Kamienie nerkowe.

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto lis 05, 2013 9:07 Re: Kamienie nerkowe.

Spika pisze:(...) Ale nie ma możliwości, aby te kamienie z nerek zeszły w dużym stopniu do pęcherza, a potem zostały wydalone z moczem?(wiem, że to na pewno byłoby bolesne i mało prawdopodobne, ale nie istnieje taka możliwość?)

Teoretycznie oczywiście istnieje taka możliwość...
Pod warunkiem, że kamyki są drobne i nie dojdzie do zatkania moczowodu...
Bo jeśli chodzi o kruszenie dużych kamieni to niestety chyba jeszcze nikt nie ma w Polsce (zwierzakowego) sprzętu do litotrypsji.
O walce (zakończonej powodzeniem) z mineralizacjami w nerkach możecie poczytać tutaj:
viewtopic.php?p=4849570#p4849570

Tyle, że to jedyny znany mi przypadek kiedy udało się pozbyć kamyków bez otwierania kota...

Spika pisze:Co do HCM to także poczytałem trochę wczoraj, wszystko co piszesz się zgadza.
Ale tę chorobę także się leczy, a Flaverowi już w ogóle nikt nie chce pomóc. Nawet nie, że nie potafi pomóc,ale nie chce!(chodzi mi o chorobe serduszka).
Gdyby miał On dwie zdrowe nerki i i rozpoznano u Niego HCM, oczywiście zalecono by leczenie. A że cerpi z powodu kamieni, to już nie warto go leczyć na serce??? Trudne to do zrozumienia...

HCM raczej nie da się wyleczyć. Są co prawda prowadzone badania m.in. nad wykorzystaniem komórek macierzystych, ale to jeszcze pieśń przyszłości.
Natomiast problem w Waszym przypadku polega też na tym, że u kota z jedną częściowo niewydolną nerką stosowanie niektórych leków może być ryzykowne.

Przy okazji chciałabym zaznaczyć, że ja absolutnie nie mam zamiaru zniechęcać Was do szukania pomocy dla Flavera ale w takiej sytuacji trudno jest mi napisać "walczcie, będzie dobrze"...
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Wto lis 05, 2013 15:21 Re: Kamienie nerkowe.

Dzięki pixie65.

Jasne, wiem, o co chodzi, sytuacja nie jest ciekawa dla Flaverka, ale jeszcze mamy nadzieję...

Dziękuję bardzo za info, idę czytać.

Pozdrawiam.

Spika

 
Posty: 10
Od: Czw paź 17, 2013 20:11

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Cosmos i 28 gości