Młodzieniec z SUK i maluszek

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw mar 27, 2014 22:21 Młodzieniec z SUK i maluszek

Drodzy forumowicze,

mam niespełna rocznego kota z SUK, karmionego obecnie RC Urinary S/D High Dillution. Suche dostaje dwa razy dziennie, rano i wieczorem, a o 18, gdy jemy obiad, dostaje na smaka trochę mięsa (dzięki czemu nie zagląda nam w talerze ;) ). Ale już niedługo w naszym domu pojawi się mały, trzymiesięczny kociak... Wiadomo, że póki będę z nim siedzieć, będę go karmić tak często, jak będzie miał ochotę, ale zastanawiam się, co potem, jak już urlop "macierzyński" się skończy i wrócę do pracy... Jedzenie dwa razy dziennie z tak długim odstępem (8 godzin) raczej odpada. Wysypanie mu suchego byłoby pewnym rozwiązaniem, ale boję się, że duży mu będzie wyżerał (co nie będzie dla niego dobre pod względem zdrowotnym, bo wystarczyło, że przez parę dni dawałam mu TOTW i znowu zaczął sikać na miękkie...).

Czy jest jakaś karma, którą obaj - i SUKowiec i taki dzieciak mogą jeść bez przeszkód? Czy może od przyjścia malucha do domu powinnam mu postawić jedzenie w innym miejscu i dzięki temu może będą rozróżniać, co jest czyje? Czy karmienie małego dwa razy dziennie wystarczy?

yuk

 
Posty: 9
Od: Czw lut 13, 2014 9:12

Post » Czw mar 27, 2014 23:43 Re: Młodzieniec z SUK i maluszek

yuk pisze:Drodzy forumowicze,

mam niespełna rocznego kota z SUK, karmionego obecnie RC Urinary S/D High Dillution. Suche dostaje dwa razy dziennie, rano i wieczorem, a o 18, gdy jemy obiad, dostaje na smaka trochę mięsa (dzięki czemu nie zagląda nam w talerze ;) ). Ale już niedługo w naszym domu pojawi się mały, trzymiesięczny kociak... Wiadomo, że póki będę z nim siedzieć, będę go karmić tak często, jak będzie miał ochotę, ale zastanawiam się, co potem, jak już urlop "macierzyński" się skończy i wrócę do pracy... Jedzenie dwa razy dziennie z tak długim odstępem (8 godzin) raczej odpada. Wysypanie mu suchego byłoby pewnym rozwiązaniem, ale boję się, że duży mu będzie wyżerał (co nie będzie dla niego dobre pod względem zdrowotnym, bo wystarczyło, że przez parę dni dawałam mu TOTW i znowu zaczął sikać na miękkie...).

Czy jest jakaś karma, którą obaj - i SUKowiec i taki dzieciak mogą jeść bez przeszkód? Czy może od przyjścia malucha do domu powinnam mu postawić jedzenie w innym miejscu i dzięki temu może będą rozróżniać, co jest czyje? Czy karmienie małego dwa razy dziennie wystarczy?



Młody kociak nie powinien mieć dostępu do karmy Urinary, bo mu zaszkodzi.
Właściwie kociak powinien jadać częściej niż 2 razy dziennie, ale nie widzę możliwości, żebyś zapewniła małemu jedzenie tak, żeby duży tego nie ruszył, i odwrotnie. Jeśli będziesz stawiać w różnych miejscach kocie miseczki, koty natychmiast zorientują się, gdzie stoją czyje miseczki - i będą jadły z miseczek tego drugiego :mrgreen:
To już mniejsza szkoda będzie, gdy albo zrezygnujesz z zostawiania suchej karmy, albo będziesz zostawiała tylko zwyczajną, a Urinary pod kontrolą będziesz dawała po powrocie.

Na pocieszenie
Kot z SUK przede wszystkim powinien dużo pić, to najlepsze działanie zapobiegające SUK. Suche karmy są dla takich kotów niewskazane. Dobroczynny wpływ karm typu Urinary polega na dodatku soli kuchennej (która pobudza pragnienie i kot więcej pije) oraz metioniny, która zakwasza mocz, przy czym zawartość metioniny jest nieduża. Karmę taką można zastąpić zwykłą karmą z dodatkiem pasty UroPet
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Pt mar 28, 2014 18:37 Re: Młodzieniec z SUK i maluszek

Wielkie dzięki za odpowiedź.

taizu pisze:Na pocieszenie
Kot z SUK przede wszystkim powinien dużo pić, to najlepsze działanie zapobiegające SUK. Suche karmy są dla takich kotów niewskazane. Dobroczynny wpływ karm typu Urinary polega na dodatku soli kuchennej (która pobudza pragnienie i kot więcej pije) oraz metioniny, która zakwasza mocz, przy czym zawartość metioniny jest nieduża. Karmę taką można zastąpić zwykłą karmą z dodatkiem pasty UroPet

No właśnie ja od początku nie byłam przekonana do RC, ale lekarz zalecił jedno opakowanie 1,5 kg żeby go "odetkać", a potem, po badaniach krwi "zobaczymy". Na początku dodawałam mu do suchej karmy wody, ale za którymś razie malowniczo zwymiotował :roll: Starałam się jakoś rozwiązać problem picia wody, ale po dwóch tygodniach znudziła mu się zabawa z kranem. Więc może się spróbuję szarpnąć na fontannę :)

yuk

 
Posty: 9
Od: Czw lut 13, 2014 9:12

Post » Pt mar 28, 2014 20:03 Re: Młodzieniec z SUK i maluszek

Tu masz wątek ze sztuczkami z dopajaniem viewtopic.php?f=36&t=137650
Namaczane suche chrupki są raczej nielubiane przez koty. Zamiast suchego Urinary, możesz dodać pasty UroPet do normalnej karmy, albo kotu do pysia, choć to raczej na siłę, bo niezbyt smaczne chyba
Wtedy jedzenie mogłoby być jedno dla obu
Aha, a jakie ph moczu ma kot? Na pewno potrzebuje zakwaszania?
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości