Struwity u 4-tygodniowego kotka?

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw lis 21, 2013 20:30 Struwity u 4-tygodniowego kotka?

Czy ktoś mógłby mi napisać coś o występowaniu struwitów (pH moczu zmieniło się z 6,5 na 7,5, maluch był wcześniej leczony - infekcja dróg moczowych) u malutkich kociąt? Czy to może być sprawa wciąż jeszcze ciągnącej się infekcji, czy trzeba modyfikować żywienie? Prawdę mówiąc nie sądziłam, że takie maluchy mogą mieć tego typu problemy...

Mysia

Avatar użytkownika
 
Posty: 5060
Od: Wto lip 06, 2004 20:19
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw lis 21, 2013 22:20 Re: Struwity u 4-tygodniowego kotka?

Nie wiedziałam, że takie maluchy mogą mieć kamienie 8O :?:
kicikicimiauhau
 

Post » Pt lis 22, 2013 8:26 Re: Struwity u 4-tygodniowego kotka?

Mysia pisze:Czy ktoś mógłby mi napisać coś o występowaniu struwitów (pH moczu zmieniło się z 6,5 na 7,5, maluch był wcześniej leczony - infekcja dróg moczowych) u malutkich kociąt? Czy to może być sprawa wciąż jeszcze ciągnącej się infekcji, czy trzeba modyfikować żywienie? Prawdę mówiąc nie sądziłam, że takie maluchy mogą mieć tego typu problemy...

Struwity (a także w pewnym sensie pH) nie są istotnym parametrem diagnostycznym.
Raz, że w ciągu doby w zależności od rozmaitych okoliczności (przed jedzeniem, po jedzeniu itd.) pH może się zmieniać a struwity "być albo nie być" (maluch nie jest odwodniony?) to poza tym dużo zależy od czasu, który upłynął od pobrania do zbadania (nie - dostarczenia do labu) próbki. Struwity mogą się wytrącić już w labie, jeśli próbka trochę postoi.

Skoro był leczony z powodu infekcji to należałoby mu wykonać posiew kontrolny.
A co on je?
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Pt lis 22, 2013 11:46 Re: Struwity u 4-tygodniowego kotka?

pixie65 pisze:
Mysia pisze:Czy ktoś mógłby mi napisać coś o występowaniu struwitów (pH moczu zmieniło się z 6,5 na 7,5, maluch był wcześniej leczony - infekcja dróg moczowych) u malutkich kociąt? Czy to może być sprawa wciąż jeszcze ciągnącej się infekcji, czy trzeba modyfikować żywienie? Prawdę mówiąc nie sądziłam, że takie maluchy mogą mieć tego typu problemy...

Struwity (a także w pewnym sensie pH) nie są istotnym parametrem diagnostycznym.
Raz, że w ciągu doby w zależności od rozmaitych okoliczności (przed jedzeniem, po jedzeniu itd.) pH może się zmieniać a struwity "być albo nie być" (maluch nie jest odwodniony?) to poza tym dużo zależy od czasu, który upłynął od pobrania do zbadania (nie - dostarczenia do labu) próbki. Struwity mogą się wytrącić już w labie, jeśli próbka trochę postoi.

Skoro był leczony z powodu infekcji to należałoby mu wykonać posiew kontrolny.
A co on je?


Mały jest w dt, trafił do schroniska w wieku ok. 3 tygodni. Jest na mleku zastępczym, zaczyna też jeść kurczaka i "gerberki". Opiekunka w dt poszła z nim do lekarza, ponieważ zauważyła krew w moczu - okazało się, że jest jakaś infekcja, brał leki, a przy wizycie kontrolnej i kolejnym badaniu "wyszły" sprawy, które opisałam powyżej.

Mysia

Avatar użytkownika
 
Posty: 5060
Od: Wto lip 06, 2004 20:19
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt lis 22, 2013 13:07 Re: Struwity u 4-tygodniowego kotka?

Hm. Biorąc pod uwagę, że maluch ma cztery tygodnie to przypuszczam, że leki brał przez góra tydzień.
Jaki antybiotyk dostał? Czy nadal go bierze, czy już przerwano kurację?
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 125 gości