Cukrzyca u kota a AGRESJA

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Sob mar 01, 2014 0:30 Cukrzyca u kota a AGRESJA

Witam wszystkich posiadaczy słodkich kotów!

Mam straszny dylemat. Mój kot od 5 lat ma zdiagnozowaną cukrzycę. Jest to samiec rasy maine coon. Najgorsze były dla mnie 2 pierwsze lata, ale potem to już "bułka z masłem". Mierzę cukier glukometrem (teraz już rzadko, bo opanowałam tę chorobę), daję 2 razy dziennie zastrzyki z Lantusa.
Kot jest w świetnej formie, ale... Od roku Alex zaczął się na mnie rzucać. Dzieje się to najczęściej jak tylko położę się spać. Przychodzi do mnie, kładzie się, mruczy; ja go miziam, a kiedy jestem w półśnie nagle czuję ból np. na ręce, bo kot mnie boleśnie ugryzł; ostatnio skoczył mi do twarzy (miałam ranę pod okiem), Zdarza się to i rano i w nocy. A nie daj Boże jak mam nogę na kołdrze - niedawno mnie ugryzł do krwi.

Alex ma 10 lat, jestem z nim bardzo związana uczuciowo, ale na tę chwilę straciłam do niego zaufanie; moje uczucia są mieszane. Boję się, że kiedyś może zrobić mi krzywdę. Kocham go, ale jednocześnie się go boję. Nie wiem w którym momencie zaatakuje. Nawet ja siedzę przed kompem, zdarza się, że skacze i gryzie mnie boleśnie w ramię.
MASAKRA!!!

Co mam zrobić??? Nie stać mnie na behawiorystę, a jak rozmawiałam z wetem, powiedział, że cukrzyca może "rzucać się" też na mózg.

Co o tym myślicie? Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie???
Obrazek
Mój ukochany Alex:)

Alexis2

 
Posty: 277
Od: Śro lut 16, 2005 13:02
Lokalizacja: z serca Wawy

Post » Sob mar 01, 2014 20:17 Re: Cukrzyca u kota a AGRESJA

Koty cukrzycowe przeniosły się tu:
http://www.kotycukrzycowe.pl/kotycukrzycowe . Wymagana jest tam rejestracja

Problemy behawioralne można próbować zniwelować obróżką feromonową albo rozpylaczem Feliwaya do kontaktu. Ewentualnie kroplami Bacha.
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości