd jesteś może ktoś z okolicy Ci podpowie gdzie jest jakiś sensowny wet.
Czy wet zaglądał do pyszczka?Niema zmian,nadżerek,brzydkiego zapachu?Może kot mieć wysoki mocznik i przez to nie chce jeść.

anka1515

 
Posty: 4066
Od: Nie gru 25, 2011 16:05




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości