Problem z zapaleniem pęcherza.

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Śro mar 12, 2014 18:49 Problem z zapaleniem pęcherza.

Witam

Piszę do Państwa z pytaniem ponieważ zaczynam się martwić.W sob zorientowałam się,że coś jest nie tak z moim kotem. Ciągle chodził do kuwety,sikał kropelkami..dopiero w ndz się zorientowałam że coś jest na rzeczy ponieważ sprzątam kuwetę z mama i okazało się ze żadna nie sprzątała moczu,ale teraz do rzeczy..Wczoraj byłam u lekarza Felix dostał antybiotyki,karmę z RC Urinary..na wieczór sikał..rano też wzięłam mocz do badania..dostał znowu antybiotyk i martwią mnie wymioty ;( od rana zwymiotował 3 razy :( Szukałam w internecie jakiś informacji ale ciągle czytam o nie wydolności nerek..Do Weta idę jutro rano znowu. Ma ktoś może jakieś pomysły ?

Pozdrawiam

katka_93

 
Posty: 21
Od: Sob sty 29, 2011 20:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro mar 12, 2014 19:05 Re: Problem z zapaleniem pęcherza.

Tak, badanie krwi i moczu.

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Śro mar 12, 2014 19:17 Re: Problem z zapaleniem pęcherza.

Badania moczu mam to podstawa przy takich dolegliwościach ;). Martwią mnie wymioty..

katka_93

 
Posty: 21
Od: Sob sty 29, 2011 20:50
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Śro mar 12, 2014 19:20 Re: Problem z zapaleniem pęcherza.

Dlatego piszę o badaniach krwi - morfologia, profil nerkowy i wątrobowy, rozmaz, najlepiej ręczny.

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Śro mar 12, 2014 21:26 Re: Problem z zapaleniem pęcherza.

Badania krwi są potrzebne, żeby sprawdzić, czy choroba nie obejmuje tez nerek, co nierzadko się zdarza. Jeśli tak, to byłaby to raczej niewydolność ostra, często wyleczalna. Potrzebna jest pilna wizyta i badania.
Jak sądzę, kot dostał antybiotyk "na oko", bez robienia antybiogramu? Warto zbadać mocz na posiew, bo wiele bakterii powodujących infekcje pęcherza, jest pouodparnianych na antybiotyki. Samo leczenie antybiotykiem infekcji dróg moczowych powinno trwać dłużej niż inne infekcje , na ogół 6 tygodni.
Jakie były wyniki badania moczu?
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Śro mar 19, 2014 21:08 Re: Problem z zapaleniem pęcherza.

Katka, napisz co z kotem.
Mój Pako też tak posikuje po kropelce, na szczęście bez krwi. W poniedziałek byłam u weta. Na miejscu kot dostał dwa zastrzyki, a do domu jakąś zawiesinę w strzykawce na trzy dni i Enrotron Flavour na siedem dni. Jakby nie było poprawy to mam przyjść na badanie moczu i usg. Do dzisiejszego wieczora było jakby lepiej, ale w ciągu dnia Pako dwa razy zwymiotował (może po tej tabletce) i ogólnie jakby stracił apetyt. Sikał wczoraj troszkę więcej, a teraz znów po kropelce. Chyba jutro jednak pójdę na badania :(

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Wto mar 25, 2014 23:08 Re: Problem z zapaleniem pęcherza.

Katka, chyba Twój post zniknął po tej awarii serwera albo mi się zdaje, że coś tu pisałaś.

U nas na szczęście wszystko wróciło do normy. Ale co się namordowałam z podawaniem tabletek to moje :mrgreen:

Koki-99

Avatar użytkownika
 
Posty: 10233
Od: Pt mar 23, 2007 13:48
Lokalizacja: Gliwice

Post » Czw mar 27, 2014 12:11 Re: Problem z zapaleniem pęcherza.

Tak.Pisałam wyniki moczu + dodatkowe informacje dla Ciebie :P U nas też wszystko w porządku już :)

Pozdrawiam!

katka_93

 
Posty: 21
Od: Sob sty 29, 2011 20:50
Lokalizacja: Sosnowiec




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości