Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Nie sty 24, 2016 13:09 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Ale ja mam czeski :) Wiem, że ten polski trzeba dawać w gigantycznych ilościach, dlatego kupiłam czeski.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Nie sty 24, 2016 13:50 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Ile omeralozu należy podawać, skoro podaje się go w stosunku do wagi kota (5,5 kg) i jak podzielić kapsułkę, skoro jej zadaniem jest rozpuscic sie dopiero w jeitach a nie w gardle(kot proszku nie zje zreszta).
kasia0482

kasia0482

 
Posty: 89
Od: Śro mar 01, 2006 19:33
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie sty 24, 2016 18:00 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Moja Kotka dostawała Bioprazol na Omeprazolum - kapsułkę (tam są takie małe kuleczki) wysypywałam na serwetkę i dzieliłam mniej więcej na trzy części na kota o wadze 3,5 kg. Ja podawałam w paście na odkłaczanie, bo nie umiem wrzucać kotu bezpośrednio do gardła. Można jednak kupić puste kapsułki i odpowiednią ilość wsypać do niej i kotu do pyszczka. U nas pomogło również postawienie wody i misek z jedzeniem wyżej ok. 15 cm żeby Kotak nie musiała się bardzo schylać. Zauważyłam jeszcze, że moja Kotka miała odrych wymiotny (jak by jej się ulewało) po jednej z karm jaką dawałam. Wykluczenie karmy, podanie tabletek i podniesienie misek wykluczyło u nas problem.
Ostatnio edytowano Nie sty 24, 2016 22:37 przez atena-olimpia, łącznie edytowano 1 raz

atena-olimpia

 
Posty: 97
Od: Śro sty 18, 2012 18:04

Post » Nie sty 24, 2016 18:19 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Weszłam teraz na stronę, na której kupowałam Biopron i patrzę, że jest zwykły, Premium i Forte.
Czym się różnią te dwa ostatnie?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto sty 26, 2016 10:12 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Czy ktoś wie? Bo na stronie nie ma opisu Biopronu forte.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto sty 26, 2016 11:04 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Erin pisze:Czy ktoś wie? Bo na stronie nie ma opisu Biopronu forte.

Jest tu, w tabelce http://www.valosun.com/produkty/biopron-9-10-tob.html
Premium ma więcej bakterii, niż forte (2x) i nie ma , ale Forte ma jeszcze inulinę. Zwykły ma trochę mniej mniej bakterii i nie ma ani inuliny, ani fruktooligosacharydów, które tamte zawierają
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Wto sty 26, 2016 11:18 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Dzięki! Czyli Forte jest najlepszy?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Wto sty 26, 2016 14:32 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Erin pisze:Dzięki! Czyli Forte jest najlepszy?

W sumie chyba zbliżony z Premium
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Śro sty 27, 2016 10:53 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Przyszedł wynik SDMA - 2,08 umol/l.
Norma w Laboklinie 0,75 :(
Zwiększyć częstotliwość krolówek?
I jeszcze jedno: czy ktoś z Was podaje Lotensil?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Śro sty 27, 2016 22:39 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

:!: :!: :!: :!: :!:
Erin pisze:Przyszedł wynik SDMA - 2,08 umol/l.
Norma w Laboklinie 0,75 :(
Zwiększyć częstotliwość krolówek?
I jeszcze jedno: czy ktoś z Was podaje Lotensil?
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Sob sty 30, 2016 9:45 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Witajcie, c.d. u mojego kocurka z E coli:
od razu, po 1-ym wyniku posiewu = E coli, zdecydowałam się na Enrofloksacynę w kroplówkach.
Już po 7 ej dawce (choć czytałam i wet. zalecił min 2 tyg.) myśląc jednak o nerkach i ewent. furaginie, miałam na względzie skrócenie kuracji do minimum, zwł. że na szyjce szybko zrobiła się brzydka krwista zmiana (wrzodzik, swędzący odczyn po antybiotyku, po maści Triderm wciąż "żywy").
-------------
Poszłam do innego Labu (ludzkiego), i wczoraj, po 3 dobach od pobrania (mocz dostarczony szybko, o czasie) radosne zaskoczenie:
"Próba rozcieńczeniowa moczu ujemna.
Ogólna liczba drobnoustrojów w 1 ml moczu 0
Stwierdzono obecność czynnika hamującego wzrost bakterii G - /minus/
Nie stwierdzono w stosunku do G +
Badanie mykologiczne w toku, wynik: 3 luty
----------------------------
Ale radość trwała krótko, bo wynik w badaniu ogólnym moczu teraz, po Enrofloksacynie, zmienił się na gorzej nstp.:

Gęstość poprzednia: 1,013
Gęstośś teraz, po Enro...: 1,009
---
Wałeczki - poprzednio BRAK
Wałeczki teraz: KILKA drobnoziarniste w prep.
---
Kryształy: poprzednio BRAK
Kryształy teraz: trójfosfor.am-magnez Pojedyncze w prep.
---
Przejrzystość poprzednio: lekko mętny
Przejrzystość teraz: Dość mętny
---
ERYTROCYTY: tak samo opisane: gęste, świeże zmienione wyługowane
---
Ale teraz nie ma leukocytów,
Białko : Ślad, a było więcej w moczu
------
Czyżby się E-coli "zaleczyło", czy może nie było? zastanawiam się dlatego, ze naczytałam się jak trudno i długo te bakterie zwalczyć,
a u nas jakiś cud? Teraz zaczęłam czytać od deski do deski wątki ad. dróg moczowych, martwię się że nerki się osłabiły (gęstość 1,009 !)
i jeszcze nie wiem o co chcę zapytać i poprosić.

Czarnuszek6

 
Posty: 330
Od: Pon lip 28, 2014 8:06
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob sty 30, 2016 11:50 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Wrzód/martwica po Enrofloksacynie w miejscu podawania leku jest bardzo częstym powikłaniem u kotów.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Sob sty 30, 2016 20:07 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Felisko97, dzięki. Dzisiaj w dodatku obszar zaognienia się powiększył, z utratą sierści. Oby nie zainfekował drapaniem, zrobiłam "szaliczek" + Triderm. Martwica ?- czy to znaczy że na tym obszarze (2 cm średnicy) już nigdy nie będzie miał czucia ani sierści? przy takim wyniku dużej ilości krwinek w moczu to może nawet problem już drugorzędny

Czarnuszek6

 
Posty: 330
Od: Pon lip 28, 2014 8:06
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie sty 31, 2016 0:06 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

O takich odczynach po podaniu enro rozmawiałam niedawno z moją wetką. Podobno jednym ze sposobów na zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia zapalenia jest podawanie antybiotyku w dużym rozcieńczeniu z wodą do wstrzykiwań. Jak widać na przykładzie Czarnuszka nie zawsze i ta metoda się sprawdza.
Wydaje mi się, że lepszy na ranę od Tridermu byłby Octenisept.
Zmiana powinna dać się wyleczyć, ale dobrze gdybyś pokazała to wetowi i z nim ustaliła sposób leczenia wrzodu.
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Nie sty 31, 2016 13:26 Re: Kot nerkowy dla początkujących: wydanie 2, najnowsze

Felisko97, sprawdza się, martwica powstała w tym miejscu gdzie dostał od wet. raz zastrzyk bezpośrednio, potem ja podawałam już rozcieńczone w kroplówkach. Czytam..., i tracę nadzieję. WAŁECZKI oznaczają że zakażenie poszło już do nerek, zbyt pózno zdiagnozowane E coli, obciążający już b chore zainfekowane nerki antybiotyk, krwiomocz. Dziś kiciuś bardzo zle się czuje, nie wiem co teraz mogę jeszcze zrobić, poza zapewnieniem mu spokoju...?/ Octeniseptem odkażałam, potem Triderm, maść ta zawiera element antygrzybiczny, chodzi o to by się dodatkowo nie zainfekował, drapiąc itp.

Czarnuszek6

 
Posty: 330
Od: Pon lip 28, 2014 8:06
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości