Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Pon sty 16, 2017 18:24 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Za to bez kroplówek kot może się odwodnić, wyniki mogą się pogorszyć i wtedy już będzie za późno.
Może dzięki kroplówkom stan się po prostu ustabilizował.

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon sty 16, 2017 18:36 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Jeśli przerwiesz kroplówki, to na pewno będziesz musiała zgłosić się do weta... I nie wiadomo, czy wówczas uda się kota ustabilizować.
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Wto sty 17, 2017 8:27 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Nie będę w takim razie przerywała kroplówki. Najwyżej zmniejszę częstotliwość. Ale mam inny problem. Błagam o pomoc. Zdzisław znowu przestał jeść. Tylko śpi. Dwa dni temu jadł, biegał. A po wczorajszym pobieraniu krwi to znowu wygląda jakby miał umierać. Czy to możliwe, żeby tak reagował na stres? Poprzednio było tak samo.

agis1

Avatar użytkownika
 
Posty: 56
Od: Pt kwi 08, 2016 16:48

Post » Wto sty 17, 2017 8:30 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Z apetytem tak jest u nerkowców czasami. Dajesz jakieś leki na to?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto sty 17, 2017 8:35 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Próbuje. Ale on ich nie chce brać. Kot który robi wszystko, żeby go nie leczyć. Pluje, drapie, gryzie. Już mu podaje karmę inną niż dla nerkowca. Dodaje ipactine.

agis1

Avatar użytkownika
 
Posty: 56
Od: Pt kwi 08, 2016 16:48

Post » Wto sty 17, 2017 8:45 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Hmm, trudna sprawa, jeśli kot nie współpracuje. A jaką karmę mu dajesz?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto sty 17, 2017 8:57 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Ostatnio jadł Royal Canin dla niejadków, czasem uda mi się go namówić na Finefood. Lubi też galaretkę z Feline Bozita i karmę suchą dla nerkowca z Hillsa.

agis1

Avatar użytkownika
 
Posty: 56
Od: Pt kwi 08, 2016 16:48

Post » Wto sty 17, 2017 9:25 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

A próbowałaś dawać Ferringę albo Granata Pet? One dość intensywnie pachną, może się skusi.
Ja dodaję też do połowy porcji trochę sproszkowanego tłuszczu wołowego. Poprawia smak i wpływa na przyrost masy.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto sty 17, 2017 12:14 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Próbowałam tych karm, ale mu nie pasują. może inne smaki byłyby ok. Ale gdzie kupić pojedyncze saszetki na spróbowanie? U mnie pół kuchni jest już zawalonych karmami, na które nawet spojrzeć Zdzisiek nie chce.

agis1

Avatar użytkownika
 
Posty: 56
Od: Pt kwi 08, 2016 16:48

Post » Wto sty 17, 2017 13:04 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Ja kupuję puszki. Czasami daję też Dolinę Noteci (kupuję w stacjonarnym zoologu). Saszetki widziałam też w Auchan.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Śro sty 18, 2017 22:45 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Mam takie pytanie - po badaniu moczu naszego kociaka wyszło, że flora bakteryjna jest obfita (czekamy jeszcze na wyniki posiewu, także nie wiemy jakie konkretnie bakterie są), i na podstawie tego wet zaaplikował antybiotyk. Czy słyszeliście, żeby takie bakterie były groźne dla ludzi?
Ostatnio edytowano Śro sty 18, 2017 23:41 przez macaron, łącznie edytowano 1 raz

macaron

 
Posty: 4
Od: Śro sty 18, 2017 22:42

Post » Śro sty 18, 2017 23:28 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Zdzisio trochę zaczął jeść, ale nadal prawie wyłącznie śpi. Szuka ciepłych miejsc. Śpi zazwyczaj na pralce przy grzejniku, a dziś nawet położył się na pudełku z pizza. Zauważyłam też,że zdarza mu się trochę "zataczać" przy chodzeniu. Nie łapie równowagi. Chyba już powinnam się przygotować na jego odejście. Ale nie umiem. Mówią mi znajomi, że powinnam go uśpić, ale nie potrafiłabym tego zrobić. To egoizm?

agis1

Avatar użytkownika
 
Posty: 56
Od: Pt kwi 08, 2016 16:48

Post » Czw sty 19, 2017 9:03 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

macaron pisze:Mam takie pytanie - po badaniu moczu naszego kociaka wyszło, że flora bakteryjna jest obfita (czekamy jeszcze na wyniki posiewu, także nie wiemy jakie konkretnie bakterie są), i na podstawie tego wet zaaplikował antybiotyk. Czy słyszeliście, żeby takie bakterie były groźne dla ludzi?

Nie ma raczej możliwości zarażenia się moczem kota.
Poza tym infekcja to nie jest sprawa kontaktu z bakterią. Nie zdajemy sobie sprawy, ale te najczęściej powodujące infekcję czy to u kotów, czy u ludzi żyją sobie w nas i na nas, infekcja występuje, gdy jakiś rodzaj z jakiegoś powodu zaczyna się rozmnażać bardziej intensywnie, albo trafia do miejsc, w których występować nie powinien.
Na przykład jedną z powszechniejszych i trudniejszych do wyleczenia infekcji pęcherza jest zakażenie bakterią kałową E.coli, zamieszkującą jelito grube praktycznie wszystkich ludzi czy kotów, a także występującą powszechnie tam, gdzie przedmiotów dotykają nieumyte ręce.
Przeciętny człowiek ma w sobie i na sobie... 2,5 kg bakterii!.
Sprzątać regularnie kuwetę, myć po tym ręce, nie całować kota w podogonie (a najlepiej w ogóle nie całować :mrgreen: ) i nic człowiekowi nie będzie
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Czw sty 19, 2017 10:11 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

agis1,zapytaj weta czy mają w lecznicy w sprzedaży probiotyk o nazwie Forti-flora Feline. Jest w formie proszku, który miesza się z karmą. Bardzo poprawia jej smakowitość i pozytywnie wpływa na przewód pokarmowy. Moja kotka szaleje za Forti-florą i nawet gdy miała kryzysy, nie chciała jeść, to posypanie jedzenia tym preparatem powodowało znaczną poprawę apetytu.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Czw sty 19, 2017 10:18 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Jestem umówiona z weterynarzem na 17. Wcześniej nie jestem w stanie, bo jestem na wycieczce z uczniami. O niczym nie jestem w stanie myśleć. Nie wiem, czy mój Kiciuś dotrwa do tej pory. Wczoraj jadł. Dziś już tylko śpi. Nie chce się wcale ruszać. Umiera????

agis1

Avatar użytkownika
 
Posty: 56
Od: Pt kwi 08, 2016 16:48

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Na Kocią Łapę i 112 gości