Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto lut 09, 2016 16:07 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Szybenka, dzięki za info.

Granata Pet zamówiłam - czarniak z indykiem.
A CatzFinefood jaką ma zawartość wapnia i fosforu? Bo na stronie nie ma informacji.

Relanium podaje się przy braku apetytu?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto lut 09, 2016 16:14 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Erin pisze:A CatzFinefood jaką ma zawartość wapnia i fosforu? Bo na stronie nie ma informacji.

Wapń 0.2 %
Fosfor 0.15 % (jest na stronie )

A granata ,najmniej ma właśnie ten smak, który zaznaczyłam ...
Wapń 0.18 %
Fosfor 0.15 %

Czarniak z indykiem :
Wapń 0.24 %
Fosfor 0.2 %

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto lut 09, 2016 16:20 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Erin pisze:Relanium podaje się przy braku apetytu?


Kiedyś podawało się relanium na apetyt, ale ze względu na skutki uboczne teraz się już nie podaje.

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto lut 09, 2016 16:48 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

gatiko pisze:
Erin pisze:A CatzFinefood jaką ma zawartość wapnia i fosforu? Bo na stronie nie ma informacji.

Wapń 0.2 %
Fosfor 0.15 % (jest na stronie )

A granata ,najmniej ma właśnie ten smak, który zaznaczyłam ...
Wapń 0.18 %
Fosfor 0.15 %

Czarniak z indykiem :
Wapń 0.24 %
Fosfor 0.2 %


To mi chyba jakoś dziwnie wyświetla w telefonie.
Sprawdzę potem w kompie. Dzięki za info! :ok:
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto lut 09, 2016 16:49 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Yagutka pisze:
Erin pisze:Relanium podaje się przy braku apetytu?


Kiedyś podawało się relanium na apetyt, ale ze względu na skutki uboczne teraz się już nie podaje.

A konkretnie jakie skutki?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto lut 09, 2016 16:51 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Erin pisze:
Yagutka pisze:
Erin pisze:Relanium podaje się przy braku apetytu?


Kiedyś podawało się relanium na apetyt, ale ze względu na skutki uboczne teraz się już nie podaje.

A konkretnie jakie skutki?


Np. może powodować nagłą i ostrą niewydolność wątroby, i ogólnie może powodować niewydolność wątroby, dlatego trzeba monitorować parametry wątroby w czasie leczenia.

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto lut 09, 2016 17:50 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Aha, dzięki.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto lut 09, 2016 18:05 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

gatiko pisze:
Erin pisze:A CatzFinefood jaką ma zawartość wapnia i fosforu? Bo na stronie nie ma informacji.

Wapń 0.2 %
Fosfor 0.15 % (jest na stronie )

A granata ,najmniej ma właśnie ten smak, który zaznaczyłam ...
Wapń 0.18 %
Fosfor 0.15 %

Czarniak z indykiem :
Wapń 0.24 %
Fosfor 0.2 %
Moja damula pogardziła tymi karmami :( Fajnie, że Ty możesz je podawać.
Obrazek
Wszystkie argumenty na podparcie ludzkiej wyższości nie są w stanie zaprzeczyć jednej niezaprzeczalnej prawdzie: w cierpieniu zwierzęta są nam równe. Peter Albert David Singer

szybenka

 
Posty: 4278
Od: Nie gru 13, 2009 22:16
Lokalizacja: Siedlce

Post » Śro lut 10, 2016 12:45 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Na apetyt u nas sprawdził się najlepiej Mirtagen, po pierwszej 1/8 kiciuś rzucił się na jedzenie, nie zadawkowałam i skończyło się wymiotem tak się przejadł po głodówce. Potem dostawał jeszcze mniejsza dawkę, ociupinę, i już dawkowałam jedzenie. Mirtagen daje się co 72 godziny, bardzo wzmaga apetyt.

Czarnuszek6

 
Posty: 330
Od: Pon lip 28, 2014 8:06
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lut 10, 2016 13:23 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

O, dziękuję! Poczytam o tym leku i skonsultuję z wetem.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Śro lut 10, 2016 14:06 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Mirtagenu nie stosowałam, choć posiadałam, ale weci mówili, że ma słabsze działanie i trzeba dłużej czekać na efekty. No i nie wolno przerywać podawania. Peritol podaje się w razie potrzeby. - Powtarzam opinie usłyszane od różnych wetów.
U Czarnuszka efekt był natychmiastowy :)
Obrazek
Wszystkie argumenty na podparcie ludzkiej wyższości nie są w stanie zaprzeczyć jednej niezaprzeczalnej prawdzie: w cierpieniu zwierzęta są nam równe. Peter Albert David Singer

szybenka

 
Posty: 4278
Od: Nie gru 13, 2009 22:16
Lokalizacja: Siedlce

Post » Śro lut 10, 2016 14:07 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Moja wetka też mówiła, że mirtagen należy podawać regularnie i dłużej, a peritol można doraźnie, dlatego u nas był stosowany peritol.

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lut 10, 2016 14:11 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

U nas z początku peritol fajnie działał, ale potem wyglądało to tak, ze kot interesował się pustą miską, siadał przy niej i trącał łapką a jak nakładałam jedzenie to nie jadł. I tak wiele razy w ciągu dnia i w nocy. Teraz daję mirtagen, ale jego działanie też jakby słabło, najlepszy apetyt jest w dniu podania.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro lut 17, 2016 9:48 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

U Czarnuszka jest tak, ad. tej rany od odczynu po Enrofloksacynie- goi się, powierzchnia rany się zmniejsza ale powiększa się powierzchnia bez sierści, na karczku ma już dużą "plamę" bez sierści, jak się utrata sierści nie zatrzyma...? martwica- czyli tam już sierść nigdy nie odrośnie? ale żeby nie tracił coraz więcej (szkoda że nie mam jak zamieścić zdjęcia)

Czarnuszek6

 
Posty: 330
Od: Pon lip 28, 2014 8:06
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lut 17, 2016 10:14 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Czarnuszek6 pisze:U Czarnuszka jest tak, ad. tej rany od odczynu po Enrofloksacynie- goi się, powierzchnia rany się zmniejsza ale powiększa się powierzchnia bez sierści, na karczku ma już dużą "plamę" bez sierści, jak się utrata sierści nie zatrzyma...? martwica- czyli tam już sierść nigdy nie odrośnie? ale żeby nie tracił coraz więcej (szkoda że nie mam jak zamieścić zdjęcia)

Wysoce prawdopodbne, że nie odrośnie, niestety. Mam tak u swojej kocicy. Przy czym u niej futro przykryło ten placek.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości