Problem z nerkami kotka- wątek dla Krakowian!

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Wto paź 01, 2013 19:08 Problem z nerkami kotka- wątek dla Krakowian!

Witam wszystkich
Przeglądam ten wątek oczywiście nieprzypadkowo- dziś dowiedziałam się, że mój kociok ma coś nie tak z nerkami. Ale od początku.

Dachowce w domu miałam od urodzenia, wszystkie były kochane i szczęśliwe. Nie jestem więc kocim nowicjuszem, chociaż jeśli chodzi o choroby, to nie mam wielkiego doświadczenia- przed laty jeden z kotków ku mojej rozpaczy okazał się chory na białaczkę, ale oprócz tego los oszczędzał mi takich doświadczeń. Z "drobniejszymi" sprawami chodziłam do dobrego weterynarza, który zawsze szybko i trafnie rozwiązywał problem. Wiem więc jak o koty dbać i rozpieszczać, ale nie wiem jak leczyć...

U mojego kocurka (ur. wiosną 2012) zauważyłam nieciekawy kolor moczu, więc czem prędzej do weterynarza. Lekarz zaufany od dawna, szczery i uczciwy człowiek. Odczuwam jednak niedosyt informacji. Pan opisał problem, zalecił określoną dietę oraz ewentualne działania "awaryjne" gdyby kotu się w przyszłości pogorszyło, zaproponował leczniczą karmę, podał zastrzyk, który należy powtórzyć jeszcze dwa razy. Ale co, to wszystko? Tak jakby stwierdzenie "choroba nerek" załatwiało wszystko i jakby rozwiązanie było uniwersalne.


Stąd moje pytanie, które pewnie przyda się też innym właścicielom kotów z tego miasta- jaki krakowski weterynarz specjalizuje się, potrafi pomóc w takiej sytuacji?

Pozdrawiam serdecznie i przepraszam, jeśli powielam wątek.

masha&cats

 
Posty: 2
Od: Wto paź 01, 2013 17:35

Post » Śro paź 02, 2013 14:23 Re: Problem z nerkami kotka- wątek dla Krakowian!

Doktor M.Małys Kobierzyńska

kafkofon

 
Posty: 3
Od: Wto paź 01, 2013 18:20

Post » Śro paź 02, 2013 16:21 Re: Problem z nerkami kotka- wątek dla Krakowian!

kafkofon pisze:Doktor M.Małys Kobierzyńska



Dzięki za odpowiedź, ale powiedz proszę coś więcej. Ktoś był u niego z kotem o podobnym problemie? Zna się konkretnie na tym? Pytam, bo jak już wiele osób na forum zauważyło, czasem lekarz jest "ogólnie dobry" albo świetnie radzi sobie z określonym typem schorzeń, ale nie zawsze to oznacza, że jest znawcą akurat tego tematu...

Dlatego jestem ciekawa doświadczeń.

masha&cats

 
Posty: 2
Od: Wto paź 01, 2013 17:35

Post » Czw paź 03, 2013 8:44 Re: Problem z nerkami kotka- wątek dla Krakowian!

Jesli chodzi o doktora Małysa to złego słowa o nim nie mogę powiedzieć. Ze swoim kocurem do niego chodzę i nei zdarzyło mi się, żeby kot był źle zdiagnozowany - zawsze dostaję zalecenia i mam wszystko dokładnie wytłumaczone, co i w jaki sposób. Natomiast jeśli chodzi o koty nerkowe, to z całym szacunkiem dla doktora Małysa polecałabym pana Gubałę, który przyjmuje na Piaseckiego (przecznica od ul. Zbrojarzy - niedaleko). Dla mnie i chyba nie tylko dla mnie jest specjalistą w dziedzinie chorób nerkowych u kotów. Są do niego niebotyczne kolejki, ale warto odczekać swoje, bo posiada on ogromne doświadczenie. Swoją kotkę nerkową leczę u niego.

Sarah DeMonique

 
Posty: 2704
Od: Pt cze 04, 2010 11:10
Lokalizacja: Kraków




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 134 gości