Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Sob lis 14, 2015 20:24 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

MaAniu, dziękujemy bardzo. Sercem, jesteśmy z Tobą.
----------------
Czarnuszek walczy nadal. nawet ma apetyt ostatnio, nie wymiotował całymi tygodniami. W chrupku czy kąsku chowam 1/8 Mirtagenu na apetyt. Dawno nie robiliśmy badań. Pogodnej niedzieli.

Czarnuszek6

 
Posty: 330
Od: Pon lip 28, 2014 8:06
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lis 18, 2015 22:11 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Zupełnie nie mogę się pozbierać.
Mam nieustające poczucie winy, że mogłam zrobić więcej, lepiej, że coś zaniedbałam; długo to jeszcze potrwa.

***
Mam do oddania czeski Biopron 9 Premium.
Ten: http://www.docsimon.pl/towar/biopron-9- ... apsulek-60

Edit: już oddany.

maAnia

Avatar użytkownika
 
Posty: 129
Od: Pt sie 01, 2014 2:30
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lis 19, 2015 22:58 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

maAniu współczuję bardzo straty kocurka .
Zrobiłaś co mogłaś, dzielnie wałczyliście z chorobą.
Przytulam. Trzymaj się :(
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Nie lis 22, 2015 23:40 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Serdecznie dziękuję Wam za słowa wsparcia.
To dla mnie bardzo ważne.

maAnia

Avatar użytkownika
 
Posty: 129
Od: Pt sie 01, 2014 2:30
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lis 25, 2015 12:27 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Bardzo mi przykro :( Trzymaj się! <3
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Śro lis 25, 2015 12:28 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Jak często robicie kroplówki swoim kotom?
Czy jest jakaś optymalna częstotliwość?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Śro lis 25, 2015 12:34 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Erin pisze:Jak często robicie kroplówki swoim kotom?
Czy jest jakaś optymalna częstotliwość?


A czy to nie zalezy od parametrów kota?

Maciek początkowo dostawał co drugi dzień, teraz dostaje codziennie.

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lis 25, 2015 14:01 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Częstotliwość zależy od wyników, jak pisze Yagutka.
Moja Niki dostaje codziennie, już od ok. roku, wcześniej co drugi dzień. Ostatnio (pierwszy kryzys) przez 2,5 tyg. dożylnie, teraz znów podskórnie.
Obrazek
Wszystkie argumenty na podparcie ludzkiej wyższości nie są w stanie zaprzeczyć jednej niezaprzeczalnej prawdzie: w cierpieniu zwierzęta są nam równe. Peter Albert David Singer

szybenka

 
Posty: 4278
Od: Nie gru 13, 2009 22:16
Lokalizacja: Siedlce

Post » Śro lis 25, 2015 14:49 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Szybenka, a jak u Niki poziom kreatyniny i mocznika?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Śro lis 25, 2015 15:01 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Spadły, mocznik z 263,4 mg/dl na 133,05, kreatynina z 5,9 na 4,9 (po drodze był wynik 4,3).
Obrazek
Wszystkie argumenty na podparcie ludzkiej wyższości nie są w stanie zaprzeczyć jednej niezaprzeczalnej prawdzie: w cierpieniu zwierzęta są nam równe. Peter Albert David Singer

szybenka

 
Posty: 4278
Od: Nie gru 13, 2009 22:16
Lokalizacja: Siedlce

Post » Śro lis 25, 2015 17:13 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

u nas kryzys po przeziębieniu, mocznik skoczył ze 160 na 360, krea z 3,6 na 10, kroplówki do tej pory co 2-3 dni teraz codziennie, jest już lepiej na kontrolę jedziemy pod koniec przyszłego tygodnia.

Chica_boni

 
Posty: 352
Od: Czw lip 17, 2008 18:39

Post » Śro lis 25, 2015 17:27 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Zdrówka życzę kociastym :ok:
U nas crea teraz 2,7, mocznik 89,4.
Dajecie Azodyl lub Biopron?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Śro lis 25, 2015 18:43 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Chica_boni trzymam :ok: :ok:

Ja daję Azodyl, ale mam wrażenie, że jakoś specjalnie on nie działa. Kroplówki podziałały... Nigdy jednak nie sprawdzę, jak by było, gdybym nie podawała Azodylu :roll:
Obrazek
Wszystkie argumenty na podparcie ludzkiej wyższości nie są w stanie zaprzeczyć jednej niezaprzeczalnej prawdzie: w cierpieniu zwierzęta są nam równe. Peter Albert David Singer

szybenka

 
Posty: 4278
Od: Nie gru 13, 2009 22:16
Lokalizacja: Siedlce

Post » Śro lis 25, 2015 20:07 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Mam pewne przemyślenia dotyczące Azodylu,aczkolwiek na badania na żywym organizmie się nie zdecyduję :roll: Wydaje mi się,że wpływ na skuteczność preparatu ma stan kocich jelit. Jeżeli zwierzę ma problemy z jelitami,cierpi na jakieś zapalenia, miewa biegunki,to prawdopodobnie pożądanym bakteriom ciężko jest spełnić swoją rolę i stworzyć jakąś potężną mocznikożerną kolonię. Jeżeli kot przyjmuje antybiotyki to część podawanych bakterii zawartych w Azodylu,czy Biopronie w trakcie takiej terapii po prostu zginie. Nie grozi to pewnie wszystkim bakteriom probiotycznym,bo koty masowo zapadałyby wówczas na jakieś grzybice itp.,ale możliwe że naszych sprzymierzeńców jest wtedy zbyt mało,by skutecznie walczyć z podwyższonym mocznikiem.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Śro lis 25, 2015 20:48 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

U Maćka Azodyl raczej działa, odstawiłam na 2 albo 3 miesiące, nie pamiętam, mocznik wzrósł, nie jakoś bardzo, ale jednak, po powrocie do Azodylu spadł do poprzednich wartości.
Maciek problemów z jelitami nie ma ;)

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 123 gości