Dieta urologiczna - czyli jaka?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Nie gru 22, 2013 20:55 Re: Dieta urologiczna - czyli jaka?

taizu pisze:U mnie wypisanie recepty kosztuje 10 zł, a antybiotyk - tu różnice w cenie są ogromne, od kilkunastu do kilkudziesięciu zł..

Hm, nie wiem, czy zauważyłaś, radziłam najpierw zrobić badania moczu na posiew, do tego kot jest raczej niezbędny, albo jego mocz...

Tak czy owak, skontaktuj się z wetem. Dobry wet jest w stanie pobrać mocz bezpośrednio strzykawką z pęcherza, przez brzuszek. To nie boli, można zrobić bez znieczulenia. Tylko nie każdy wet to umie. No i powinno się zrobić usg pęcherza i nerek, żeby zobaczyć co tam w środku jest, i gdzie.

Tak czy owak pogadaj z wetem. I jak masz krucho z kasą to nie daj się wkręcić w ta karmę Urinary ,to drożyzna, lepiej pieniądze poświęcić na badanie, as posłużyć się UroPetem do zwykłej karmy

Co do karmy, próbowałaś Gourmeta Perle? Koty lubiące Shebę w sosie raczej ją akceptują :mrgreen:


Zauważyłam to odnośnie badania moczu na posiew, jednak kota nie jestem w stanie jutro do weterynarza zabrać, bo fizycznie nie mam jak i kiedy. Ktoś inny poradził, żeby pójść z wynikami do innego weta, a to jestem w stanie zrobić, więc skupiłam się na tym... to już w końcu nie wiem, czy iść z tymi wynikami gdzieś, czy nie iść i poczekać do piątku, żeby kota na posiew zawieźć?

Nie lubi Gourmeta, próbowałam ;) Sheby też nie lubi każdej, tylko jedną jedyną, o taką - http://www.keko.pl/images/detailed/6/sh ... _indyk.jpg
Obrazek

Avi

 
Posty: 65
Od: Śro gru 29, 2010 17:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie gru 22, 2013 21:57 Re: Dieta urologiczna - czyli jaka?

Chyba idź z wynikiem do weta i zapytaj
Do piątku kawałek czasu, a i nie każdy wet pobierze mocz z pęcherza :(
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości